“Автодилер” з Шепетівщини видурив в людей майже 900 тисяч гривень

“Автодилер” з Шепетівщини видурив в людей майже 900 тисяч гривень
Фото: Depositphotos

Чоловік говорив, що продає елітні автівки. 

У Шепетівському районі викрили 39-річного шахрая. У поліції кажуть, чоловік видавав себе за автодилера та привласнив майже 900 тисяч гривень. 

Шепетівчанин скористався попитом на іноземні автівки. Він пропонував придбати елітні машини з-за кордону. За доставку товару та за саме авто просив повну передоплату. Але після одержання коштів зв'язок з “дилером” переривався.

Таким чином шепетівчанин ошукав дві родини. Одне подружжя втратило 253 тисячі гривень, інша сім’я — більше ніж 600 тисяч гривень.

Відео дня

Зловмисника викрили. Найближчим часом за свої дії він постане перед судом. Чоловіку оголосили одразу дві підозри infoза шахрайство, вчинене повторно, у великих розмірах. 

Санкція інкримінованої статті передбачає альтернативні покарання, найсуворіше з яких — позбавлення волі строком до восьми років.

А ви даєте передоплату, коли купуєте товари онлайн?

Нагадаємо, днями чоловік втратив одразу понад 100 тисяч гривень під час онлайн-шопінгу. Тож правоохоронці закликають оформлювати замовлення із післяплатою — так шахрай не отримає привабливої можливості зникнути з вашими коштами, не відправивши товар.

— Шахраї можуть бути дуже переконливі і навіть можуть надсилати підроблені фото документів, аби усе виглядало правдоподібно! — додають в поліції. 

Аби вберегтися від шахрайських дій, не перераховуйте кошти  за товари наперед, нікому не повідомляйте особистих даних, отримуйте інформацію з приводу соціальної  допомоги лише на офіційних сайтах міністерств і відомств.

Як не потрапити на гачок аферистів

Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними і ретельно перевіряти інформацію перед тим, як перераховувати кошти чи надавати незнайомцям персональну інформацію:

Проводячи транзакції в мережі, варто пам’ятати про безпеку та конфіденційність даних. Для цього слід дотримуватися базових рекомендацій, аби не потрапити на гачок інтернет-аферистів.

Як захистити свій банківський рахунок:

Які дані про банківську картку не можна повідомляти:

У поліції радять використовувати окрему картку для платежів в інтернеті та встановити на неї ліміт. 

Якщо ж ви постраждали від інтернет-шахрайства, в поліції радять повідомити про це за номером 0 800 505 170 або ж зателефонувати на 102. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up