Нігинський кар’єр з мільйонними боргами виставили на продаж (ФОТО)

Нігинський кар’єр з мільйонними боргами виставили на продаж (ФОТО)
Тут і далі — фото з системи «Prozorro. Продажі»
  • У 1930-х роках разом з підприємством з’явилося селище Сахкамінь.

  • Протягом 2000-х кар’єр зазнавав «дерибану».

  • Тепер же ледь працює та має багатомільйонні борги.

На Хмельниччині виставили на продаж вапняковий кар’єр, заснований 1930 року. Його оцінили у майже 31,7 мільйона гривень. Однак підприємство, яке є державною власністю, має десятки мільйонів гривень боргів. Пропонуємо вам дізнатися, як з’явився кар’єр, хто «дерибанив» підприємство у 2000-х і що там є зараз.

Що відомо про Нігинський кар’єр

Підприємство було засноване 1930 року. Тоді поблизу села Нігин почали видобування вапняку для цукрових заводів. На останніх цю гірську породу використовуються для очищення бурякового соку від домішок, а також для освітлення цукру. Вапняк із кар’єру отримували 60 цукрових заводів СРСР.

Для працівників кар’єру збудували їдальню і гуртожиток. Так розпочалася історія селища Сахкамінь, яке нині налічує близько тисячі мешканців. 1996 року на підприємстві почали видобувати також гіпс та камінь.

Відео дня

Як відбувався «дерибан» кар’єру

Після здобуття Україною незалежності справи підприємства погіршилися. У 2000-х роках почався «дерибан» кар’єру. Так, 2003 року підприємство на підставі договору оренди володіло 149,7 гектара земель. А 2006 року залишилося 99,5 гектара. У публікації, розміщеній на сайті бібліотеки Верховної Ради України, йдеться, що землю кар’єру забрав його тодішній керівник Анатолій Ткачук на користь підконтрольного йому приватного підприємства «Виробничо-комерційне підприємство „Нігинсахкампром“». Остання взяло ділянку в оренду разом з розміщеним там обладнанням. При цьому участь у цьому брали Кам’янець-Подільська РДА та Хмельницька ОДА.

Ділянку відсудили за нового керівника. Однак 2009 року Хмельницька ОДА знову передала землю в оренду, і знову фірмі, пов’язаній з Анатолієм Ткачуком — ТОВ «Партнерська організація».

Крім того, протягом 2000-2003 років Ткачук продавав «Нігинсахкампрому» обладнання за заниженими цінами без дозволу профільного міністерства. До того ж здавав приміщення в оренду за значно заниженими цінами та продавав готову продукцію всупереч арешту виконавчої служби. За час його керівництва з підприємства зник тепловоз — його вивезли під приводом ремонту і не повернули. До того ж у період керівництва Ткачука накопичилися багатомільйонні борги за бюджетними платежами.

Протягом 2015-2018 років керівником кар’єру був Микола Ткач. 2017 року підприємство погасило податковий борг у понад 12 мільйонів гривень. Директор планував розвивати виробництво. 2018 року суд наклав арешт на 48 тисяч тонн вапняку, який видобули на кар’єрі. Обґрунтовували це тим, що тодішній директор у змові з іншими людьми видобував породу методом вибуху, через що держава зазнала розтрати майна.

У травні 2018 року за позовом Держслужби геології та надр Верховний Суд анулював кар’єру дозвіл на користування надрами через борги. Після Ткача на підприємстві змінилися три керівники. Останній з них, Володимир Авраменко, у жовтні 2020 року відкликав апеляцію щодо позбавлення ліцензії на користування надрами. Підприємство нарощувало борги, а поновити дозвіл ніхто не намагався.

У червні 2021 року на аукціону продали дозвіл на користування надрами в тому районі, де працював «Нігинський кар’єр». Покупцем було ТОВ «Гірничодобувна промисловість», керівником якого у 2003-2018 роках був уже згаданий Володимир Авраменко. Продали дозвіл за 121 мільйон гривень.

Поряд із ДП «Нігинський кар’єр» розташоване ПАТ «Подільські Товтри». Воно займається, згідно з основним видом діяльності, добуванням декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю. Протягом 2018-2021 років підприємство відправляло через станцію «Нігин» вапнякову сировину. Саме у цей період «Нігинський кар’єр» був позбавлений права на користування надрами.

Що на підприємстві є зараз та які умови продажу

Тепер же державне підприємство виставили на продаж. Відповідна інформація розміщена у системі електронних торгів «Prozorro. Продажі». У документації йдеться, що на кар’єрі працює 71 працівник станом на 1 квітня цього року. Зарплата на підприємстві складає чотири тисячі гривень.

Протягом 2020 — першого кварталу 2023 року підприємство продало продукції на майже 12 мільйонів гривень. Втім, з часом суми зменшувалися, і за три місяці 2023-го виторг склав лише 40 тисяч гривень. Видобувають у кар’єрі вапнякову сировину — камінь, відсів та борошно. Загалом підприємство має майже 88 мільйонів гривень боргів. Це і податки, і зарплати, і недоплата за придбані товари й послуги.

Серед будівель виставленого на продаж підприємства є:

Є також інша нерухомість, як от газопроводи, водопровід, каналізація, лінії електропередач, залізничні колії, мийка, пам’ятник, дороги тротуари та огорожі. У власності є земельна ділянка площею майже 80 гектарів, а також у користуванні дві невеликі ділянки площею менше гектара. Рухомого майна налічується 34 одиниці, зокрема самоскиди, екскаватори, бульдозери, тепловоз та спецтехніка.

Підприємство пропонують придбати за майже 31,7 мільйона гривень з ПДВ. А якщо врахувати борги, то покупка новому власнику може обійтися у майже 120 мільйонів. Умови придбання кар’єру є погашення боргів та недопущення звільнення працівників протягом шести місяців.

Аукціон з продажу запланований на 31 липня. В процесі нього ціна об’єкта може зрости. Якщо переможець торгів буде визначений, ми підготуємо окремий матеріал.

IMG-6864.JPG

IMG-6866.JPG

IMG-6868.JPG

IMG-6871.JPG

IMG-6872.JPG

IMG-6873.JPG

IMG-6874.JPG

IMG-6876.JPG

IMG-6877.JPG

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (7)
  • Татьяна Кудряшова
    Злодії знищують все.Карєр збитковий?
  • Eugenia Labanda
    Ганьба
  • Віталій Українець
    Ткача Миколу Миколайовича знаю особисто!

    Людина з великої літери ,сильний господар визнаний таким великим колективом працівників підприемства!

    Кожен місяць було перевиконання плану з видобутку ,були премії та підприемство зростало !

    До пори коли це когось не роздратувало з колишніх -які за свої дії мають сидіті в тюрмах на довгі строки!
  • Олекса Шумейко
    Ткач, ткачук, коля, толя та ще й на додачу аврааменко.

keyboard_arrow_up