Мільйони на військо та укриття у Хмельницькому: основні рішення сесії міської ради

- У Хмельницькому пройшла чергова сесія міської ради.
- Виділили гроші на ЗСУ, ремонт укриттів і підготовку до холодів.
- Розповідаємо про всі рішення і суми детальніше.
Сьогодні, 28 липня, пройшла чергова сесія міської ради. Розглянули 70 питань. Допомога військовим, підготовка до нового опалювального сезону, грошова винагорода 200-бальникам і будівництво житла для переселенців. Розповідаємо, які ще рішення прийняли, скільки і на що виділили грошей.
Допомога військовим
Програма підтримки воїнів Хмельницькому діє з 2016 року. З того часу військових звільнили від сплати земельного податку. З початку повномасштабного вторгнення видатки для війська збільшили. Рішення про виділення коштів приймають на сесіях.
Цього разу ще 84 мільйони ривень спрямували на ЗСУ. Вони покривають всі запити від керівництва військових частин. Ще 50 мільйонів зарезервували і планують розподілити у вересні.
Загалом за перше півріччя на допомогу війську виділили 398 мільйонів гривень. Додатково 500 мільйонів гривень пішли Міноборони через військові облігації.
Окремо передали матеріальних цінностей військовим на 4,5 мільйони гривень.
101 мільйон гривень - грошова компенсація учасникам АТО з I-II групою інвалідності і ВПО на придбання житла.
Підготовка до опалювального сезону
З бюджету передбачили 90 мільйонів гривень на підготовку до осінньо-зимового періоду. Це реконструкція котелень, когенераційні установки, нові котли, купівля генераторів, реконструкція мереж..
60 мільйонів - на енергозбереження (утеплення садочків, шкіл, лікарень, утеплення дахів, заміна вікон). За рік ця сума склала 300 мільйонів.
Укриття
Ще 18 мільйонів - на укриття у школах і садочках. Планується, аби на 5 тисяч учнів більше навчались з 1 вересня за очною або змішаною формою. Нагадаємо, наразі в закладах тривають поточні ремонти. В деяких закладах запланували розпочати будівництво нових укриттів.
6 мільйонів - на підтримку укриттів в багатоквартирних будинках. За ці гроші УМК мають підтримувати сховища у належному стані. Тобто, за ці кошти мають обслуговувати 700 укриттів у місті.
105 мільйонів гривень - ремонт і оновлення матеріально-технічної бази садочків, шкіл і медичних закладів.
23 мільйони передбачили на медичне обладнання.
15 мільйонів - на соціальні програми для малозабезпечених (матеріальна допомога і придбання продовольчих наборів).
760 тисяч гривень виділили під час цієї сесії мешканцям, чиї будинки постраждали внаслідок російської атаки 13 травня. Це власники 61 домогосподарства.
Грошова винагорода учням 200-бальникам: по 5 тисяч, 400-бальникам - по 10.
Про гранти
Новина про реставрацію ТЦ “Дитячий світ” викликала у мережі хвилю обурення. Чимало хмельничан не до кінця розуміють призначення грантових коштів. Олександр Симчишин пояснив, що це так званий “подарунок” місту, який потрібно “вибороти”, конкуруючи з іншими містами і країнами. Тобто додаткові гроші, яке отримує місто, а не кошти платників податків.
Цього разу на сесії погодили ще три гранти. Які саме і на що:
- 8,4 мільйона євро від ЄС - на будівництва житла для ВПО (будуватимуть на Виставці)
- 2,75 мільйона євро - на тролейбуси
- 670 тисяч євро - на інноваційний простір в “Дитячий світ”.
Читайте також:
- У Хмельницькому змінили назви навчальних закладів: список
- Поліграф для Новачка. Чому це може не спрацювати?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Тамара Олійник
Alexander Bondar reply Тамара Олійник
Читач81 reply Alexander Bondar
Sergey Podolia
Леся Андреєва reply Sergey Podolia
ЧитачЧитачів
Читач35
Alexander Bondar reply Читач35
Читач35 reply Alexander Bondar