Вчителі мають зупиняти дистанційні уроки під час повітряної тривоги

-
Під час повітряної тривоги вчитель має перервати дистанційний урок і перейти в укриття.
— Вночі була тривога, сиділи з дитиною в укритті, а зранку вже починаються уроки — як бути? — таке питання задавали міністру освіти і науки Оксену Лісовому влітку. Однак, досі воно не було врегульовано нормативно. У серпні Лісовий зауважив, що під час повітряної тривоги вчитель має зупинити урок і перейти в укриття.
— Питання: що робити вчителю, який веде урок дистанційно, і в нього почалася тривога, а у дітей у класі — ні? Звісно, перервати заняття та йти до укриття. Якщо є можливість продовжити заняття зі сховища – чудово. Якщо немає – це не катастрофа. Безпека – понад усе, — написав міністр у Фейсбуці.
Нещодавно МОНУ адресувало лист регіональним департаментам освіти і науки та керівникам закладів освіти. У ньому подали офіційні роз’яснення. В документі йдеться, що в разі увімкнення сигналу «Повітряна тривога» вчителі мають зупиняти проведення уроків незалежно від форми проведення занять — очної, дистанційної або змішаної.
В Міністерстві наголошують, що під час дистанційного уроку у разі організації навчання в синхронному режимі вчителі повинні зупинити заняття та звернути увагу школярів на необхідність піти в укриття і залишатись там до завершення повітряної тривоги.
Після відбою сигналу тривоги рекомендують продовжити уроки із урахуванням необхідного корегування. Це може бути внесення змін до календарно-тематичних планів у межах розкладу уроків.
— Це питання не стільки про академічну успішність і правила, скільки про ментальне здоров’я – і школярів, і педагогів. Усім зараз важко. Війна стосується кожного з нас. Привносить зміни у життя, у його різні сфери. Додається навантаження, якого в мирний час не було б. Тому зараз як ніколи важливо берегти свій ресурс і одне одного, — наголосив Оксен Лісовий.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.