Бюджетне місце за роботу в селі пропонують хмельницьким абітурієнтам

Бюджетне місце за роботу в селі пропонують хмельницьким абітурієнтам
Фото з сайту UA-Reporter
  • З 1 лютого вступили в дію додаткові пільги для абітурієнтів.
  • Тепер вихідці із села, зможуть позачергово отримати бюджетне місце у ВНЗ.
  • Що для цього потрібно зробити?

З кожним роком охочих працювати в сільській місцевості стає все менше. Обов’язкове відпрацювання не діє ще з 2015 року, тому випускники не поспішають до сіл, а намагаються знайти альтернативу в містах. Як наслідок, в сільській місцевості немає кому працювати. Трапляється, що один вчитель стає універсальним на кілька предметів. Історик може  навчати дітей ще й хімії, а мовник - тягне на собі кілька предметів відразу. Щоб якось виправити ситуацію, в МОН вирішили стимулювати абітурієнтів йти працювати в село. Для цього вводять додаткові пільги.

Детальніше про нововведення, дізнавалися журналісти vsim.ua.

Послуга доступна вперше

Цьогорічні вступники вперше зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджет. Воно поширюється на майбутніх лікарів та вчителів, що оберуть навчання на спеціальностях галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я». Про це йдеться на сайті Міністерства освіти і науки України.

Відео дня

Для того, щоб вступити в омріяний ВУЗ поза конкурсом майбутнім вчителям та лікарям пропонують пройти конкурс та укласти угоду на відпрацювання в селі або селищі міського типу не менше 3 років.

Хто відповідатиме за конкурс

Організацію конкурсу МОН поклало на облдержадміністрації. В регіональних відомствах мають оголосити про конкурс до 1 березня, а до 30 квітня – вже визначити переможців. Порядок та умови конкурсів визначать ОДА.

- Все, що стосується вимог до конкурсантів та переліку документів, визначатимуть конкретно в районних та обласних центрах. Там вже дивляться, фахівці якої галузі їм потрібні і роблять запит саме на них. Зараз немає відпрацювання, тому в село йти не дуже поспішають, а це має заохотити. Можу сказати лише, що МОН радить одним із критеріїв визначити місце проживання учасника конкурсу. Тоді діти із сіл, які хочуть отримати вищу освіту і повернутися працювати до себе додому, отримають таку можливість. Ми, як вищий навчальний заклад, лише відповідно до квоти-4 визначимо кількість державних місць, які буде відведено  для абітурієнтів з контрактами. Наприклад, якщо у нас є 10 державних місць, то одне з них, безумовно, отримає вступник, який планує повернутися до села на роботу, - розповіла проректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Валентина Слюзко

Додаткові бонуси

В МОН планують ввести ще одне додаткове заохочення - безкоштовне житло на період контракту, тобто не менше ніж на 3 роки. Забезпечити квадратними метрами має облдержадміністрація.

Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та розпочати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram та Instagram.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Андрій

    А чому не надали такого права виходцям з міст, які бажають відпрацювати в селі, це ж нечесно, так не повино бути, це неправельно,  наприклад в Білорусії таке право мають усі бажаючі, хто згідний відпрацювати і додатково їм виділяється хатинка в користування.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
20:02 У Хмельницькому поліцейські вилучили тисячу літрів фальсифікованого алкоголю photo_camera 19:35 15,5 мільйона на ремонт доріг Хмельницького. Кому пішли гроші (ІНФОГРАФІКА) 18:45 Стихійна торгівля біля “Плази”: на парковці облаштували ярмарок 17:19 Посадовець з Хмельниччини платив 2,5 тисячі доларів, щоб скалічили старосту села photo_camera Від читача 13:30 Людство швидше долає пандемію, ніж епідемію: як не потрібно говорити про ВІЛ? 16:35 Створи Різдвяне диво: запрошуємо маленьких хмельничан до творчого конкурсу 16:15 На українському кордоні затримали порушників з Хмельницької області photo_camera 15:42 Під час мінометного обстрілу на Донеччині загинув сержант з Городоччини 15:09 “Будеш оператором БПЛА”: чоловік у військовій формі погрожував хмельничанину play_circle_filled 14:41 Ожеледь, непосипані тротуари і переломи: скільки хмельничан звернулись до травмпункту 14:23 На Хмельниччині виявили нелегального мігранта з Вірменії 13:45 Де не буде води 4 та 5 грудня в Хмельницькому (АДРЕСИ) 13:19 Був депутатом 4 місяці. Хмельницьку міськраду залишає Сергій Бабій 12:55 Деражнянський суд стягнув 209 тисяч з випускника медичного вишу 12:13 Зіткнулися «Daewoo» та «Skoda»: постраждала 68-річна жінка 11:27 Кам’янчанину, який ціною життя зупинив ворожий наступ, просять присвоїти звання Героя України 10:47 У Кам’янці «Nissan» збив пішохода. Чоловіка госпіталізували до лікарні 10:13 Різдво, Миколая та Маланки: які свята відзначаємо в грудні за новим календарем 09:25 У Хмельницькому видали більше 23 тисяч продуктових наборів. Хто може їх отримати? 08:52 Вчителька з Хмельниччини стала співавторкою нового підручника для українських школярів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up