Скільки коштує орендувати квартиру: порівняли ціни у найбільших містах Хмельниччини

- На Хмельниччині з початком повномасштабного вторгнення оселилось близько 200 тисяч переселенців.
- Через величезний попит на житло і на тлі загального здорожчання підскочила й вартість оренди.
- Дізнавалися, за скільки здають квартири у містах Хмельницької області.
Ситуація з нерухомістю досі залишається напруженою. Причина очевидна - мільйони українців через повномасштабну війну змушені були шукати новий дім. В більшості випадків - у західних областях України. Великий попит сформував і нові ціни на ринку нерухомості. Якщо в перші місяці війни реєстри не працювали і операції з купівлі-продажу житла були недоступні, то в оренді існувала велика потреба. Як і зараз.
Загалом з лютого і станом на травень Хмельниччина розселила близько 340 тисяч переселенців (+ті, які зупинялись тут щонайменше на добу). За цей період в області залишились проживати близько 200 тисяч осіб.
У попередньому матеріалі ми вже розповідали, скільки коштує оренда квартир у сусідніх з Хмельницьким обласних центрах. Порівняли ціни і з’ясували, де дешевше. Цього разу вирішили дізнатись, за скільки можна винайняти житло у містах області.
Кам’янець-Подільський
З початком повномасштабного вторгнення великий потік переселенців прийняли найбільші міста області - Хмельницький і Кам’янець. Відповідно зріс попит на оренду житла.
До слова, з 24 лютого і станом початок літа у Кам’янець-Подільській громаді розселили вже понад 25 тисяч осіб. Через шалений наплив внутрішньо переміщених осіб зросли й ціни на оренду житла. Здебільшого - вдвічі.
До прикладу, однокімнатну квартиру в будинку старого житлового фонду пропонують за 4-5 тисяч гривень. Із сучаснішим ремонтом і повною “начинкою” з меблів й техніки - в середньому за 6 000. Варто зазначити, що в місті частіше за все здають квартири у п’ятиповерхівках старого житлового фонду, рідше - у новобудовах.

Одним з популярним способом знайти житло у Кам’янці є соцмережі. До прикладу, у Facebook-спільноті “Орендар” є приклад оголошення, де 2-кімнатну квартиру в центрі пропонують за 6 000 гривень. Водночас за таку ж суму здають 3-кімнатну квартиру з ремонтом в селищі “Жовтневе” (відносно віддалений мікрорайон Кам’янця).
Старокостянтинів
З початком повномасштабного вторгнення у Старокостянтинівській міській громаді розселилось близько п’яти тисяч переселенців. З них всього 30-40 осіб знайшли прихисток у державних чи комунальних закладах, інші ж шукали житло у приватному секторі. Наразі місцеві кажуть, знайти вільне житло у Старокостянтинові майже нереально. Не пройшло повз і загальне здорожчання цін.
До прикладу, однокімнатні квартири зараз пропонують від 4 000 гривень, а то й дорожче. Переважно все залежить від стану і наявності меблі. Адже як місцеві, так і переселенці планують заселитись одразу в готове помешкання.
Місцева жителька Оксана каже, що трикімнатну квартиру у наближеному до центру районі здає за 3 тисячі гривень. Повністю мебльовану і з технікою. Такою ціна була і до війни, наразі власниця вирішила її не підіймати. Щоправда, такі випадки - рідкість.
Нетішин
Місто прийняло відносно невелику кількість переселенців з початку війни. За інформацією міської ради, станом на травень в Нетішині зареєстрували 3 тисячі внутрішньо переміщених осіб.
Дізнатись ціни на оренду житла спробуємо на сайтах ОLX, Dom.Ria і місцевих спільнотах.
На сайті з пошуку житла пропонують орендувати однокімнатну квартиру трохи більше як 2 тисячі гривень. За інформацією з оголошення, її здають у панельній дев’ятиповерхівці житлового фонду 80-90-их років. Меблів й побутової техніки там немає. Загальна площа помешкання - 37 “квадратів”.

- Нам пощастило, нам добрі люди здали квартиру просто так, тільки комунальні. А взагалі квартири у Нетішині зараз дорогі, деякі однокімнатну здають за 7000 грн, це, звісно, занадто, - розповідає вимушена переселенка Юлія.
Загалом оренда у Нетішині теж здорожчала. Від 5 000 гривень стартує вартість однокімнатної, водночас за таку ціну деякі власники пропонують трикімнатну. Щоправда, з перспективою підняття ціни, бо ж, мовляв - все дорожчає. Ціни на двокімнатні теж різняться. До прикладу, двокімнатну можна знайти від 4 000 гривень.
Красилів
Безліч оголошень щодо оренди нерухомості у Красилові розміщують саме у соцмережах. Більшість з них - це саме пошук житла. Є величезний попит на одно- чи двокімнатні квартири для сім’ї з дітьми. До прикладу, пропонують двокімнатну квартиру у новому будинку. Судячи з фото, наявний сучасний ремонт, меблі й побутова техніка. Є також індивідуальне опалення. Перевагу надають квартирантам без домашніх тварин. Оренда такого житла - 350 $ + комунальні послуги. (нижче на фото)
Оплату просять за перший, останній місяці, а також комісію агентству нерухомості.

Шепетівка
Шепетівська громада теж прийняла велику кількість прибулих на Хмельниччину переселенців. Наразі в місті є проблеми з житлом. Підскочила і вартість оренди. Зняти однокімнатну квартиру в місті можна орієнтовно від 3 тисяч гривень.
До прикладу, на сайті міста Шепетівка натрапила на дешевше оголошення. Пропонують на довгий термін однокімнатну квартиру в районі Дружби, що поблизу центру. Частково мебльована. За оренду житла просять 2 000 гривень. Фото немає.
Загалом ситуація у невеличких містах з житлом залишається напруженою. У місцевих спільнотах довелось натрапити на кілька десятків оголошень: “шукаю житло”. Серед них як сім’ї переселенців, так і місцеві.
Варто також додати, що свіжі оголошення про оренду "розлітаються", як свіжі пиріжки. Часто квартири, які були вільними ще вранці, до кінця дня здаються. Адже охочих дуже багато.
Читайте також:
- Власник підняв ціну оренди квартири: що робити хмельничанам і як це коментує експерт
- До 73 тисяч на місяць: ціни на оренду будинків у Хмельницькому та селах
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
ЧитачЧитачів