“Автодилер” з Шепетівщини видурив в людей майже 900 тисяч гривень

“Автодилер” з Шепетівщини видурив в людей майже 900 тисяч гривень
Фото: Depositphotos

Чоловік говорив, що продає елітні автівки. 

У Шепетівському районі викрили 39-річного шахрая. У поліції кажуть, чоловік видавав себе за автодилера та привласнив майже 900 тисяч гривень. 

Шепетівчанин скористався попитом на іноземні автівки. Він пропонував придбати елітні машини з-за кордону. За доставку товару та за саме авто просив повну передоплату. Але після одержання коштів зв'язок з “дилером” переривався.

Таким чином шепетівчанин ошукав дві родини. Одне подружжя втратило 253 тисячі гривень, інша сім’я — більше ніж 600 тисяч гривень.

Зловмисника викрили. Найближчим часом за свої дії він постане перед судом. Чоловіку оголосили одразу дві підозри infoза шахрайство, вчинене повторно, у великих розмірах. 

Санкція інкримінованої статті передбачає альтернативні покарання, найсуворіше з яких — позбавлення волі строком до восьми років.

А ви даєте передоплату, коли купуєте товари онлайн?

Нагадаємо, днями чоловік втратив одразу понад 100 тисяч гривень під час онлайн-шопінгу. Тож правоохоронці закликають оформлювати замовлення із післяплатою — так шахрай не отримає привабливої можливості зникнути з вашими коштами, не відправивши товар.

— Шахраї можуть бути дуже переконливі і навіть можуть надсилати підроблені фото документів, аби усе виглядало правдоподібно! — додають в поліції. 

Аби вберегтися від шахрайських дій, не перераховуйте кошти  за товари наперед, нікому не повідомляйте особистих даних, отримуйте інформацію з приводу соціальної  допомоги лише на офіційних сайтах міністерств і відомств.

Як не потрапити на гачок аферистів

Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними і ретельно перевіряти інформацію перед тим, як перераховувати кошти чи надавати незнайомцям персональну інформацію:

Проводячи транзакції в мережі, варто пам’ятати про безпеку та конфіденційність даних. Для цього слід дотримуватися базових рекомендацій, аби не потрапити на гачок інтернет-аферистів.

Як захистити свій банківський рахунок:

Які дані про банківську картку не можна повідомляти:

У поліції радять використовувати окрему картку для платежів в інтернеті та встановити на неї ліміт. 

Якщо ж ви постраждали від інтернет-шахрайства, в поліції радять повідомити про це за номером 0 800 505 170 або ж зателефонувати на 102. 

Читайте також:

Коментарі

12:47 У Хмельницькому стартує Великодній ярмарок: програма 11:19 1 квітня: хвороби, які мешканці Хмельниччини можуть вилікувати за допомогою сміху 10:19 Як хмельничани називали дітей в березні: підбірка імен 09:27 Сапери з Хмельниччини розміновують звільнені міста й села Харківщини Від читача 12:07 «Знаю, заради кого я тут»: батько п’ятьох доньок про мотивацію воювати 21:19 Поліція шукає 32-річного чоловіка, який втік з інтернату 18:57 Вулицями Волочиська 2 квітня пройде Хресна хода 18:23 До лав небесного війська стали ще двоє бійців із Хмельниччини 17:51 На Хмельниччині триває посівна: чого й скільки аграрії посіяли 17:28 Рейтинг боржників: «Хмельницькводоканал» назвав підприємства, що не сплатили за воду 16:50 Термометри, батарейки, лампи: графік стоянок екобуса на квітень 16:31 З телевізором і мікрохвильовкою: у Хмельницькому СІЗО показали оновлену камеру 15:53 ДТП у Славуті: водія з розтрощеного авто діставали надзвичайники 15:33 На Хмельниччині поліцейський пообіцяв водієві за хабар допомогти уникнути покарання 14:30 На Шепетівщині відновлюють лелечі гнізда 13:57 На Кам’янеччині відкриють хоспіс 13:21 Служитимуть у різних містах: у цуценят з розплідника на Хмельниччині - випускний
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up