Хмельничанам виготовлять 300 буржуйок. Хто й коли їх роздаватиме

-
Пічки виготовлять на випадок відключення опалення.
-
Разом з тим Симчишин порадив містянам за можливості виготовляти їх самостійно.
-
Дізналися, хто видаватиме буржуйки та де їх будуть встановлювати.
Прийдешня зима може бути для українців найважчою за часи незалежності. Все через зростання цін на енергоресурси, економічну кризу та загрозу ракетних ударів по об’єктах інфраструктури. За найгіршого сценарію Хмельницький може залишитися без централізованого опалення. Втім, місто вже готується до цього.
Зокрема, раніше міський голова Олександр Симчишин розповідав про те, що для хмельничан виготовлять близько 300 буржуйок, які будуть роздавати у випадку потреби. Разом з тим він порадив мешканцям виготовляти їх самостійно для свого будинку.
Заступник міського голови Василь Новачок у коментарі журналісту vsim.ua розповів, що виготовляють буржуйки управляючі муніципальні компанії. Кожній з них дали завдання виготовити 50 штук. Вони це роблять самостійно, матеріали закуповують власним коштом.
— Ніхто в квартирах їх ставити не буде, я сподіваюся, що їх взагалі ніхто використовувати в Хмельницькому не буде. Але якщо буде потреба, якщо не буде опалення, то ними треба буде нагрівати місця загального користування, укриття, щось на зразок підвальних приміщень багатоповерхових будинків, — розповів чиновник.
Де саме будуть використовувати буржуйки, визначатимуть вже тоді, коли буде потреба у їхньому використанні. Додамо також, що зазвичай у випадку сильних холодів рятувальники встановлюють намети з буржуйками, де можна зігрітися та попити гарячого чаю. Можна припустити, що у випадку вимкнення опалення працівники ДСНС також будуть залучені до допомоги мешканців.
Буржуйки можна не тільки виготовляти самостійно, а й купувати. До прикладу, на сайті Rozetka вартість печей починається від 2500 гривень. Вони мають різне призначення — для будинків, дач, гаражів та виробничих приміщень.
Нагадаємо, що минулого місяця, 20 вересня, стало відомо про намір Хмельницької міськради підвищити тарифи на тепло та гарячу воду для споживачів. Передбачається, що вартість однієї гігакалорії для населення зросте на майже 645 гривень, для бюджетних установ — на майже 15 гривень, для бізнесу — на понад 643 гривні.
Також зросте й вартість гарячої води, зокрема для населення — на майже 21 гривню за літр. Втім, ці тарифи набудуть чинності за пів року після закінчення воєнного стану. Більше про це дізнавайтеся з окремого матеріалу.
Читайте також:
-
Якщо у Хмельницькому не стане світла і тепла: прості поради та план дій
-
Як підготуватися до опалювального сезону: поради від надзвичайників
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Тамара Олійник
Читач62 reply Тамара Олійник
Max Forosov reply Читач62
Читач62 reply Max Forosov
Сергей Попович
Max Forosov