Сало і м’ясо у Хмельницькому: де вигідніше купувати (ІНФОГРАФІКА)

Сало і м’ясо у Хмельницькому: де вигідніше купувати (ІНФОГРАФІКА)
  • Продовжуємо моніторити ціни на продукти у Хмельницькому. 
  • Як змінилась вартість свинини наприкінці жовтня?
  • Дізнавайтесь, де вигідніше і переглядайте інфографіку.

М’ясо - з тих товарів, на ціну якого впливає безліч факторів, починаючи від енергоносіїв до вартості кормів і сезонності. 

Журналісти vsim.ua продовжують слідкувати за вартістю продуктів у Хмельницькому. Щомісяця на нашому сайті ми розповідаємо про вартість яєць, круп, молочних виробів та соціально важливих продуктів. Також розповідаємо про ціни на свинину. До слова, востаннє ми порівнювали цінники на сало і м’ясо у вересні. Як змінилась вартість зараз?

Для порівняння журналістка vsim.ua відвідала павільйони на ринку в центрі, а також “Ранковому”, що по Кам’янецькій. Окрім цього, розповімо, яка вартість свинини у магазині мережі “М’ясна лавка”.
Дізнавайтесь, де вигідніше і переглядайте нашу інфографіку. Нижчу ціну на товар ми підкреслили лінією. 

Відео дня

Скільки коштує сало і м’ясо у Хмельницькому?


Відтак, за нашими спостереженнями, дешевше свинина обійдеться на ринку. Зокрема, більшість позицій можна знайти за нижчими цінами у м'ясному павільйоні, що на центральному ринку. 

Який прогноз?

Загалом в Україні впродовж 2022 року ціни на свинину зросли вдвічі. Про це розповів виконавчий директор асоціації "М’ясної галузі" Микола Бабенко, передає “Суспільне”. При цьому він зауважив, що економічних підстав для стрімкого росту цін не було. 

За словами  Миколи Бабенка, в лютому 2022 року кілограм свинини в магазинах коштував 80-90 гривень, в 2023 — сягає 200 гривень. Стрибок цін відбувся в липні.

"Потрібно сказати, що економічних підстав для такого стрімкого росту цін на м'ясо не було. Проблема насправді виникла ще до лютого 2022 року. Україна, якщо порівняти з Бельгією, удвадцятеро більша, а свиней на свинокомплексах — менше. І це є основна причина такого стрімкого росту цін”, - каже Бабенко. 

Радник директора з агропромислового комплексу одного з ринку сільськогосподарської продукції Іван Стефанишин:

"Вартість м'яса однозначно зростатиме, ціна на свинину та птицю вже зросла на 10 відсотків. Свинина – через брак ресурсу. Україна втратила селекційно-племінну роботу, знищено 16 породних ліній у свинарстві та вирощуванні великої рогатої худоби, відчутно повну залежність від імпорту", – сказав Стефанишин.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Евгений Фаддеев

    Яловичі ребра і яловичу гомілку на кістці - тільки Сільпо. По-перше в Сільпо на вазі не намахують , по-друге м‘ясо майже без води , по третє ціна 120 і 130 грн кг. Ніколи на базарі за ці гроші нічого путнього не візьмеш…
  • Valentin Katerbarskiy

    Де це Ви такі ціни бачили, був на ринку цього тижня, шия 250 грн. за кілограм, ребра 170 якщо там є хоч трохи м'яса і.т.д!!

keyboard_arrow_up