У вересні цього року в Хмельницькому затримали двох патрульних. Андрія Тихого підозрюють у вимаганні грошей в підприємниці і збуті безакцизного алкоголю. Після затримання у нього, за інформацією «Дорожнього контролю», взяли аналізи. Результати показали, що він перебував у стані наркотичного сп’яніння.
Згодом правоохоронці затримали ще одного патрульного. Сергія Гнинюка підозрюють у торгівлі наркотиками. Взяли його під час збуту амфетамінів.
Виявляється, що після цих випадків керівництво патрульної поліції Хмельницького вирішило перевірити усіх своїх працівників. Про перші результати на своїй сторінці у Фейсбук повідомив журналіст «Дорожнього контролю» Олег Бондаренко.
Інформацію від «Дорожнього контролю» підтвердили в патрульній поліції.
- Після того, як одному патрульному було оголошено про підозру у розповсюдженні наркотиків, інший був запідозрений в отриманні хабаря і була інформація, що він був в стані наркотичного сп’яніння, начальник управління самостійно виявив ініціативу провести перевірку особового складу, починаючи від патрульного і закінчуючи всіма начальниками відділів та секторів, на стан наркотичного сп’яніння. Але, враховуючи те, що медзаклад не може прийняти одночасно усіх інспекторів і те, що є інспектори, які після зміни або заступають на лінію, були сформовані групи для почергового проходження. Всі в режимі спеціальних черг проходять даний тест на стан наркотичного сп’яніння. На даний момент виявлена підозра медиками щодо чотирьох наших інспекторів. Але даний тест не дає 100% достовірності про те, що це саме наркотичний засіб, а не якийсь медичний засіб. Тому ці чотири інспектори відправленні на подальше обстеження. Також проводиться службова перевірка, - каже речник патрульної поліції Хмельницького Роман Мартинюк.
Точної кількості, які уже пройшли обстеження в клініці МВС, в поліції поки не називають. Кажуть, що за півтори тижні аналізи здали близько 25% від особового складу. Як кажуть в поліції, якщо факт вживання наркотиків підтвердиться, то на них чекає звільнення.
Сліди від наркотиків можуть залишатися в організмі людини різний час. Як розповів vsim.ua головний лікар Хмельницького обласного наркодиспансеру, це залежить від типу і дози наркотиків, частоти приймання, маси й зросту людини, її імунітету, та багатьох інших факторів. Щонайменше наркотики в організмі можуть бути протягом доби, найбільше – до місяця.
Читайте також: Хмельницького патрульного оформили за п’яне водіння
Чи дійсно патрульні, які не пройшли тест, вживали наркотики, стане відомо згодом. Вони мають пройти додаткові обстеження. Слідкуйте за оновленнями на vsim.ua.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.