16 лютого - святих Симеона й Анни: їм моляться про здоров'я малюків

  • Це свято прийнято відзначати на наступний день після Стрітення Господнього.
  • У народі його ще називають "Лагодження".
16 лютого - святих Симеона й Анни: їм моляться про здоров'я малюків
Фото з сайту ukr.media

Сьогодні, 16 лютого, вшановують пам'ять святих Симеона й Анни Пророчиці. До них звертаються з молитвою про благополуччя, здоров'я та щасливу долю новонароджених, адже саме вони взяли Ісуса в храмі на сороковий день після його народження.

У народі свято Симеона й Анни називають ще "Хранителі немовлят". Це свято мало й такі назви як «Семен і Анна» та «Семен Богоприємець».

Довідка.

Симеон Богоприємець був ученим. Він жив у Єрусалимі. Коли він взявся за переклад книги пророка Ісаї, то слова «діва в утробі прийме і народить сина» змусили його засумніватися - з точки зору науки він такого передбачення пояснити не міг. 

Проте, коли йому з'явився ангел і пообіцяв, що смерть його настане лише тоді, як він на власні очі побачить здійснення цього пророцтва, Симеон чекав дива. Так і сталося. Він побачив дитину, народжену Дівою Марією.

У той момент була в храмі й Анна - благочестива вдова, яка стала свідком народження Ісуса. 

Прикмети.

Сьогодні прийнято готувати солодощі, якими задобрювали домовиків. Сім'я разом збиралася за столом, вечеряла, але їжі не прибирала. Щоб задобрити бешкетника, залишали трохи солодощів йому.

Із цим днем пов'язували також приказку «Готуй сани влітку, а воза - взимку». Оскільки ще одна назва свята "Лагодження", люди вважали, що готуватися до робіт потрібно завчасно.

Коментарі

Зранку перестали працювати світлофори на трьох вулицях у Хмельницькому. В КП "БРЕД" кажуть, що регулятори руху справні,...

photo_camera

Пішохідна зона біля пляжу вздовж Бандери вже давно у жахливому стані.  Міська рада спирала все на орендаря, а той з...

Вже у ці вихідні, 26 та 27 травня, буде похмуро, але тепло і без дощу.  Синоптики прогнозують до +25.

Служба безпеки України попередила про можливу масштабну кібератаку напередодні фіналу Ліги Чемпіонів. Фахівці надала...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up