А яка ситуація з м’ясом? Наприкінці червня на ринку, що на Соборній, свиняча лопатка коштувала від 120 гривень за кілограм, а окіст - від 130 гривень. Станом на сьогодні, 28 вересня, за лопатку на ринку просять від 150 гривень, а за окіст - від 160 гривень за кілограм. Тобто, ціна стала вищою.
Відео дня
Щоб дізнатися, скільки наразі коштують м’ясні продукти, журналістка vsim.ua порівняла ціни на ринку, в супермаркеті “Таврія В” та в “М’ясній лавці”, що біля колишнього магазину “Мисливство рибальство”.
Продавці кажуть - найпоширенішими продуктами серед покупців є свиняча лопатка, окіст та курятина. Тож вартість саме цих продуктів ми порівняли. Підготували інфографіку. У ній червоним кольором позначена найвища ціна. Зеленим - найнижча. Усі ціни вказані в гривнях, за 1 кілограм продукту.
Що буде з цінами до кінця року?
Через війну в країні, експерти прогнозують підвищення цін. Це спостерігатиметься вже в листопаді. Про це повідомляє видання Agronews.
За словами економіста Олександра Хмелевського, вартість м’яса зросте приблизно на 30%. Через масовий забій худоби взимку, може спостерігатися дефіцит молока та молочних продуктів. Тож це стане причиною ймовірного підвищення ціни на 30-40%.
Експерт прогнозує, що стане вищою ціна на фрукти й овочі - на 30-35%. Це ж стосується вартості олії та цукру, які можуть додати на цінниках 15-20%. Також на 20-25% можуть здорожчати крупи - гречка та рис.
Олександр Хмелевський розповів, що зростатимуть і ціни на хліб й борошно. “Україна має значні запаси зерна, що означає відсутність дефіциту. Але через обмеження експорту в найближчі місяці ціни зростатимуть помірно на 10-15%, - каже він.
Фахівець пояснює - основною причиною підняття цін є окупація українських територій, де вирощували сільськогосподарську продукцію. Крім того, Україна експортує аграрну продукцію в значних обсягах, тому виробники орієнтуються на світові ціни. До того ж війна та блокада українських портів стала причиною дефіциту продуктів у світі та зростання цін на світових ринках.
Також на здорожчання впливає енергетична криза та зростання цін на енергоносії. У структурі собівартості аграрної продукції значне місце посідають витрати на пальне, електроенергію, газ та інше.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею
Максим Фарина,
Головний редактор ВСІМ
Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Дізнавайтесь про новини швидше!
Додай Vsim.ua собі на екран
Коментарі (44)
Pavel Kondrashov
Ценовые фантазеры. Это что же за сало по 80 гр???
Надя Дудар
Ціна сала на центральному ринку становить 250-280грн.
Марина Романова
В магазинчиках вся м'ясна продукція дорожче, ніж в супермаркетах. Там ще по акції можна дешевше купити.
Лариса Барабаш
А баба в селі годує це порося рік. І продасть по. 45_"50 гривень за кілограм живої ваги. Тай ще ділки можуть обманути на вазі. А за сало деруть 140__150 гр , а м,ясо по 200__240гр. Отак на старих наживаються.
Ні гріха ні совісті.
І коли вже їх Господь наситити тими грішми.
Pavel Kondrashov
Надя Дудар
Марина Романова
Лариса Барабаш
Ні гріха ні совісті.
І коли вже їх Господь наситити тими грішми.