З 9 листопада Нацбанк ввів в обіг три монети, присвячені павичу, оленю та вовку. 5-гривневі монети виготовлені зі срібла.
Три монети увійшли до серії "Фауна в пам'ятках культури України". Кожну з них випустили тиражем в 4000 монет. Виготовили їх зі срібла. Роздрібна вартість однієї монети становить 562 гривні. Про це повідомляють у прес-службі Національного банку України.
Одну з монет присвятили павичу та його втіленню в пам`ятках давньоруської книжності, в орнаментиці та декоративності якої зустрічаються фігурки людей, тварин, птахів.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, рік карбування монети 2016 та номінал 5/ГРИВЕНЬ; у центрі на тлі мініатюри Ізборника Святослава 1076 року - пам`ятки давньоруської книжності, зображення позолоченого павича - фрагмента цієї мініатюри. Елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0002 г.
На реверсі монети зображено павича, праворуч угорі - фрагмент мініатюри з Юр`ївського євангелія ХІІ ст., під яким розміщено вертикальний напис ПАВИЧ.
Інша монета присвячена оленю та його втіленню, що передає притаманні йому силу, швидкість, неприборканість, на пам`ятках культури різних періодів. Зокрема він був зображений на пам'ятках скіфського періоду, культура якого залишила українським степам по собі багату спадщину.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України і напис УКРАЇНА, рік карбування монети 2016 та номінал 5/ГРИВЕНЬ (праворуч); у центрі позолочений стилізований скіфський олень із навершшя, праворуч - саме навершшя (курган Товста могила, IV ст. до н. е.). Елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0002 г.
На реверсі монети зображено оленя (ліворуч) та фрагмент Бушанського рельєфу із зображенням оленя (Вінницька обл., Ямпільський район, село Буша, ввів пам`ятку в науковий обіг у другій половині ХІХ ст. В. Антонович), на тлі рельєфу праворуч - вертикальний напис ОЛЕНЬ.
Ще одна монета присвячена вовку та його зображенням на пам`ятках культури певного історичного етапу розвитку суспільства - періоду Київської Русі, своєрідна культура якої не копіювала і не запозичувала чужу спадщину, а синтезувала і органічно поєднувала елементи культури сусідніх країн, племен і народів зі своїми традиціями.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, рік карбування монети 2016 та номінал 5/ГРИВЕНЬ; у центрі позолочений фрагмент окуття ритона із рога тура з Чорної могили (Чернігів, Х ст.), на якому зображено вовків, що гризуться, праворуч - сам ритон.Елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0002 г.
На реверсі монети зображено вовка (ліворуч) та фрагмент браслета з городища зі стилізованими зображеннями (Галицьке князівство, ХІІ - ХІІІ ст.), на тлі якого унизу вертикальний напис ВОВК.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.