Мати втратила єдиного сина. У президента просять звання Героя для азовця Тараса Чвартацького
-
Тарас загинув у віці 23 років.
-
Він пішов добровольцем у перший день війни та потрапив до “Азову”.
Тарас Чвартацький був родом із Ярмолинець. У перший же день повномасштабного вторгнення він вирішив стати на захист Батьківщини. Не чекаючи повістки, юнак прийшов у військкомат, щоб влитися у лави захисників.
Хлопцеві було 23 роки. Він служив у 12-й бригаді спеціального призначення «Азов» Національної гвардії. Захисник волелюбний, принциповий, справжній воїн. Таким його характеризують близькі.
Тарас загинув 31 серпня під час виконання бойового завдання. Його поховали 7 вересня у Ярмолинцях.
Днями мати загиблого воїна Тетяна Махнюк вийшла до церкви УПЦ із плакатом. На ньому фото загиблого сина та напис: «За ваші гроші була куплена ракета, яка вбила мого сина. Не відмолитеся і не відмиєтеся». Із таким пікетом жінка стояла в Ярмолинцях зовсім одна.
— Мені не було страшно. Мені тепер взагалі нічого не страшно. У ті хвилини, коли повз мене проходили люди із байдужими поглядами, я думала про свого сина, про те, яким коротким було його життя і про те, що я ніколи не матиму онуків. Окупанти вкрали у мене єдину дитину та право бачити продовження свого роду. Тому вважаю, що українці не можуть мати нічого спільного із московитами, — прокоментувала вона ярмолинчанці Аллі Гуменюк.
Нещодавно друзі Тараса створили петицію на сайті звернень до президента України. У ній вони просять надати військовому звання «Герой України» посмертно.
Станом на 14.00 21 вересня петиція набрала 8 357 голосів з 25 тисяч необхідних. До кінця збору підписів залишилось 77 днів. Підтримати звернення можна за посиланням.
Як підписати петицію?
Щоб підтримати вже створену електронну петицію, вам необхідно виконати кілька кроків. Розповідаємо детально.
- Крок 1: спершу потрібно перейти на офіційний сайт електронних петицій та знайти необхідну петицію. У нашому випадку перейти за посиланням.
- Крок 2: натискаєте «Увійти/Реєстрація».
- Крок 3: увійти за допомогою – Bank ID НБУ (якщо зареєстровані у банківській системі онлайн, наприклад, Приват24), Ощад24/7 тощо) або Електронного цифрового підпису (якщо маєте). Даний алгоритм – для реєстрації через Bank ID.
- Крок 4: якщо ви хочете увійти через BankID, то обираєте необхідний банк із всіх запропонованих і натискаєте «Продовжити».
- Крок 5: далі проходите авторизацію від банку. Треба ввести контактний номер та пароль від банківського додатку.
- Крок 6: даєте згоду на обробку даних і натискаєте «Продовжити».
- Крок 7: далі переходите на сторінку петиції, ознайомитися з її текстом і натиснути кнопку «Підписатися». Зарахування голосу відбудеться одразу ж.
Читайте також:
-
Звання Героя України: які пільги передбачає нагорода та за що її дають
-
Хмельниччина втратила на війні двох захисників. Ким вони були?
-
Чотирнадцяти військовим з Кам’янця надали звання “Почесний громадянин” (СПИСОК)
-
Мав велику жагу до життя. Загиблому нацгвардійцю просять надати звання Героя
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Галина Паславська
Tolik Kuzmsch
Руслана Миць
Людмила Сімороз