Гроші на здоров’я: хто і як фінансує медзаклади Хмельницького (ІНФОГРАФІКА)

-
Більшість послуг з направленням у комунальних закладах охорони здоров’я можна отримати безоплатно.
-
Дізнавайтеся, хто та як за це платить.
Громадяни України, в тому числі й хмельничани, мають доступ до безоплатної медичної допомоги у закладах охорони здоров’я. Переважно це комунальні підприємства, які належать громадам населених пунктів, районів та областей.
У Хмельницькому комунальних закладів охорони здоров’я міської ради є сім:
-
Хмельницька міська лікарня
Відео дня/li> -
Хмельницька міська дитяча лікарня
-
Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр (поліклініки)
-
Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1 (амбулаторії)
-
Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2 (амбулаторії)
-
Хмельницький міський перинатальний центр
-
Хмельницька інфекційна лікарня
Безоплатність медичної допомоги у них забезпечується перш за все грошима з бюджетів, тобто коштом платників податків. Отримані кошти комунальні підприємства витрачають на зарплати лікарів, ліки та витратні матеріали, комунальні послуги, ремонти тощо.
Аби дізнатися, скільки саме грошей отримують медзаклади міста, журналіст vsim.ua подав запит до міської ради та проаналізував відповідь. Отож, у період від 1 січня до 23 жовтня загальний дохід семи комунальних підприємств склав майже 928 мільйонів гривень. У всіх закладів було по чотири джерела доходу. Далі розповідаємо детальніше про кожен із них.
Державний бюджет. Національна служба здоров’я України оплачує послуги кожного закладу за Програмою медичних гарантій. На первинній ланці, тобто сімейним лікарям, педіатрам та терапевтам, гроші нараховують за кількість укладених декларацій. Якщо мова йде про консультації профільних спеціалістів, аналізи, дослідження чи операції, то НСЗУ оплачує кожну надану послугу. Цього року медзаклади міста отримали від служби понад 757 мільйонів гривень.
Міський бюджет. Міськрада фінансує медзаклади за Програмою розвитку та підтримки. Такі документи приймають на певний період, теперішня програма розрахована на 2021-2023 роки. Коштом міського бюджету оплачують послуги, які не фінансує НСЗУ, ремонти, придбання обладнання та ліків, харчування пацієнтів, страхування працівників тощо. Цього року з міського бюджету на комунальні медзаклади витратили понад 139,5 мільйона гривень.
Платні послуги. Це ті послуги, за які безпосередньо платять медзакладам фізичні та юридичні особи. Це можуть бути:
-
медичні послуги без направлення
-
медичні послуги понад встановлену норму (наприклад, МРТ частіше, ніж раз на рік)
-
більшість випадків стоматологічної допомоги
-
профогляди працівників
-
перебування у палаті з покращеними умовами
-
стажування інтернів
Цього року на платних послугах сім медзакладів міста заробили майже 24,8 мільйона гривень.
Оренда. Медзаклади здають в оренду вільні приміщення та їхні частини. Там підприємці можуть розміщати приватні клініки, лабораторії, аптеки, апарати з продажу кави та бахіл, термінали та банкомати. Цього року орендарі заплатили комунальним медзакладам майже 6,5 мільйона гривень.
Тепер звернемо увагу на окремі медичні заклади. Найбільше грошей від початку цього року отримала міська лікарня — понад 249,5 мільйона гривень, а найменше — інфекційна лікарня з показником у понад 70,9 мільйона. Міська лікарня також є лідером за сумою грошей, отриманих з державного та міського бюджету. А за доходом від платних послуг та оренди лідирує міський лікувально-діагностичний центр, якому підпорядковані шість поліклінік міста.
Читайте також:
-
Протезний завод у Хмельницькому пішов з молотка за 32 мільйони
-
Для Хмельницького придбають лінійний прискорювач. Навіщо він потрібен
-
Міська лікарня купує табір в Головчинцях. Яка ціна і для чого
-
Обласний госпіталь ветеранів війни прийматиме на реабілітацію цивільних. Кому можна звертатися?
-
Сімейні лікарі Хмельницького: із ким ще можна укласти декларацію (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Галина Середюк
Виктор Денисюк
Андрей Шмигельский
Людмила Остаховская-Белякова