На Хмельниччині продають спиртзавод. Що там є та скільки коштує (ФОТО)

На Хмельниччині продають спиртзавод. Що там є та скільки коштує (ФОТО)
Тут і далі — фото з системи «Prozorro. Продажі»
 • Підприємство з’явилося 1891 року.

 • Його двічі руйнували, але потім відбудовували.

 • 1933 року там рятувалися від голоду.

 • Тепер завод не працює та має мільйонні борги.

У Шепетівському районі виставили на продаж державне підприємство «Ганнопільський спиртовий завод». Виробництво продають у цілісному вигляді як юридичну особу, разом з працівниками. Підприємство має давню історію, та зараз перебуває не в найкращому стані. Розповідаємо, що відомо про завод та які умови продажу.

Що відомо про історію заводу

Спиртзавод у тоді ще містечку Ганнопіль з’явився 1891 року. Тоді він працював на зерні та картоплі. Про долю заводу в наступні десятиліття невідомо, однак історичні матеріали вказують на те, що він був зруйнований. 1927 року на підприємстві почали відновні роботи, а 1928 року він дав першу продукцію після перерви.

Певну роль завод відіграв під час Голодомору 1932-1933 років. Один зі свідків геноциду, Гнат Клей, розповідав, що на території спиртзаводу місцеві мешканці збирали шолоху та брагу. Для них це було одним зі способів вижити. Репресії 1930-х років торкнулися й працівників підприємства.

Відео дня

Під час нацистської окупації начальником поліції став працівник спиртзаводу, місцевий німець на прізвище Затчик. За його участі були розгорнути репресії серед населення (більшість мешканців на той час були євреями).

У період окупації до Німеччини вивозили, серед іншого, й спирт. Аби цьому перешкодити, 2 грудня 1942 року місцеві партизани розгромили поліцейську комендатуру та знищили охорону на території спиртзаводу. 30 тонн спирту, який нацисти готувалися вивезти в Німеччину, партизани вилили, а цистерни спалили. Пожежа на спиртзаводі тривала кілька днів, а саме підприємство було повністю знищене.

Подальша відбудова в історичних матеріалах не згадується, однак станом на 1960 рік завод уже працював. Технологічний процес на підприємстві був змінений. Побудували ректифікаційний цех, котельний і бродильний цехи, механізували багато важких робіт.

У 1980-х роках Ганнопільський завод був найкращим серед споріднених заводів України. Підприємство за добу виробляло до 20 тисяч літрів спирту вищої очистки («Екстра», «Люкс»), а сировина для його виробництва, картопля та зерно, від місцевих агровиробників приймалася в необмеженій кількості.

1998 року на підприємстві випускали газовану воду та горілку. Останньої було сім видів. Одна з них, «Древньокиївська», мала особливу популярність. Її навіть замовляли в адміністрації президента. Працівників тоді було до 200 осіб. Завод мав фірмові магазини у Славуті, Шепетівці, Нетішині та Острозі, а також хотів відкрити такі у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському.

Та вже на початку 2000-х почалися проблеми — часто змінювалися директори, значно зменшилася кількість працівників. 2006 року житомирське видання «20 хвилин» повідомляло, що на спиртзаводі діяла злочинна група, пов’язана з незаконним обігом алкоголю. У матеріалі також ішлося, що підприємство перепрофілювало свою діяльність через проблеми зі збутом.

За даними видання, бренд «Nemiroff» мав намір «оселитися» у Хмельницькому. При цьому для виробництва алкоголю мали б бути задіяні заводи області, зокрема Ганнопільський. Втім, таким планам не судилося збутися. За словами голови Хмельницької ОДА Івана Гладуняка, тодішнє керівництво області (про який саме період ідеться, в матеріалі не уточнюється) захотіло занадто великого «відкату».

2007 року сайт vsim.ua повідомляв, що Ганнопільський спиртзавод після банкрутства відновив виробництво. Тоді йшлося про багатокомпонентний розчинник для хімічної промисловості. Також у планах був запуск лінії з виробництва біоетанолу. На той час завод накопичив перед працівниками борги по зарплаті.

2009 року повідомлялося, що завод відновив виробництво після тривалого простою. Щодня на роботу виходили 105 працівників. 2011 року виробництво знову зупинилося та більше не відновлювалося.

Що є на заводі зараз та які умови продажу

Підприємство виставили на продаж через систему електронних торгів «Prozorro. Продажі». Фонд державного майна України пропонує купити його за понад 3,85 мільйона гривень.

У супровідній документації зазначається, що підприємство має двох працівників. За останні три роки збитки заводу склали понад 4,5 мільйона гривень. Крім того, підприємство має боргів на суму в майже 15,3 мільйона. Перш за все це податкові та інші бюджетні платежі, борги за товари, послуги та зарплати.

Майно заводу налічує 51 об’єкт у Ганнополі, а саме:

Також є 11 об’єктів у Славуті, а саме:

Продаж заводу відбудеться на аукціоні 14 квітня. Покупець буде зобов’язаний погасити всі борги протягом шести місяців та не звільняти працівників у той же період. Якщо переможець торгів буде визначений, ми підготуємо про це окремий матеріал.

Image

Image

Image

Image

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
 • Віталій Українець

  КуЧмо створив корморацію Укрспирт яка вбила підприемства штибу Ганопільського .По галузі знищено понад 50 підприемств!

  Горілка справді була високого рівня!
 • Валерій Світельський

  Самогонщики гонять горілку із цукру.
  І мають гарні прибутки.
  А це кинути спиртзавод у злидні.
  Семи шибениць мало.
 • Скільки можна поподвалах виготовляти, тепер нехай боряться.... Продадуть за три копійки...
 • Віктор Савченко

  Поки люди заняті війною то гниди розпродають бігом що можуть щоб потім швиденько втікти за кордон з накр@дяним.

keyboard_arrow_up