Виконком вніс зміни до міського бюджету.
Зменшили витрати на ремонт доріг.
Чому влада пішла на такий крок?
У четвер, 24 січня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради. На порядку денному розглядали питання оренди комунальних приміщень, зміни тарифів на ритуальні послуги, виділення коштів на популяризацію міста.
На розгляд засідання винесли рішення “Про перерозподіл бюджетних призначень у 2019 році”. У документі йдеться про зменшення видатків за програмою «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету» на 5 мільйонів. Ці кошти вирішили передати КП “Хмельницькводоканал” за програмою «Забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства». Тобто, замість ремонту доріг суцільним методом кошти будуть направленні на оплату електроенергії для ПАТ “Хмельницькобленерго”.
Таке рішення викликано тим, що відповідно до статті 76 Закону України “Про ринок електричної енергії”, споживач зобов'язаний вносити 100% передоплату за електроенергію:
“Розрахунки за електричну енергію та послуги, що надаються на ринку електричної енергії, між учасниками цього ринку здійснюються в грошовій формі відповідно до укладених договорів у порядку, визначеному цим Законом, правилами ринку, правилами ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку”.
Окрему стурбованість у зв'язку з прийняттям закону висловила Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія», членом якої є і “Хмельницькводоканал”. У відомстві повідомляють, що водоканали України можуть залишитись без електроенергії і, як наслідок, припинити постачання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.
Згідно із Законом, водоканали мають увійти в ринок електроенергії зі 100 % передоплатою, для цього до 1 січня 2019 року потрібно укласти нові договори з енергопостачальними організаціями. У разі якщо договорів не буде, відповідні організації не зможуть постачати електроенергію водоканалам.
Водоканали не можуть забезпечити 100 % передоплату через низку об’єктивних причин: тариф не покриває всі витрати підприємств, більшість підприємств не отримали погашення заборгованості з різниці в тарифах (біля 2,5 млрд грн.), є затримки з відшкодування сум пільг та субсидій тощо.
Через наведені причини підприємства галузі станом на кінець 2018 року мають близько 6 млрд грн заборгованості за спожиту електроенергію, - йдеться на сайті Асоціації.
Відтак водоканали можуть опинитися у кризовій ситуації, якщо не буде коштів для оплати за електроенергію. У тому числі, і КП “Хмельницькводоканал”. Слідкуйте за оновленнями та життям Хмельницького на vsim.ua.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram та Instagram.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.