Хмельничанам можуть розбити борг за сміття на рік

Хмельничанам можуть розбити борг за сміття на рік
  • Містяни винні «Спецкомунтрансу» більше 3 мільйонів гривень.
  • Комунальники можуть зробити мешканцям реструктуризацію боргу.
  • Якщо заборгованість ростиме, працівники підприємства готові подавати до суду. 

Хмельничани заборгували за вивезення сміття. Кожного місяця працівники «Спецкомунтрансу» розміщують інформацію про боржників на під’їздах багатоповерхівок і будинках приватного сектору. Однак на підприємстві кажуть, що це не допомагає зменшити заборгованість.

- В більшості не платять багаті люди. Бабуся з пенсії відразу платить, а ті, що мають будинок побагатше, то вони ні договір підписувати не хочуть, ні платити. В загальну суму заборгованості входять і місячні нарахування за останній місяць. Бо є такі люди, що платять раз у півроку, раз у квартал або навіть рік. Для нашого підприємства це дуже великі кошти, - розповідає vsim.ua начальник відділу збуту послуг КП «Спецкомунтранс» Олександр Фурман.

Якщо мешканці не можуть виплатити всю суму заборгованості відразу, їм пропонується договір на реструктуризацію боргу терміном до одного року. Для цього вони мають звернутись із заявою в «Спецкомунтранс».

- Коли людина не платить, перше, що ми можемо, це запропонувати їй зробити реструктуризацію боргу. У нас в місті працюють контролери, які повідомляють мешканцям про суму боргу. Якщо ті кажуть, що не можуть заплатити, то їм пропонують розбити його на півроку, на рік, - каже Олександр Фурман.

Інакше підприємство може стягнути борг через суд. Тоді ж, крім суми заборгованості, доведеться сплатити ще 1600 гривень судового збору та 2% від суми, яка підлягає стягненню при відкритті виконавчого провадження.

У підприємстві кажуть, що великих сум боргу нема, люди в середньому винні за вивезення сміття від 400 до 600 гривень. Хоча є й такі, які заборгували і більше 1000 гривень.

- Є багато людей, які зареєстровані в квартирі, на них йде нарахування, але вони проживають у іншому місті. Тому якщо вони нададуть відповідні документи, то ми можемо робити їм перерахунок боргу. Відповідно він зменшиться. Можуть бути різні випадки, пенсіонери, які прописані в квартирі, а живуть на дачі, студенти, які навчаються і живуть в інших містах, військові, які зараз служать, та навіть люди, які лікуються в інших містах, - пояснює Олександр Фурман. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Марічка
    нараховують непонятно за що такі суми
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:00 Найтепліший день найближчого часу: погода 13 березня на Хмельниччині 20:45 Графік погодинних відключень світла у Хмельницькому та області на 13 березня 20:22 Планові відключення світла у Хмельницькому на 13 березня 19:51 Повернувся після 4 років полону та одружився: історія військового з Хмельниччини Сергія Дудкіна Від читача 12:48 Мобільний застосунок 112 Ukraine отримав важливі оновлення. Додали дві нові функції: 19:13 Бив цивільного у бусі: куди відправили служити працівника ТЦК із Волочиська 18:30 У Хмельницькому попрощалися з двома воїнами — Романом Паламарем та Віктором Павлюком 17:49 На Хмельниччині чоловік ледь не вбив співмешканку: жінка у нейрохірургії 17:17 Куди здати старий диван чи одяг? У Хмельницькому відкрили новий центр відходів play_circle_filled photo_camera 16:51 Уроки до 18:55: які школи Хмельницького працюють у дві зміни і чому 16:06 На Хмельниччині попрощалися з військовим, який загинув під час пожежі у квартирі 15:27 Двоє людей отруїлися грибами на Хмельниччині: перший випадок у 2026 році 14:49 У Хмельницькому очікується похолодання: коли знизиться температура 14:01 На щиті – четверо військових з Хмельниччини: Олександр Білаш, Сергій Муляр, Юрій Працевич, Сергій Шевчук 13:09 Тарифи на проїзд у Хмельницькому не підніматимуть, — міськрада 12:49 П’яний водій скоїв смертельну ДТП у Хмельницькому районі та оскаржував вирок у суді 12:01 Весняні канікули у Хмельницькому: коли школярі підуть на відпочинок 11:23 На Хмельниччині обікрали будинок дружини загиблого військового 10:41 У Хмельницькому презентували книгу матері загиблого азовця про захисників Маріуполя 10:01 У Хмельницькому проведуть екскурсію в криївку: деталі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up