7 грудня відзначаємо День великомучениці Катерини: хто вона така, прикмети, традиції та ворожіння

7 грудня відзначаємо День великомучениці Катерини: хто вона така, прикмети, традиції та ворожіння
  • Православні християни цього дня вшановують пам'ять великомучениці Катерини Олександрійської. 
  • В народі цей день ще називали Катерина Санниця, Свято дівочої долі, Катерина Жонодавиця або Катеринин день. 

  • Свята вважається покровителькою кохання та шлюбу. Що не можна робити в цей день?

Християни відзначають церковне свято 7 грудня на честь святої великомучениці Катерини Олександрійської. День Катерини у Київській Русі користувався величезною популярністю і народною любов'ю.

Великомучениця Катерина вважається покровителькою шлюбу і щасливого сімейного життя. Їй моляться про хорошого нареченого, міцний шлюб і легкі пологи. Дізнавайтесь ким була Катерина та як стала святою, які є прикмети, традиції та зоборони цього дня. 

Відео дня

Хто така свята Катерина

Катерина – це ім’я, що означає «чиста душею». За легендами, свята великомучениця Катерина жила в Олександрії, в IV столітті. Дівчина була розумна, знала кілька мов, її батьки хотіли, щоб вона вийшла заміж за чоловіка, рівного їй.

Катерина звернулася до старця, який дав їй ікону Богоматері з немовлям і порадив молитися, щоб побачити обличчя свого нареченого. Пізніше старець хрестив її і на наступний день Катерині приснився сон, в якому Христос дивився на неї прямо. Тоді дівчина зрозуміла, що майбутній чоловік її — Господь наш.

Коли було споруджено гоніння на християн, свята великомучениця відмовилася вийти заміж за царя язичників і твердо сповідувала християнство. У ті часи за християнські вірування людей переслідували та карали.  Але вона була непохитною у своїх переконаннях. Ба більше, пропагувала християнство та коли вкотре привела до віри нових людей (воїнів), її вирішили стратити. Жінка гідно прийняла покарання, не відреклася від віри, за що й була названа великомученицею.

Традиції “Катерининого дня”

Вважається, що Свята Катерина допомагає дівчатам знайти свого судженого. Тому цей день також називають «святом дівочої долі». Дівчатам, які шукають любові, традиційно радять сходити 7 грудня до церкви і помолитися перед іконою Святої Катерини. У цей день перед образами святої Катерини ставлять свічки, а під вечір ворожать на свою долю.

Також цього дня дівчата зрізали гілки вишні і ставили у воду біля ікон. Вважалося, що якщо до Старого нового року (свята Святої Маланки) вишні зацвітали, то скоро дівчина вийде заміж. Хоча 7 грудня припадає на різдвяний піст, але все одно влаштовували вечорниці й гадання

Ворожіння на Катерини

Народні прикмети

Що не рекомендується робити

У період свята все ще продовжується піст перед Різдвом. Тож усі заборони посту поширюються й на День Катерини. Не можна веселитися, голосно співати, танцювати. Заборонено виконувати хатні роботи. Їсти можна тільки пісні страви: просту кашу чи борщ, щоби все було якомога скромніше.

Хоча свята Катерина вважається покровителькою шлюбу, день невдалий для весілля або вінчання. Закоханим сьогодні не можна сваритися, інакше відносини зіпсуються. У це свято не можна займатися рукоділлям: шити, в'язати і вишивати. Не варто в цей день лагодити предмети і займатися ремонтом.

Додамо, у середу, 7 грудня, відзначають Міжнародний день цивільної авіації, Всесвітній день української хустки та День місцевого самоврядування в Україні.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up