Десять тисяч євро за дев'ять місяців, або Потрібна сурогатна мама

Десять тисяч євро за дев'ять місяців, або Потрібна сурогатна мама
Кореспонденти газети «Діловий тижневик «ВСІМ» вирішили перевірити, що потрібно для того, аби стати сурогатною матір’ю, скільки грошей на цьому можна заробити та чи усім це доступно


Спочатку ми набрали номер телефону, який був зазначений в оголошенні, і, як виявилося, недарма. Координатор програми сурогатного материнства Сергій (так представився чоловік) усе ретельно пояснив. Окрім усіх деталей, найбільше вразила сума послуги – 10 тисяч євро.

Хто може бути сурогатною матір’ю?
На це запитання Сергій відразу почав цитувати Наказ Міністерства охорони здоров’я № 771:
- Усі жінки віком від 20 до 34 років та які вже народжували, можуть взяти участь у програмі сурогатного материнства. Також жінка не повинна мати шкідливих звичок, - сказав координатор.


Проте виявляється, що не кожна жінка, яка бажає стати сурогатною матір’ю, може взяти участь у цій програмі. Особа з негативним резусом крові не підходить.

Відео дня
>
- А чи можу я бути впевнена у тому, що після народження дитини я отримаю свої гроші? – запитала я під час телефонної розмови.


- Жінка, яка зважиться на участь в даній програмі, стовідсотково отримає грошову винагороду. Генетичні батьки дитини, яку жінка буде виношувати, дбатимуть про неї. Питання про невиплату грошей навіть не стоїть, адже ці люди готові платити чималі гроші, аби отримати свою дитину, - розповів Сергій.


Допуск до цієї програми дає лікар після огляду жінки. Якщо особа підходить за усіма критеріями (вік, наявність власної дитини, вага, група крові), її запрошують підписати договір з бездітним подружжям.
Адвокат Анатолій Стасишин радить:


- Укладаючи договір між генетичними батьками та сурогатною матір’ю, слід звернути увагу на: предмет договору, умови та порядок виконання договору, порядок розрахунків між сторонами, права та обов’язки сторін, термін дії договору, відповідальність сторін, страхування та конфіденційність.

Про гроші подбайте відразу
Хмельницька сім’я Грановських, яка має власних трьох дітей, розповіла, що досить довгий час зважувалася на сурогатне материнство.


- Нам дуже потрібні були гроші, адже хочемо, аби діти отримали вищу освіту та мали усе необхідне. Я читала багато літератури про сурогатне материнство, вивчила усі права жінки і зрозуміла, що зважитися на цей крок в нашій державі не так вже і просто. Правові норми досить неврегульовані, тому захисту немає ніде. Потрібно уважно заповняти договір з генетичними батьками. Лише цей документ гарантуватиме виплату усіх коштів, - розповіла хмельничанка Людмила Грановська.


Координатор програми сурогатного материнства Сергій гарантує виплату коштів.
- Гроші будуть виплачуватися частинами – починаючи з зачаття і до народження дитини. Вагітна жінка отримує по 200 євро в місяць. Окрім цього, кожні три місяці сурогатна матір отримує по 1,200 євро. Після народження дитини та оформлення усіх документів у нотаріуса жінка отримує ще 3,600 євро. В разі народження двійні генетичні батьки ще доплачують дві тисячі євро, - розповів координатор програми.


Адвокат Анатолій Стасишин вважає:
- Порядок розрахунків між сторонами – ще одна важлива частина договору. У ньому слід передбачити такі пункти, як: сума компенсації сурогатній матері за виношування дитини, розрахунки за надання медичних послуг, витрати на харчування сурогатної матері, її побутові витрати. Також варто заздалегідь обговорити розмір компенсації в разі народження двох або більше дітей.

Правовий аспект
В Україні сурогатне материнство – відносно нова допоміжна репродуктивна технологія. Її суть полягає в тому, що сурогатна матір добровільно погоджується виносити чужу дитину, яка після народження буде передана генетичним батькам. Ця репродуктивна технологія є складною не лише з медичного та етичного, але й з юридичного погляду.


В законодавчому регулюванні сурогатного материнства в Україні є недоліки - відсутність спеціального нормативно-правового акта, що детально регламентує всі аспекти відносин сурогатного материнства та неврегульованість суттєвих умов договору, що укладається між сурогатною матір’ю та біологічними батьками (подружжям).


Це може призвести до небажаних життєвих ситуацій, пов’язаних з відмовою сурогатної матері віддавати дитину біологічним батькам, шантажем переривання вагітності, вимогами додаткових грошей або ж незабезпечення сурогатної матері належними умовами під час вагітності та пологів.

Експерт коментує
Галина Орєхова, практичний психолог

Виношування чужої дитини вимагає навіть більш відповідального ставлення, ніж виношування власної. В ході реалізації програми важливу роль відіграє підтримка з боку чоловіка і родичів. Необхідно повністю усвідомлювати, що процедура запліднення і період виношування вагітності можуть нести певний ризик для здоров'я сурогатної матері.
Не виключено, що лікар на час проходження програми може порекомендувати відмовитися від ведення статевого життя.
Практично рік життя жінки буде присвячений програмі сурогатного материнства. В цей час жінці буде необхідно долати певні незручності, пов'язані з виношуванням вагітності, і присвячувати основну частину свого часу турботі про майбутню дитину.
 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
  • Анастасія Мельничук

    Тема є особливо актуальною в Україні і щодо донорства і щодо сурогатного материнства

    тут вже вибір кожного - проте, він ж заснований на взаємному інтересі.

    а щоб не прогадати - варто звертатися до перевірених установ - для прикладу - до http://surmama.in.ua/  як зробила одна із моїх знайомих. Результат благополучний для всіх.

  • Заболотна Наталія
    Я вважаю що це занадто мала плата для подарованого життя!!!
  • Анонім
    тільки дурні українки підуть на такі умови..  за  7600 тисяч евро  на такі "переміни" в життю  .. це одна місячна зарплата чоловіка в Німеччині. Дівчата  такі послуги коштують від 30 000  - 120 000 в світі і багато краін з моральних аспектів забороняють спекулювати дітми...
    Люся reply Анонім
    А ваш чоловік працює у Німеччині.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:01 Вдарять заморозки: прогноз погоди на 27 квітня для Хмельниччини 17:33 «Здійснив 120 бойових виходів»: на Хмельниччині попрощались з воїном Дмитром Лозіцьким photo_camera 17:01 Наловив риби на 290 тисяч гривень: на Південному Бузі спіймали браконьєра 16:32 Хмельниччина попрощалась з двома військовими – Василем Петріченим та Романом Ткачем photo_camera Від читача 16:19 🏦Користувачам ПриватБанку телефонують шахраї – Центр протидії дезінформації 16:01 На Хмельниччині підприємство користувалося землею за підробленими документами. Був суд 15:03 У Хмельницькому попрощались із 30-річним воїном Вадимом Бубенюком photo_camera 14:01 Підприємці з Хмельниччини отримали понад 7 мільйонів гривень на розвиток бізнесу 13:02 Начальник ДМС з Хмельниччини приховав у декларації майно на майже 28 мільйонів – НАЗК 12:14 Деталі потрійної ДТП у Хмельницькому районі: серед учасників — 78-річний водій 11:29 Чорнобильська катастрофа: історія трагедії і її відлуння на Хмельниччині 10:54 На Хмельниччині через необережність під час куріння загинув чоловік 10:02 Назавжди 23: на Хмельниччині попрощались з воїном Артуром Калюжним photo_camera 09:04 На Хмельниччині за ухилення від мобілізації ув’язнили білоруса
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up