Купуючи будь-яку річ, ви неодмінно звертаєте увагу на якість тканини, з якої вона пошита. На сьогодні в магазинах є надзвичайно велика різноманітність тканин, з яких важко вибрати потрібну. Як обрати матеріал для майбутньої речі високої якості і на що звертати увагу при купівлі готових моделей розповіла нам модельєр одягу Наталія Стиран.
«При виборі тканини перш за все потрібно звертати увагу на її якість та практичність. Не варто купувати тканину лише тому, що вона сподобалася вам на дотик або своїм кольором. Підбирайте тканину до майбутньої моделі ретельно і лише тоді ви будете виглядати в ній чудово», - розповіла Наталія Іванівна.
Як точно визначити будову і склад тканини?
Якщо ваші знання в науці про види тканин невеликі, і ви не орієнтуєтеся в них, але прагнете мати неповторну річ, варто звернутися до майстра. Кожна тканина має двониткову систему, яка розташована взаємно перпендикулярно. «Нитки, що йдуть уздовж тканини називаються основою, а інші – повздовжні. По тому, як переплетені нитки в тканині, можна говорити про її якість та будову. Переплет ниток впливає на зовнішній вигляд та властивості тканини», - розповіла технолог швейних виробів Ірина Главацька. Усі тканини можна розрізнити в залежності від сировини, з якої вони зроблені, за фактурою, дотиком, кольором та її обробці.
При виборі тканини насамперед потрібно визначити її лицевий і виворотній бік. Є тканини, у яких дві сторони майже однакові. В такому випадку їх можна визначити за допомогою дотику. Лицьова сторона має яскравіший і соковитіший колір, де виразно видно малюнок.
Особливості тканин
Як радить продавець-консультант магазину тканин та фурнітури Тетяна, перед тим, як купувати тканину, слід прочитати дані на етикетці, прикріпленій до рулона. «Це, здавалося б, дрібниця, але її не можна недооцінювати. Виробник наводить на етикетці дані про склад матеріалу, інструкцію по догляду за тканиною», - розповіла консультант Тетяна. На таких етикетках інформація зазвичай наноситься за допомогою загальноприйнятих символів, які допоможуть вам орієнтуватися при виборі тканин.
Не соромтеся розпитати продавця про якісні показники тканини та її практичність, тоді покупка не розчарує вас, оскільки тканина буде використана відповідно до ваших задумів.
Технолог Ірина Главацька рекомендує шити нитками, відповідними по товщини і якості тканини. «Натуральні тканини шиють класичними нитками, а синтетичні матеріали - синтетичними нитками. При цьому готовий вибір буде зручним і не стягуватиметься на шві», - вважає Ірина.
Підбір тканин
Підбираючи тканину для пошиття одягу, потрібно пам’ятати, що не кожна матерія підходить за фактурою та кольором до майбутньої моделі. «Якщо майбутня сукня призначається для літнього сезону, то варто віддати перевагу шовку або тканині з натуральними волокнами, які легко поглинають вологу. А якщо одяг буде для холодної пори року, то варто купувати тканину шерстяну або бавовняну», - розповіла консультант Тетяна.
Крім зорового сприйняття тканини, велике значення має відчуття її практичних якостей (м’якості та пружності), уміння визначити її функціональні достоїнства в практичному носінні. Як вважає модельєр одягу Наталія Стиран, головне в цій покупці знайти правильне співвідношення між тканиною, майбутнім виробом і зовнішністю жінки.
В магазинах Хмельницького можна придбати тканини, вироблені у різних країнах світу. Переважно це східні країни а також Італія, Франція. Наша промисловість випускає бавовняні, лляні, вовняні і шовкові тканини, що нараховують більше чотирьох тисяч артикулів (видів). «Модні серед хмельничан є бавовна, льон, шовк (бажано натуральний, але можливий із різноманітними домішками і поліестером)», - розповідає продавець Тетяна.
В існуючому асортименті тканини проходять постійну зміну застарілих артиклів, немодні знімаються з виробництва, а поновлення асортименту проходить завдяки вкладанню нових хімічних волокон та зміні структури колориту.
В пошитті виробів використовують як різноманітні тканини, так і ювелірні прикраси, шкіра, хутро, трикотаж, але тканина залишається першоосновою. Кожен із природних матеріалів володіє своїми властивостями: вовна – м’якістю, шовк – блиском, шкіра – пластичністю.
Дещо з історії
Кожна епоха пропонує свої тканини, свої манери її використання в костюмі та сукні. Мовою пластики, самої драпіровки, складок одяг виражає дуже багато. В тому, як накинута на фігуру тканина, читається образ часу, характер людей.
Спочатку носили одяг, складки якої розташовувалися вільно. Потім навчилися ними керувати, підкоряти відповідній системі, створювати пластичний образ. Тканина поступово видавала людям свої таємниці, властивості, її пластична сутність розкривалася поступово і ставала предметом мистецтва.
Залежно від сировини тканини ділять на:
• натуральні, які називають також класичними.
Вони бувають:
1. рослинного походження (бавовна, льон, коноплі, джут);
2. тваринного походження (шерсть, натуральний шовк);
3. мінерального походження (остюк, остиста тканина);
• штучні:
1. з природних речовин: органічного і неорганічного походження: віскоза, ацетат; металеві нитки, люрекс;
2. з синтетичних полімерів, зокрема:
3. поліамідні тканини (дедерон, хемлон, силон),
4. поліестери (діолен, слотера, тесил),
5. поліпропіленові тканини,
6. полівінілові тканини (кашмілон, дралон).
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.