Хто і за скільки переробляє небезпечне сміття, яке хмельничани здають в «Екобус» (ІНФОГРАФІКА)

Хто і за скільки переробляє небезпечне сміття, яке хмельничани здають в «Екобус» (ІНФОГРАФІКА)
Фото з сайту Хмельницької міської ради
  • Мешканці Хмельницького приносять в «Екобус» тонни відходів, аби ті не потрапили на сміттєзвалище.

  • Хто і що з ними робить після цього?

Щомісяця в різних куточках Хмельницького на містян чекає «Екобус». Туди можна здати небезпечні відходи, а саме:

Окремий збір всього цього організували, аби не допустити потрапляння на сміттєзвалище та подальшого забруднення довкілля.

Куди ж потрапляють небезпечні відходи після того, як хмельничани здають їх в «Екобус»? Про це ми запитали у фахівця зі зв'язків з громадськістю та пресою офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» Ксенії Косюк. Отож, комунальне підприємство «Спецкомунтранс», яке займається збором відходів, має укладені договори з двома установами.

Перша — це дочірнє підприємство «Боднарівка» комунального підприємства «Зелений Львів». Туди відправляють термометри та енергозберігаючі й люмінесцентні лампи. Як повідомили у «Розумному довкіллі», завод є унікальним для України. Він працює за принципом «zero waste» з замкнутим циклом, тобто є повністю безвідходним.

На підприємстві можуть переробляти 200 кілограмів відходів на годину. Це еквівалентно 500 трубчастим лампочкам або 800 компактним люмінесцентним.

Друга установа, з якою «Спецкомунтранс» має договір — це ТОВ «Екологічні інвестиції» з Києва. Фірмі віддають батарейки, медикаменти, електричне та електронне обладнання, побутову хімію, фарби, клеї та розчинники. Батарейки компанія накопичує та відправляє на переробку в Румунію. Медикаменти спалюють під дією високої температури, а все інше переробляють.

Протягом минулого року хмельничани здали в «Екобус» понад 9 тонн батарейок, акумуляторів, тари від хімічних речовин, медикаментів та електроніки, а також понад 19 тисяч штук термометрів та ламп. Детальніше дізнавайтеся з інфографіки.

Читайте також:

Коментарі (1)
  • Руслана Величко

    дорогувато виходить

21:59 Щоб не сісти за крадіжку, вирішив дати хабаря: судили жителя Хмельницького району 20:39 У Хмельницькому відбудеться благодійний ярмарок: деталі 19:45 Хмельничани можуть безкоштовно здати алергопроби 19:04 Центр готовності у Хмельницькому: чого військові навчають цивільних Від читача 14:46 Хмельницькі кардіохірурги прооперували пухлину серцевого м'яза 18:50 «Мить – і в наш окоп влетів снаряд»: історія розвідника з Хмельниччини 18:30 Хмельницький отримає 80 тисяч євро допомоги від литовського Шяуляя: деталі 17:47 Двоє пасажирів загинули: на Хмельниччині судитимуть жінку, що спричинила ДТП 17:33 Переправляв ухилянтів за кордон: на Буковині затримали жителя Хмельниччини 16:51 Хто і скільки винен за оренду комунальної нерухомості Хмельницького (СПИСОК) 16:27 Де в Хмельницькому 30 березня не буде води: вулиці 15:49 На Хмельниччині хочуть конфіскувати землі, які належать росіянам: подробиці 15:24 Відповіді на поширені питання про перевезення померлих громадян України з-за кордону (новини компаній) 15:07 «Ми переможемо або зникнемо». Розповідь артилериста Владислава із Хмельниччини photo_camera 14:48 Для Чернелівського водогону купили потужний насосний агрегат photo_camera 14:18 У Хмельницькому пройшли реабілітацію близько 1 тисячі військових (ФОТО, ВІДЕО) 13:45 Російська попса у хмельницькому тролейбусі: як покарають водія play_circle_filled 13:24 На Виставці у хмельничанки знайшли наркотики в авто photo_camera 12:57 У Кам’янці-Подільському створили екскурсійний маршрут "Щедрика" (ВІДЕО) 12:22 Хмельницькі громади отримали 25 зарядних станцій від ООН та Японії photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up