Працівник ТЦК та засновник ГО отримали вироки за обіцянки «відкупити» від служби

Працівник ТЦК та засновник ГО отримали вироки за обіцянки «відкупити» від служби
Фото з затримання Олександра Шляпського
 • Обоє обіцяли вплинути на ВЛК, аби звільнити чоловіків від військового обов’язку.

 • Суми «винагород» обчислювалися тисячами доларів.

У Хмельницькому судили двох чоловіків, які обіцяли військовозобов’язаним забезпечити їхнє визнання непридатними до військової служби. За це зловмисники хотіли грошей в американській валюті. Минулого тижня обоє отримали вироки Хмельницького міськрайонного суду, а днями ці документи опублікували у реєстрі судових рішень. Розповідаємо деталі про кожну справу.

У першому випадку фігурантом справи був майор територіального центру комплектування (якого саме, з вироку дізнатися неможливо, адже ця інформація зашифрована). За даними слідства, 18 липня цього року в одному з гаражів на території гаражного масиву він зустрівся з військовозобов’язаним. Він пообіцяв вплинути на військово-лікарську комісію, аби чоловіка визнали непридатним до служби. Звісно ж, не безкоштовно — за свої «послуги» майор попросив 2 тисячі доларів, тобто понад 73 тисячі гривень.

Що відбувалося далі та як про це дізналися правоохоронці, у вироку не сказано. Зазначено лише, що майор повністю визнав свою провину. Слідство уклало з ним угоду про визнання винуватості за частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу, тобто у «прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди».

Відео дня

Суд призначив військовослужбовцю 74,8 тисячі гривень штрафу. Також йому заборонили працювати на посадах, пов’язаних з організацією, забезпеченням та здійсненням військового обліку, на один рік. Вирок був винесений 15 вересня.

У другому випадку йдеться про одного із засновників місцевої громадської організації «Об’єднання учасників та інвалідів бойових дій „Подільська січ“» Олександра Шляпського. За даними слідства, 14 червня цього року поблизу автовокзалу №1 він зустрівся з військовослужбовцем. Той дав йому 8,5 тисячі доларів, тобто близько 311 тисяч гривень.

Олександр Шляпський обіцяв вплинути на військово-лікарську комісію Хмельницького госпіталю ветеранів війни, аби ті визнали військового непридатним до служби з подальшим виключенням з обліку. Крім того, чоловіку мали дати II групу інвалідності. До слова, сам Олександр Шляпський також має інвалідність II групи.

Раніше ми розповідали вам проте, що загальна сума хабаря складала 16,5 тисячі доларів, тобто отримані Олександром Шляпським 8,5 тисячі були лише його частиною.

У суді засновник «Подільської січі» визнав свою провину. Слідство уклало з ним угоду про визнання винуватості. Суди призначив Олександру Шляпськиму штраф у 59,5 тисячі гривень. Його дії кваліфікували за тією ж частиною тієї ж статті, що й працівника ТЦК, про якого йшлося вище. Вирок був винесений 14 вересня.

Нагадаємо, що 12 вересня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про перевірку всіх рішень військово-лікарських комісій від 24 лютого 2022 року. У тих випадках, які будуть явно безпідставними та незаконними, матеріали пообіцяли передавати правоохоронцям.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (8)
 • 007

  За то дядька з села бо в воєнкомат не прийшов на три реальних роки закрили
 • Tetyana Kosobutska

  Гарна боротьба з корупцією !!!😡Взяв взятку в 16,5 тис доларів,а його покарали штрафом в 59,5гривнами😠 В 10 разів менше за хабар ☝️😡😡😡😡А ви думаєте це єдиний хабар
 • ванильная содовая

  Боже боже хіба це покарання?..... штраф
 • Андрей Гришнюк

  А з влк знову нікого не покарано!...

keyboard_arrow_up