Що варто знати про пенсію, якщо вам 18+ років

Що варто знати про пенсію, якщо вам 18+ років
  • Кожен восьмий пенсіонер на Хмельниччині отримує 1 854 гривні.

  • Щоб не мати копійки у старості, потрібно подумати про пенсію зараз.

  • Розповідаємо, в чому проблема державної пенсійної системи та як можна вплинути на свою власну пенсію.

Якщо вам вже виповнилося 18 років, то саме час подумати про пенсію. Якщо ж ви цього не зробите, то на старість ризикуєте залишитися з копійками. Вже зараз понад 53 тисячі мешканців Хмельниччини отримують мінімальну пенсію — 1 854 гривні. Ця сума не оподатковується — саме стільки отримують «на руки». Однак цього може не вистачати навіть на сплату комунальних послуг, вже не кажучи про харчування та ліки.

Та й це не межа. Ситуація, яка склалася в пенсійній системі України, може призвести до того, що в теперішньої молоді пенсії будуть мізерні. Чому так відбувається? Що робити, щоб не залишитися без грошей наприкінці життя? Яка ситуація з пенсіями в Хмельницькому та області?

Як працює пенсійна система в Україні

Почнемо з того, що загалом існують три види пенсійної системи:

Авторизуйтесь і читайте 3 статті безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А три статті щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua

keyboard_arrow_up