Мультитест замість ЗНО: якою буде вступна кампанія у 2023 році

Мультитест замість ЗНО: якою буде вступна кампанія у 2023 році

Розповідаємо як проходитиме мультитест, тестування зі скількох предметів потрібно буде пройти абітурієнту, скільки триватиме тест та чи можна буде при вступі скористатися результатами минулих років. 

Минулого року в Україні розпочалась повномасштабна війна. В зв’язку з цим звичне ЗНО для вступників замінили національним мультипредметним тестом. Цьогоріч вступники також здаватимуть НМТ. Про це повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.  

Днями відбувся брифінг МОН щодо моделі вступної кампанії у 2023 році, яка проходитиме в умовах воєнного стану. Абітурієнти здаватимуть національний мультидисциплінарний тест з трьох предметів, за результатами якого відбуватиметься конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти.

Головним нововведенням вступу у 2023 році, на відміну від минулорічної кампанії, стане можливість самому обрати третій предмет. Розповідаємо про всі особливості НМТ у 2023 році. 

Відео дня

Кількість предметів 

НМТ міститиме три блоки завдань. Два – обов’язкові, третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика. 

Предметами на вибір є історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. 

Час на виконання 

Мультитест проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, тож на кожен блок відведено по 60 хвилин.

Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше працювати над блоком з предмета на вибір або навпаки.

Результати мультитесту

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок.

Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Відтак, відразу після тестування учасник знатиме не лише кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.

Коефіцієнти та пороги 

Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. 

Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Реєстрація на мультитест

Зареєструватися для участі в оцінюванні можна буде в квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на кожному з етапів реєстрації.

Кількість сесій 

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні-липні.

У додатковій сесії тестування зможуть взяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Мультитест в Україні та за кордоном

НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах, створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

Універсальність предмета на вибір вступника

Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет мультитесту. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.

Але для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ застосують різні коефіцієнти. Якщо абітурієнт  вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.

Структура тесту з історії України та іноземної мови

У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ століття.

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Але Український центр оцінювання вже розвиває тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть доступними на ній у майбутньому. 

Додаткові матеріали з математики

Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

Використання результатів ЗНО/НМТ минулих років

Замість результатів НМТ 2023 року також можна буде скористатися результатами мультитесту 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.

Більше про прохідні бали та особливості НМТ у 2023 році розповімо в наступних публікаціях. 

А ви задоволені такою моделлю проведення національного мультитесту? Діліться своїми думками у коментарях. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • ЧитачЧитачів

    Для збору трускавки в Польщі і цього буде достатньо.

keyboard_arrow_up