А яка ситуація з м’ясом? Наприкінці червня на ринку, що на Соборній, свиняча лопатка коштувала від 120 гривень за кілограм, а окіст - від 130 гривень. Станом на сьогодні, 28 вересня, за лопатку на ринку просять від 150 гривень, а за окіст - від 160 гривень за кілограм. Тобто, ціна стала вищою.
Відео дня
Щоб дізнатися, скільки наразі коштують м’ясні продукти, журналістка vsim.ua порівняла ціни на ринку, в супермаркеті “Таврія В” та в “М’ясній лавці”, що біля колишнього магазину “Мисливство рибальство”.
Продавці кажуть - найпоширенішими продуктами серед покупців є свиняча лопатка, окіст та курятина. Тож вартість саме цих продуктів ми порівняли. Підготували інфографіку. У ній червоним кольором позначена найвища ціна. Зеленим - найнижча. Усі ціни вказані в гривнях, за 1 кілограм продукту.
Що буде з цінами до кінця року?
Через війну в країні, експерти прогнозують підвищення цін. Це спостерігатиметься вже в листопаді. Про це повідомляє видання Agronews.
За словами економіста Олександра Хмелевського, вартість м’яса зросте приблизно на 30%. Через масовий забій худоби взимку, може спостерігатися дефіцит молока та молочних продуктів. Тож це стане причиною ймовірного підвищення ціни на 30-40%.
Експерт прогнозує, що стане вищою ціна на фрукти й овочі - на 30-35%. Це ж стосується вартості олії та цукру, які можуть додати на цінниках 15-20%. Також на 20-25% можуть здорожчати крупи - гречка та рис.
Олександр Хмелевський розповів, що зростатимуть і ціни на хліб й борошно. “Україна має значні запаси зерна, що означає відсутність дефіциту. Але через обмеження експорту в найближчі місяці ціни зростатимуть помірно на 10-15%, - каже він.
Фахівець пояснює - основною причиною підняття цін є окупація українських територій, де вирощували сільськогосподарську продукцію. Крім того, Україна експортує аграрну продукцію в значних обсягах, тому виробники орієнтуються на світові ціни. До того ж війна та блокада українських портів стала причиною дефіциту продуктів у світі та зростання цін на світових ринках.
Також на здорожчання впливає енергетична криза та зростання цін на енергоносії. У структурі собівартості аграрної продукції значне місце посідають витрати на пальне, електроенергію, газ та інше.
Ціна сала на центральному ринку становить 250-280грн.
Марина Романова
В магазинчиках вся м'ясна продукція дорожче, ніж в супермаркетах. Там ще по акції можна дешевше купити.
Лариса Барабаш
А баба в селі годує це порося рік. І продасть по. 45_"50 гривень за кілограм живої ваги. Тай ще ділки можуть обманути на вазі. А за сало деруть 140__150 гр , а м,ясо по 200__240гр. Отак на старих наживаються.
Ні гріха ні совісті.
І коли вже їх Господь наситити тими грішми.
Ні гріха ні совісті.
І коли вже їх Господь наситити тими грішми.