Минулої доби на Хмельниччині сталося 6 пожеж: що горіло

-
Горіли житлові та офісні приміщення.
-
Пожежі виникли через коротке замикання електромережі та порушення правил безпеки під час експлуатації печей.
У Хмельницькій області останнім часом почастішали випадки пожеж. Все більше людей нехтують правилами безпеки під час обігріву власних помешкань. Часто трапляються загоряння і через проблеми з електрикою.
Так, лише за останні дві доби в регіоні трапилось 13 пожеж. Ще 6 пожеж сталося впродовж середи. Про це повідомляють в управлінні з надзвичайних ситуацій.
Де відбулися пожежі
Так, 21 грудня о 03:44 в Славуті виникла пожежа житлового будинку. Вогонь загасили о 04:02. Ймовірна причина пожежі – коротке замикання електромережі.
Згодом, через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей о 08:08 в селі Волоське загорівся житловий будинок. За викликом виїхали вогнеборці 11-ої державної пожежно-рятувальної частини. Пожежу заасили о 08:28.
У цей же час, о 08:25, в Хмельницькому загорілось офісно-складське приміщення на вулиці Кооперативна. Пожежа виникла через коротке замикання електромережі.
Зимовий ранок середи для п’ятьох хмельничан міг завершитися фатально, проте за викликом про пожежу у приватному будинку, оперативно прибули вогнеборці 1-ої державної пожежно-рятувальної частини.
Вогонь не встиг охопити всю приватну будівлю на вулиці Свободи, проте задимлення вже було досить щільне. Рятувальники вивели з будинку людей та надали першу допомогу. Пожежу вдалося вчасно загасити на площі загоряння. Причиною пожежі називають потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал. Детальніше про це можна прочитати у матеріалі Із пожежі в центрі Хмельницького врятували 5 людей (ФОТО)
Вже о 12:47 в селі Головлі Шепетівського району загорівся житловий будинок. Вогонь загасили о 13:47.
У Полонному о 14:14 також почав горіли дім. Це загоряння трапилось через недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів. Пожежу загасили о 14:21 рятувальники 17-ої державної пожежно-рятувальної частини.
Нагадаємо, це вже 19 пожеж в області за останні дні. Так, 19 грудня трапилось 8 займань, ще 7 — з 20 на 21 грудня. Під час цих пожеж знайшли тіла двох людей. Детальніше про це читайте в матеріалі Під час пожежі, яка сталась через перевантаження електромережі, загинула жінка (ФОТО).
Надзвичайники додають, що все більше людей останнім часом нехтують правилами безпеки під час обігріву власних помешкань. Часто трапляються загоряння і через проблеми з електрикою.
— Шановні громадяни, служба порятунку Хмельниччини звертається до вас із проханням бути обережними та відповідальними з вогнем у побуті, стежте за справністю печей та обігрівачів, не перенавантажуйте електромережу та, ні в якому разі, не паліть у ліжку! Пам'ятайте, що дотримання правил пожежної безпеки – це найдієвіший метод вберегтися від лиха, — закликають рятувальники.
Як вберегтися від пожеж
Рятувальники додають, що останнім часом почастішали випадки пожеж і вибухів у багатоповерхових та приватних будинках. Більшість з них спровокували відключення електрики.
Все більше сімей використовують генератори на балконах, газові балони в квартирах, запалені свічки. А разом з тим — порушують правила пожежної безпеки, використовують несертифіковану продукції для обігріву та приготування їжі.
Надзвичайники закликають всіх неухильно дотримуватися правил безпеки під час експлуатації пічного та електричного опалення та генераторів. А також обов’язково роз'яснювати дітям про небезпеку пустощів із вогнем. Розповідаємо як і чим правильно користуватися.
Свічки
-
Використовуйте невисокі, стійкі, металеві свічники.
-
Тримайте запалені свічки на безпечній відстані від горючих матеріалів.
-
Не паліть свічки до кінця — залишайте недогарок довжиною 2-3 см.
-
Не залишайте запалені свічки без нагляду.
Газовий туристичний пальник
-
Купуйте лише сертифіковану продукцію лише в ліцензованих точках продажу.
-
Неухильно дотримуйтеся інструкції виробника. Завжди перевіряйте цілісність балончика. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити за допомогою мильного розчину.
-
Розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо пальник використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція.
-
Не допускайте потрапляння на балони сонячних променів та тримайте їх подалі від дії високих температур.
Пічне опалення
-
Не допускайте перегріву печей. Слідкуйте, щоб в стінах печей і димарів не було тріщин.
-
Протягом опалювального періоду слід очищати димоходи.
-
На підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами прибийте металевий лист розміром 50х70 см.
-
Не користуйтеся для розпалу печей легкозаймистими рідинами.
-
Не залишайте прилади, що топляться, без нагляду.
Генератори
-
Генератори та паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів
-
Тримайте генератор сухим, захищайте від дощу та затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом
-
Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, розлите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути
-
Встановіть у приміщенні детектори чадного газу
-
Обов'язково придбайте вогнегасник і тримайте його поряд на видному та легкодоступному місці.
А ви дотримуєтесь правил пожежної безпеки?
Читайте також:
-
Під час пожежі, яка сталась через перевантаження електромережі, загинула жінка (ФОТО)
-
Пожежа у Дубовому: надзвичайники врятували людську оселю від вогню (ВІДЕО)
-
Під час пожежі загинули двоє людей: 29-річний чоловік та 85-річна жінка
-
За добу на Хмельниччині сталося 8 пожеж: в одній із них загинула жінка (ФОТО, ВІДЕО)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.