Під Будинком рад зібрались мітингувальники.
Більшість з Дунаєвеччини.
Депутати до них не вийшли.
Що вимагали - читайте в матеріалі.
Сьогодні у Хмельницькій обласній раді відбулася чергова сесія. На майдані Незалежності зібрались мітингувальники двох окремих акцій. Одні - з плакатами на яких написано: “Хмельниччина - хімічна зона. Куди діватись хворим на алергію?”. Інші - “Аграрії Хмельниччини проти продажу землі”
Приїхав з Дунаєвеччини 61-річний Віктор Галущак. У чоловіка викликає алергічну реакцію навіть побутова хімія. Він один з тих, хто в 1988 році отруївся в Чернівцях талієм. Частково хронічну хворобу заліковував. Але у періоди, коли поля обробляють хімікатами - різке загострення. Він невдоволений, що у селі, де він проживає, аграрії поливають поля концентрованою хімією та пестицидами. Чоловік каже, через це його земляки теж себе погано почувають. Під Будинком Рад він не вперше. Приходив і минулої середи. Тоді йому один з заступників голови ОДА пообіцяв знайти порушників.
- Хочу звернути увагу депутатів, як представницького нашого органу, щоб вони створили комісію і розслідували бездіяльність Держпродспоживслужби у Хмельницькій області. Протягом трьох місяців недобросовісні аграрії обробляють землю, порушують природоохоронне законодавство, а Держпродспоживслужба це все прикриває. Державний орган, хоч раз в рік, повинний провести дослідження, аналіз води, землі та повітря. Вони цього не роблять. Тільки починають обробляти посіви агрохімікатами та пестицидами, одразу в людей тиск та погіршення самопочуття. Багато людей страждають через це. Особисто в мене алергія і в багатьох алергія. Тому я тут, - каже Віктор Галущак
Віктор Галущак з села Велика Побійна. Приїхав сьогодні у Хмельницький, бо, каже влада тергромади не реагує.
- Мене ще більше цікавить куди діватись хворим на алергію. Тут проживати неможливо. Це тільки лікування, яке не дає ніякого результату. Комісія повинна дослідити діяльність аграріїв на території Хмельницької області. У нас почали кропити поля спочатку особливо славнозвісне ТОВ “Стіомі Холдінг”. Вони в нас орендували поля, то труїли так, що не те що люди, в нас три роки в селі колорадських жуків не було, - розповідає Віктор Галущак.
Приїхав теж з Дунаєвеччини на акцію аграріїв Анатолій Сноз. Чоловік вирішив підтримати і Віктора Галущака. Бо каже, у нього в Маліївцях і сусідніх селах така ж ситуація з полями. Від ядучої хімії гинуть птахи й звірі.
- Кілька років тому Гірчичне покропили. Я біля ставка приходжу, а там яструби були, як кури. В’ялі дуже. Я одного ногою зачепив, він трошки відлетів і сів одразу. Тоді масово здихала птиця та лиси. От Великий Жванчик - вимерли дикі звірі, поля встелені були лелеками та воронами, - говорить Анатолій Сноз.
Інша акція, навпаки, в підтримку аграріїв. Зібрались знову “проти продажу землі”. На сесії сьогодні проголовували за те, щоб “звернутися до президента України, Верховної Ради та ЦВК щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна, в умовах збройної агресії Росії та щодо проведення всеукраїнського референдуму”. За це питання голосували двічі.
Спочатку - за - 36, утримались - 1, не голосували - 16. Всього 53. Рішення прийнято.
Аграрії, які зібрались під обласною радою вимагали не продавати землю взагалі. Після голосування перед депутатами виступив фермер з Дунаєвеччини - Дмитро Сноз.
- Я проти продажу землі, тому що ми не те, що не маємо грошей купити землю, ми не маємо гроші, щоб заплатити податки. А цього року взагалі жах. Минулий рік був неврожайний. Цього року такі малі фермери, як я майже всі позичали гроші, щоб засіяти поле. Про яку купівлю землі ми говоримо. Тому я проти категорично, - каже Дмитро Сноз.
Після промови Дмитра Сноза депутати проголосували повторно. Та вже не прийняли рішення. За - 31, утримався - 1, не голосували - 20.
Люди чекали, що до них хтось вийде з облради чи адміністрації, але так нікого і не було.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.