Симчишин «засвітив» благодійний фонд «Арсенал Шамана». Що про нього відомо?

Симчишин «засвітив» благодійний фонд «Арсенал Шамана». Що про нього відомо?
  • Організація зареєстрована у Хмельницькому цього року.

  • Вона вже отримала 340 тисяч гривень з міського бюджету.

  • Засновники мали судові справи та виконавчі провадження.

  • Дізнавайтеся деталі.

Міський голова Олександр Симчишин на своїй сторінці у Facebook регулярно звітує про передачу безпілотників та іншого обладнання Силам оборони України. Зазвичай йдеться про ті спецзасоби, які виконком закупив за бюджетні гроші. Кілька разів Олександр Симчишин викладав фото, де був вдягнутий у футболку з написом «Arsenal Shamana».

До прикладу, такі пости були опубліковані 19 серпня та 26 серпня. Також напис помічений і в інших публікаціях, як от від 1 серпня про стажування молоді у міськраді та від 15 серпня про школу операторів безпілотників.

Відео дня

Що відомо про благодійну організацію?

У Хмельницькому зареєстрована благодійна організація, назва якої відповідає вказаній на футболках Олександра Симчишина — «Благодійний фонд „Арсенал Шамана“». Такі дані є в аналітичній системі «YouControl». Датою реєстрації організації вказане 1 березня цього року. Основним і єдиним видом діяльності є надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання.

«Благодійний фонд „Арсенал Шамана“» вже укладав договори через систему електронних закупівель «Prozorro». Загалом їх налічується шість, сума всіх складає 340 000 гривень. Всі ці угоди були укладені з управління економіки Хмельницької міськради 28 та 30 травня цього року. На той час благодійній організації було три місяці.

Предмет договорів від 28 травня — «Надання фінансової підтримки на умовах співфінансування для реалізації мікропроекту „Малогабаритний корпус для FPV дронів“», предмет договорів від 30 травня — «Надання фінансової підтримки на умовах співфінансування для реалізації мікропроекту „Курс по вивченню правил поводження з вибуховими матеріалами та засобами ініціювання“».

Нам вдалося знайти тільки одну згадку про діяльність цієї благодійної організації. Цього року вона брала участь у конкурсі «Громадські ініціативи» Хмельницької міськради. «Арсенал Шамана» подав два мікропроєкти — це вже згадані вище «Малогабаритний корпус для FPV дронів» та «Курс по вивченню правил поводження з вибуховими матеріалами та засобами ініціювання».

Обидва проєкти були серед переможців конкурсу й отримали по 170 000 гривень фінансування кожен. Разом це 340 000 гривень — сума угод, які були укладені з управлінням економіки. Нам не вдалося знайти сайту благодійної організації чи її сторінок у соцмережах, де була б розміщена інформація про її діяльність.

Що відомо про керівництво «Арсеналу Шамана»?

За даними «YouControl», керівником «Арсеналу Шамана» є 33-річний Вадим Муращик, а засновником — 34-річний Вадим Вініцький. Інформація про їх обох є в системі.

Відомо, що «Арсенал Шамана» є єдиною організацією, яка зареєстрована на Вадима Муращика. За даними «YouControl», на нього двічі відкривали виконавчі провадження, коли намагалися стягнути штрафи патрульної поліції за порушення ПДР. У реєстрі судових рішень є одна постанова суду, якою Вадима Муращика визнали винуватим у скоєнні ДТП (стаття 124 Кодексу про адміністративні правопорушення).

У серпні цього року Вадим Муращик подавав електронну декларацію як кандидат на посаду начальника відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронного патруля». У документі він вказав, що має земельну ділянку в Чемеровецькій громаді, а користується будинком там же. Нерухомість належить людині на ім’я Олександр Муращик.

Крім того, керівник благодійного фонду має легковик «Lexus RX350». В декларації вказано, що це авто 2013 року випуску, а право на нього було набуте в липні 2023 року. Тоді ця машина коштувала 1,2 мільйона гривень. Згідно з декларацією, 2023 року Вадим Муращик не отримував доходу, але на кінець року мав заощадження на загальну суму в понад 6,8 мільйона гривень (суми в іноземних валютах перераховані в гривні за курсом НБУ на 31 грудня).

Відомо також, що Вадим Муращик в минулому працював у міліції. Так, у липні 2015 року Городоцький районний відділ повідомив, що міліціонер вирушив у зону АТО. Його мати, Тетяна Муращик, подавала електронну декларацію за 2016 рік як депутат сільської ради. Там вона вказувала, що син отримував зарплату за основним місцем роботи — в Головному управління Нацполіції у Хмельницькій області.

Вадим Муращик під час відправки в зону АТО, липень 2015 року

Тим часом на Вадима Вініцького зареєстрована не тільки благодійна організація, а й приватне підприємство — «Укрмаксвибух». Останнє з'явилося у селі Цикова Чемеровецького району в лютому 2012 року (нині село належить до Гуменецької громади). Основним видом діяльності компанії є підготовчі роботи на будівельному майданчику, статутний капітал складає 60 000 гривень.

Протягом 2016-2018 років «Укрмаксвибух» отримав чотири платежі від Кам’янець-Подільського державного історичного музею заповідника. Сума всіх платежів складала 100 000 гривень, призначення — за проведення піротехнічних робіт. Також Вадим Вініцький майже півтора року зареєстрований у селі Цикова як ФОП. Його основний вид діяльності — інші види освіти.

Також у «YouControl» вказано, що станом на жовтень 2022 року Максим Вініцький був членом ради Кам'янець-Подільської міської організації партії «Соціалісти». РНБО та Міністерство юстиції вважають її проросійською, Верховний Суд заборонив її діяльність у вересні 2022 року.

На Максима Вініцького протягом 2015-2023 років відкривали загалом 19 виконавчих проваджень, всі вони нині є завершеними. Більшість проваджень стосуються штрафів за порушення ПДР, також є два провадження зі стягнення аліментів та одне — зі стягнення штрафу від Чернівецької митниці.

У реєстрі судових рішень наявні чотири цивільні справи, де Максим Вініцький є відповідачем, дві справи про адміністративне правопорушення, де він є порушником, та дві кримінальні справи, де він є обвинуваченим. Кримінальні провадження стосувалися незаконного заволодіння транспортним засобом та нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Вироків за цими справами у реєстрі немає. Кримінальне провадження щодо тілесних ушкоджень закрили через відмову потерпілого від обвинувачення. Тим часом провадження щодо викрадення траспортного засобу зупинене через мобілізацію обвинувачених, в тому числі й Максима Вініцького.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (8)
  • Читач75
    йому насрать шо вы пышете......
  • Читач41
    Нічого не ясно що це  ,,Арсенал шамана,,  Якісь глупості, щоб тягти гроші з міської ради.
  • Читач09
    Коли вже він на передовій з автоматом буде піаритись.
  • nina kolomiyets
    Злодії в законі.Надіємся карма до них прийде.

keyboard_arrow_up