Лише за січень цього року на обліку в центрі зайнятості зафіксували 29 500 жителів Хмельниччини. З них працевлаштували майже дві тисячі осіб. Тим часом решта перебуває в статусі “облікових” або безробітних. У чому різниця і що потрібно для реєстрації, пояснила начальник відділу організації сприяння працевлаштування Хмельницького обласного центру зайнятості Інна Шевель.
Найчастіше до центру зайнятості звертаються особи віком від 35 до 45 років. Подавши необхідний перелік документів, вони набувають певного статусу. Перший - обліковий. Він гарантує підбір роботи, можливість перегляду актуальних вакансій та спрямування до тимчасових робіт. Щоб стати на облік, необхідно “озброїтися”:
Після подачі цих документів особу реєструють. Далі фахівець здійснює пошук та підбір роботи. Водночас надає інформаційно-консультативні послуги. Також можуть запропонувати участь в різноманітних семінарах або заходах, що організовують роботодавці.
Аби отримати офіційний статус безробітного, перелік документів зростає. Так, до центру зайнятості необхідно принести:
Додатково можна надати й інші довідки. Якщо жінка має дитину віком до 6 років, то можна принести свідоцтво народження дитини. Якщо це особа з інвалідністю, подають копію довідки до акта огляду МСЕК (медико-соціальна експертна комісія) та при наявності пред’являють індивідуальну програму реабілітації - пояснює Інна Шевель.
Статус безробітного надається протягом семи днів від дня подачі заяви. Разом із цим людині надається право на:
“При нарахуванні допомоги по безробіттю враховується страховий стаж за останній рік до дня звернення” - каже Інна Шевель. Таку допомогу призначають на 8-ий день після того, як взяли на облік. Сума нарахування може бути різною.
Так, мінімальна сума, а саме 610 гривень, виплачується людям, які мають страховий стаж менш як шість місяців. Або тим, хто звільнений з останнього місця роботи з підстав, що передбачає Кодекс законів про працю України. Наприклад, вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку. Також мінімальний розмір допомоги призначають випускникам навчальних закладів (без досвіду роботи) і демобілізованим зі служби в армії.
Більші одноразові виплати належать іншій категорії людей. Зокрема, чий страховий стаж перевищує 6 місяців чи тим, хто має перерву в роботі з поважних причин. Йдеться про строкову військову службу, навчання, догляд за інвалідом I групи, дитиною-інвалідом віком до 18 років або пенсіонером, який потребує постійного догляду.
Розмір виплат по безробіттю розраховується у відсотковому співвідношенні до їх середнього доходу (зарплати) в залежності від страхового стажу. Мінімальний розмір допомоги для цієї категорії людей становить 1 630 гривень. Водночас максимальний розмір фінансової допомоги не може перевищувати 4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб. Наразі це 8 408 гривень.
Стандартна тривалість виплат для більшості громадян становить не більше 360 днів. Втім, існують й інші періоди виплат допомоги:
Звернутися в Хмельницький обласний центр зайнятості можна за адресою або за телефоном:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Мені 49.Вже третій місяць шукаю роботу самостійно.Безуспішно.Куди мені звернутись за допомогою в пошуках.До пенсії ще років зо 20.Де працювати?