- Наступного року ми не маємо наміру робити фестиваль. Сподіваюсь, що його візьмуть на замітку міська чи обласна рада. Він займає дуже багато часу. Ми його проводили заради ідеї Молодіжного парку. Навіть цього року ми не планували, але вирішили завдяки ньому презентувати проект. Думаю, що п’яти разів більш ніж достатньо, аби влада зрозуміла, що молоді це потрібно. Там і День Європи проводиться, і рок-фестиваль, тобто це стало місцем для проведення цікавих заходів. Ми оживили цю територію, - розповідав головний організатор "Green Fest" Степан Кушнір у інтерв'ю журналістам vsim.ua перед минулорічним фестивалем.
Проводити "Green Fest" вирішили у міській раді. З бюджету виділили 200 тисяч гривень. Але цьогоріч організатори надумали зробити ребрендинг і перейменували фестиваль на "My Fest". Проводити його буде управління молоді і спорту спільно з молодіжними громадськими організаціями. Ми запитали у начальника управління, чи зміниться концепція екофестивалю через нову назву.
- Концепцію ми не будемо міняти. Вона як і мала привертати увагу до Молодіжного парку, до питань екології і здорового способу життя, то ми її і будемо дотримуватися. Минулого року було найменше людей і всюди прозвучало, що це останній фестиваль. Ідея нормальна, але хочеться трохи залучити більше людей за рахунок зміни назви, - каже Сергій Ремез.
Проте засновник "Green Fest" Степан Кушнір проти того, аби фестиваль перейменовували. Каже, що він мав власну історію та ніс ідею збереження зеленої зони біля пляжу, а зараз міська рада лише "плутає карти". Свою думку Степан Кушнір оприлюднив у відеозверненні на сторінці "Green Fest" у Фейсбук.
- В місті це найбільший фестиваль, який робить молодь, проте комусь захотілось стерти історію події, яку формували 5 років сотні людей в якості волонтерів та організаторів. Виділені на #GreenFest 200 тис. грн. можуть піти на іншу подію, а це несе загрозу, що і суть фестивалю втратиться. Сьогодні ми забудемо ідею фестивалю, а завтра біля пляжу почнуть будувати житловий комплекс та залишать містян без зеленої зони, - написав Степан Кушнір.
Та чи будуть дослухатись до думки активіста, поки не відомо. В управлінні молоді і спорту кажуть, що зараз готують програму фестивалю, а також домовляються з гуртами, які будуть виступати. Цьогоріч фестиваль буде одноденним і проходитиме 30 червня.
Ідея створити у Хмельницькому Молодіжний парк виникла ще у квітні 2013 року. Його запланували облаштувати біля міського пляжу. Тоді ж і виділили ділянку під будівництво. У 2014 році активісти показали своє бачення, як має виглядати територія, однак з тих пір процедура створення Молодіжного парку затягнулась.
У 2016 році міська влада подала до Держгеокадастру землевпорядну документацію на ділянку. Її повертали із зауваженнями. А вже цьогоріч розширили межі ділянки, на якій розташується майбутній парк, а також провели воркшоп з молодими архітекторами, аби розробити проект. Однак до створення парку так і не приступили. Яка ситуація зараз із документацією на парк, запитали у заступника міського голови Андрія Бондаренка.
- Проект виготовлений і щодо нього отримані усі необхідні висновки на рівні міста і області. Зараз знаходиться на погодженні у Держводгоспі. Водгосп має погодити на цьому тижні. Після цього віддаємо на експертизу в Держгеокадастр. Скільки вони будуть її проводити, важко сказати. Це - найскладніший етап. Саме на цьому етапі в нас були неодноразові затримки. Кошти на проектно-кошторисну документацю будуть виділені після погодження Держгеокадастром, - пояснив Андрій Бондаренко.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.