Директор під судом та мати-колаборантка. Подробиці тендеру з купівлі солі на 14,9 мільйона
-
Сіль для посипання доріг вчергове виграла фірма з Києва.
-
Її власника у жовтні судили за хуліганство та призначили три роки в’язниці.
-
А його матір звинувачують у колабораціонізмі.
Комунальне підприємство по будівництву, ремонту та експлуатації доріг уклало договір на купівлю солі з антизлежувачем для посипання доріг. Її вартість склала майже 14,9 мільйона гривень, а кількість — трохи більш як 2312 тонни. Таким чином тонна солі обійшлася у 6420 гривень. Постачальником стало ТОВ «Торговий дім „Кип і Ко“». Воно здобуло перемогу, «обійшовши» трьох конкурентів.
Один із них, ТОВ «Євразійська торговельна група», запропонувало продати сіль за меншу ціну. Однак цю пропозицію відхилили, бо раніше фірма не виконувала контракт повністю. Договір з компанією-переможцем уклали 29 листопада. Згідно з умовами закупівлі, вона має поставити сіль до 20 грудня.
ТОВ «Торговий дім „Кип і Ко“» зареєстроване у Києві в січні 2016 року. Основним видом діяльності компанії є оптова торгівля хімічними продуктами, статутний капітал складає 50 тисяч гривень. Компанія й раніше вигравала тендери на постачання солі для хмельницьких доріг. Раніше ми аналізували ці придбання. З-поміж 15 угод 12 уклали саме з цією фірмою. На той момент востаннє це було у жовтні минулого року. Тонна солі за контрактом обійшлася у 8666 гривень.
Керівником, власником та засновником постачальника солі є Петро П’ятков. Його адресою в аналітичній системі «YouControl» вказане місто Алчевськ, що на окупованій частині Луганської області. Як пише видання «Наші гроші. Львів», мати Петра П’яткова Наталія П’яткова протягом 2014-2023 років очолювала окупаційну адміністрацію Алчевська. Від 2014 року вона перебуває у розшуку МВС, також вона є у санкційному списку Національного агентства з питань запобігання корупції.
Крім того, самого Петра П’яткова судили за хуліганство. Вирок він отримав 25 жовтня цього року. Згідно з документом, опублікованим у реєстрі судових рішень, події за його участі відбувалися 28 серпня минулого року в одному з київських ресторанів.
Тоді Петро П’ятков, перебуваючи в нетверезому стані, посварився з іншим відвідувачем та вдарив його скляною пляшкою по голові. Постраждалий вийшов з ресторану, а Петро П’ятков пішов за ним. На парковці біля ресторану він кілька разів вистрілив у постраждалого з травматичного пістолета.
Відтак Петро П’ятков підійшов до авто іншого відвідувача ресторану та кілька разів вдарив по лобовому склу та даху рукояткою пістолета. Пошкодження машини оцінили у понад 37 тисяч гривень. Після цього Петро П’ятков сів в авто свого знайомого й обоє поїхали з місця події. Дорогою їх зупинили працівники поліції.
З реєстру судових рішень відомо, що за два дні після цих подій Петра П’яткова відправили під домашній арешт. Його термін продовжували принаймні до 28 грудня минулого року.
Суд призначив Петру П’яткову три роки ув’язнення. Також з нього стягнули понад 10 тисяч гривень за експертизи. З порталу «Судова влада України» відомо, що справу Петра П’яткова направили до апеляційного суду.
Журналіст vsim.ua намагався дізнатися у комунальному підприємстві по будівництву, ремонту та експлуатації доріг, чи будуть вживати заходів у зв’язку з фактами, викладеними вище. Однак поспілкуватися з виконувачем обов’язки директора установи Віталієм Засоренком не вдалося.
Натомість зазначимо, що законом України «Про публічні закупівлі» передбачені умови, за яких замовник (у нашому випадку КП БРЕД) може відхилити пропозицію учасника (у нашому випадку фірму-постачальника солі). Якщо взяти до уваги саме кримінальні правопорушення (злочини) та обвинувачення в них, то серед таких умов є:
-
фізична особа — учасник закупівлі — була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів (хабарництво, відмивання грошей тощо), і ця судимість не знята й не погашена
-
посадова особа учасника закупівлі з правом підпису була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, і ця судимість не знята й не погашена
-
юридична особа — учасник закупівлі — внесена до реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення
-
посадова особа учасника закупівлі з правом підпису вчинила корупційне правопорушення або пов’язане з корупцією
-
учасника закупівлі протягом останніх трьох притягували до відповідальності за антиконкурентні дії
-
учасник закупівлі перебуває під санкціями, які забороняють йому брати участь у публічних закупівлях
-
посадова особа учасника закупівлі з правом підпису була засуджена за злочин, пов’язаний з використанням дитячої праці або пов’язаний з торгівлею людьми
Як бачимо, через зазначених умов немає тих, які пов’язані з хуліганством або кримінальним переслідуванням родичів.
Читайте також:
-
У селі в Хмельницькому районі зробили дорогу з бруківки за 9,4 мільйона гривень
-
WIM-комплекси на Хмельниччині обслуговуватимуть за 20,3 мільйона
-
Новий тендер на ремонт «Дитячого світу»: що зроблять за 15,2 мільйона
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач29
Валерий Златогурский
Читач49
ЧитачЧитачів