Безкоштовні LED-лампи можна буде отримати з 16 січня. Що для цього треба?

-
Обміняти старі лампи розжарювання на “ледовські” можна буде вже за 5 днів.
-
Але поки в 6-ти регіонах. Розповідаємо деталі.
Із 16 січня стартує програма безкоштовного обміну старих електричних ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи. Поки лише у режимі бета-тестування. Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
На першому етапі планують замінити до 500 тисяч лампочок у 6-ти регіонах України. Щоправда в яких саме, Шмигаль не уточнив. Після цього орієнтовно за два тижні проект запустять у звичайному режимі по всій території Україні.
— Сьогодні Уряд ухвалює рішення, завдяки якому суми в комунальних платіжках будуть ще меншими. Мова йде про програму безкоштовного обміну старих електричних ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи, — зазначив прем’єр-міністр.
Він додав, що кожен зможе подати заявку через "Дію", а потім отримати 5 нових ламп у найближчому відділені Укрпошти. Прем’єр запевнив, що процес обміну лампочок буде максимально простим і швидким.
Нагадаємо, у Мінекономіки повідомили, що планують замінити 50 мільйонів старих ламп розжарювання. Це має суттєво скоротити навантаження на енергосистему. Така кількість лампочок допоможе заощадити 1 гігават електроенергії, що є річним обсягом виробництва атомної електростанції. 30 мільйонів LED-ламп має надати Євросоюз. Скористатися програмою обміну зможе кожен повнолітній.
Переваги LED-ламп
Світлодіодні LED-лампи вже давно знайшли застосування в різних галузях, їх використовують в промисловості та на виробництві, для освітлення парків і вулиць, в житлово-комунальному господарстві, для внутрішнього освітлення приміщень. Останнім часом їх досить часто стали використовувати також й в домашніх умовах.
LED-лампи кращі тим, що вони мають:
-
тривалий термін служби - при щоденному використанні протягом 6 годин, становить орієнтовно 4-5 років
-
низьке енергоспоживання - вони споживають в 6 раз менше енергії, ніж лампи розжарювання, і в 2 рази менше, ніж люмінесцентні
-
стійкість до вібрації та механічних ударів - корпус більшості світлодіодних ламп зроблений з металу або кераміки, колба - з міцного пластику, що захищає їх від механічних пошкоджень
-
практично не нагріваються в процесі роботи - їх можна встановлювати на натяжні стелі, а також практично в будь який освітлювальний прилад, не побоюючись можливих наслідків
-
екологічність – відсутність вмісту ртуті та інших шкідливих елементів, робить використання ламп безпечним для людини та природи. Вони не потребують особливої утилізації
-
тривала гарантія при купівлі - на якісні світлодіодні лампи дається гарантія 3 роки
-
миттєвий розігрів - менше ніж за 1 секунду.
А ви буде обмінювати лампочки на енергозберігаючі?
Читайте також:
-
Тарифи, комуналка, виплати, пільги та LED-лампочки: всі зміни для хмельничан з 1 січня
-
В Україні хочуть ввести накопичувальну пенсію. Вона складатиметься з трьох частин (ВІДЕО)
-
В Хмельницькому на медицину виділили майже 138 мільйонів. Як витратять ці гроші?
-
У Хмельницькому перевірятимуть магазини на наявність поліетиленових пакетів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач91
Иван Подвысоцкий
Иван Подвысоцкий
Тамара Колесниченко
PutnickFree reply Тамара Колесниченко