Ракетні удари по Хмельницькому: постраждалим вперше виплатять компенсацію

Сума виплат потерпілим хмельничанам складатиме від 15 до 30 тисяч гривень на одну людину.
У вівторок, 28 березня, в обласному центрі відбулась позачергова 25-та сесія Хмельницької міської ради. На ній вперше вирішили фінансово підтримати людей, що суттєво постраждали від ракетних атак російської федерації. А частині підприємств, що зазнали ушкоджень, ухвалили пільгу на сплату земельного сервітуту. Скільки саме виплатять постраждалим детально розповідає “Главком”.
Виплата коштів постраждалим від російської агресії в Хмельницькому відбулася вперше з початку повномасштабного вторгнення. На видачу одноразової допомоги у міському бюджеті передбачили 15 мільйонів гривень. Сума виплат сягає від 15 до 30 тисяч гривень на одну людину.
Семеро хмельничан, які постраждали від ракетних ударів окупантів, вже отримали 151 тисячу гривень одноразової допомоги.
Також міськрада звільнила двох підприємців від сплати за договорами про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасових споруд строком на 1 рік. Міський голова Олександр Симчишин пояснив, що ці підприємці зазнали значних збитків від ракетної атаки ворога.
У коментарі «Главкому» начальник управління праці та соціального захисту населення Слов’ян Воронецький зауважив, що на 2023 рік у міському бюджеті передбачили 15 мільйонів гривень на одноразові виплати хмельничанам. Частину з цих коштів влада готова направляти і на компенсацію постраждалим від ракетних ударів. Заявки від мешканців розглядатиме спеціальна комісія.
Також додамо, що днями швейцарська громадська організація «Medaіr» надала жителям постраждалих будинків мікрорайону Дубове металопластикові вікна, аби вони могли відновити своє житло. Детально про це читайте у матеріалі У багатоповерхівках, які постраждали від ракетних ударів, встановлюють нові пластикові вікна.
Нагадаємо, нещодавно президент України підписав закон про компенсацію за пошкоджене та знищене внаслідок війни нерухоме майно. Цей закон запроваджує компенсацію за пошкодження чи знищення об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів та диверсій, спричинених російською військовою агресією. Мова йде лише про ті, які сталися після повномасштабного вторгнення. Також закон не поширюватиметься на об’єкти, що станом на 24 лютого 2022 року були на тимчасово окупованій території.
За яку нерухомість буде компенсація
Згідно документу компенсуватимуть за пошкоджену чи знищену житлову нерухомість:
-
квартири
-
інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках)
-
будинки садибного типу
-
садові й дачні будинки
-
об’єкти будівництва, у яких зведені опорні та зовнішні конструкції.
Хто отримає компенсацію
На компенсацію мають право громадяни України, які:
-
є власниками майна
-
інвестували та фінансували будівництво об'єктів, щодо яких отримали право на виконання будівельних робіт і які не прийняті в експлуатацію
-
є членами житлово-будівельних кооперативів, які викупили житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього
-
є спадкоємцями вищезазначених осіб.
Також компенсацію можуть отримати: об’єднання співвласників та управителі багатоквартирних будинків, які їх утримують. Разом з тим на компенсацію не можуть претендувати підсанкційні особи, які засуджені за злочини проти нацбезпеки України та їхні спадкоємці.
Як зафіксувати пошкоджене майно
При фіксації пошкоджень або руйнувань у Мінреінтеграції закликають дотримуватися кількох важливих правил:
-
намагайтеся зробити фото або відео хорошої якості, за можливості попередньо увімкніть на телефоні геолокацію
-
під час зйомки прокоментуйте своє місцезнаходження, дату, час, деталі пошкодження (за можливості зафіксуйте відомості від третіх осіб, які попередньо мають представитися)
-
фіксуйте руйнування великим і малим планом, знімайте всі зовнішні та внутрішні пошкодження
-
покажіть прилеглу територію й об’єкти, які знаходяться поруч
-
збережіть відзняте у первинному вигляді: без використання графічних редакторів, написів тощо
-
зробіть копії результатів зйомки та збережіть їх на різних носіях: флешці, файлообміннику тощо.
Після цього органи самоврядування будуть створювати комісію для оцінки збитків. Майно буде обстежуватися, оцінюватися та складатися відповідний акт. Цей акт буде видаватися людям на руки і це буде підставою для прийняття рішення про компенсацію.
Читайте також:
-
Зеленський підписав закон про компенсацію за знищене та пошкоджене житло
-
Як зафіксувати руйнування житла, щоб подати заявку на компенсацію, — поради Мінінтеграції
-
У багатоповерхівках, які постраждали від ракетних ударів, встановлюють нові пластикові вікна
-
Сесія Хмельницької міської ради: скільки грошей виділили та на що саме
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Новини Хмельницького на vsim.ua
❗ Більше новин у нашому Telegram-каналі https://t.me/vsimnews