У Хмельницькому повторно судили банду рекетирів. Деталі справи
-
Зловмисники вимагали гроші у мешканців Волочиська.
-
При цьому били й погрожували.
-
Судили їх у Хмельницькому 2022 року, але вирок скасували.
-
Тепер же рішення ухвалили знову.
У Хмельницькому винесли вирок банді рекетирів, які діяли у Волочиську навесні 2020 року. Угруповання складалося з чотирьох людей. Вирок їм виносять не вперше — минулого разу його вдалося оскаржити й направити справу на повторний перегляд. Цього разу суд ухвалив рішення 2 липня та дав 30 днів на оскарження. У відкритому доступі зараз немає даних про те, що підсудні скористалися цим правом. Розповідаємо деталі справи.
У вироку Хмельницького міськрайонного суду йдеться, що двоє з підсудних вже притягувалися до кримінальної відповідальності за частиною 2 статті 355 info. Решта двоє підсудних судимостей не мали. За даними порталу «Судова влада України», імена підсудних — Роман Щербінін, Богдан Малко, Артур Білозор та Ілля Возняківський. Раніше судимі були перші двоє. Як ми вже розповідали вам раніше, Роман Щербінін працював начальником охорони ТОВ «Загот Сервіс», його мати у минулому була секретарем Волочиського районного суду. Всі підсудні займалися єдиноборством.
У матеріалах справи згадувалося, що міський голова Волочиська Костянтин Черниченко подав клопотання, аби Романа Щербініна звільнили з СІЗО, передавши на поруки територіальної громади. Сам очільник міста в розмові з журналістом vsim.ua це заперечував.
Як ми вже згадували вище, вирок банді вже виносили раніше. Це було у Хмельницькому міськрайонному суді майже два роки тому, 8 серпня 2022-го. Тоді зловмисникам призначили терміни від 5 до 7 років. Відтак вирок оскаржили прокурор, захисники та обвинувачені. Тому Хмельницький апеляційний суд 23 травня 2023 скасував вирок та відправив справу на повторний розгляд.
У вироку від 2 липня описані чотири епізоди банди. Перший із них почався наприкінці березня 2020 року. Тоді зловмисники почали вимагати у місцевого мешканця платити 2000 гривень щомісяця за те, що той нібито продає наркотики. На початку квітня потерпілий відмовився платити, пояснивши, що наркотиками він не торгує, за що його побили. Мало того, поставили вимогу заплатити 20 000 гривень до кінця квітні, на що потерпілий змушений був погодитися. Наприкінці квітня чоловіка вивезли з міста та знову побили. Крім того, почали вимагати вже 40 000 гривень, які слід було заплатити до кінця травня.
Другий епізод. 13 квітня 2020 року бандити взялися за іншого місцевого мешканця, застосувавши ту ж схему — вимагали платити 2000 гривень щомісяця за те, що той нібито торгує наркотиками. При цьому пригрозили фізичним насильством, а потерпілий погодився. Наступного дня, 14 квітня, його побили та знову сказали, що він повинен платити гроші. Через місяць, 16 травня, потерпілому пред’явили боргову розписку, за якою він нібито винен 140 000 гривень, а з урахування «прострочення» борг начебто складає 6 000 000 гривень. Чоловік сказав, що таких грошей у нього немає, на що йому запропонували перереєструвати авто до 31 травня. При цьому знову пригрозили фізичним насильством.
Третій епізод. 14 квітня 2020 року бандити зустрілися зі ще одним чоловіком (військовослужбовцем), побили його та почали вимагати 1000 доларів до кінця наступного дня (27 040 гривень за тодішнім курсом НБУ). Привід був такий же — ніби той займається торгівлею наркотиками. 16 квітня зловмисники зустрілися з потерпілим знову та знову почали вимагати гроші, встановивши пізніший термін передачі — до кінця квітня.
Четвертий епізод. У ніч на 28 квітня батько одного зі зловмисників сказав сину, що його побили та забрали гроші, та назвав ім’я людини, яку він вважає винуватцем. Останнього бандити обрали за чергову жертву. Вони приїхали до чоловіка вночі 28 квітня. Один зі зловмисників почав вимагати гроші за нібито побиття свого батька та почав бити чоловіка. Відтак бандити відволіклися, а потерпілий та дівчина, яка була з ним, втекли.
Після цього зловмисники продовжили вимагати гроші та призначили зустріч 5 травня. Під час неї пригрозили насильством та вказали суму — 2000 доларів (53 950 гривень за тодішнім курсом НБУ). Ці гроші вимагали віддати до кінця літа.
Чергову зустріч призначили у місцевій кав’ярні 28 травня. Коли бандити та потерпілий зібралися разом, двері зачинили зсередини. Один зі зловмисників почав шукати «прослушку» і таки знайшов її під одягом потерпілого. Останній спробував утекти, його намагалися спіймати, але зрештою він вирвався. При цьому впустив сумку, де були 8000 гривень, які він мав передати зловмисникам. Відразу після цього бандитів затримали.
Під час розгляду справи у суді підсудні своєї провини не визнали. Їх усіх визнали винуватими за частиною 4 статті 189, тобто у «вимаганні, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження». Кожному призначили ув’язнення на термін від 7 до 9 років — це більші терміни, ніж призначені попереднім вироком. Також цього разу суд ухвалив стягнути з кожного по 327 гривень процесуальних витрат на користь держави. Цивільних позовів ніхто не заявляв.
Читайте також:
- Хмельницький суд закрив справу лікарки, підозрюваної у продажі немовляти
- За вимагання хабаря з хворого військового за «непридатність» хмельницький лікар заплатить штраф
- «Смотрящий» за Хмельниччиною може вийти на волю. Деталі його справи
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Valeria Lobodaa
Неодноразово звертались до правоохоронних органів, а в результаті все марно… Лише надходять погрози від бандюків «мовляв не втручайтесь в справу»
Коли напешті чиновницько-прокурорське свавілля закінчиться ???