Колегія суддів винесла вирок - 5 років з реальним його відбуванням у в’язниці та позбавлення права керувати транспортними засобами на три роки. Водночас, враховуючи стан здоров’я обвинуваченого та наявність малолітньої дитини, відповідно до Закону України «Про амністію – 2014 року» колегія суддів звільнила Червонюка від відбування покарання у тюрмі.
В увалі йдеться, що Дмитро Червонюк, рухався у насаленому пункті, допустив грубі порушення правил дорожнього руху. Його визнали винним за частиною 2 статті 286 ККУ (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження).
Судді вважають, що немає підстав твердити про стан алкогольного сп’яніння у водія на момент скоєння ДТП. Висновки алкотестеру «Драгер», який зафіксував 0,79 проміле, Феміда не прийняла як доказ. Покази свідків, які стверджували, що Олега Крушельницького збили на пішохідному переході, також не були враховані. А попередній вирок суду, де водію заборонялося керувати транспортними засобами протягом трьох років, скасували. Відсьогодні йому Дмитру дозволено керувати автомобілем.
Позов потерпілих про стягнення моральної школи суд задовольнив частково. Так, Червонюк має компенсувати заподіяну ним моральну шкоду: Анатолію та Валентині Крушельницьким по 500 тисяч гривень та 300 тисяч гривень брату загиблого Богдану.
Нагадаємо, що рокуратура Хмельницької області, подаючи апеляційну скаргу, вимагала призначити Дмитру Червонюку покарання у виді 7 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки. Крушельницькі хотіли, аби водій автомобіля, від якого помер їх син, сидів за гратами 8 років. В свою чергу захист хотів виправдати Дмитра, мовляв, рішення Хмельницького міськрайонного суду потрібно скасувати, а кримінальне провадження й зовсім закрити.
При розгляді справи в Апеляційному суді не вдалося підтвердити того, що Дмитро був п’яний у момент ДТП. Цього не підтвердили фахівці з МОЗ України під час проведення повторної експертизи, які, до речі, не враховували показники алкотестера «Драгер». Під сумнів знову поставили й те, чи справді аварія сталася на пішохідному переході.
Також виявилося, що 20-річний Дмитро є батьком 3-річної дитини та інвалідом третьої групи. Про це стало відомо на першому слуханні справи Червонюка в Апеляційному суді. Такі обставини, за словами адвоката Крушельницьких, можуть стати причиною для пом’якшення вироку. А на думку Крушельницьких те, що Дмитро став батьком у 16 років, а матір’ю дитини є жінка, яка вдвічі старша за нього, взагалі не може бути правдою. Також потерпілі зауважили, що інвалідність у Червонюка з’явилася у потрібний момент - під час судового розгляду справи, адже раніше на обліку ні в якому медичному закладі він не стояв.
Дмитро Червонюк, вийшовши з залу суду, спілкуватися з журналістами відмовився.
Рідні загиблого Олега Крушельницького оскаржуватимуть вирок.
Нагадаємо, смертельна аварія трапилася у ніч з 20 на 21 серпня у Хмельницькому. Дмитро Червонюк, який керував автомобілем своєї матері «Toyota Rav 4», на великій швидкості збив 26-річного Олега Крушельницького. У момент зіткнення загиблий переходив дорогу від міського пляжу до торгово-розважального центру «Оазис». Смерть пішохода була миттєвою.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
олег
от й вилизала Ольга з 33 каналу його за бабло хороше
Правдолюб
Світлана reply Правдолюб
прокурор reply Світлана
Правдолюб
прокурор reply Правдолюб
Правдолюб
Анастасія reply Правдолюб
Правдолюб reply Анастасія
прокурор reply Правдолюб
Анастасія reply Правдолюб
Правдолюб reply Анастасія
Анастасія reply Правдолюб
прокурор reply Анастасія