Тієї ночі, 1 вересня, Олександр і Сергій приїхали з дому до лікарні на виклик до хворого пса. Стаффордширський тер'єр стікав кров’ю. Першим приїхав Сергій, який живе біля лікарні. Олександр їхав на “Alfa Romeo” із Львівського шосе. За ним приїхали патрульні. Поліцейські оформили його за 130-ою і близько двох годин не пускали до хворої тварини.
Свою версію подій першими на загал виставили медики. На офіційній сторінці ветлікарні з'явився допис-звинувачення в сторону патрульних. Написали, що ті застосовували силу і через них постраждала вагітна жінка.
Після звинувачень від ветлікарні, речник патрульної поліції Хмельницького Роман Мартинюк вступив у публічну переписку. Заперечив усі звинувачення.
Сергій Лапенко, лікар Хмельницької районної державної лікарні ветеринарної медицини
- Коли я приїхав, власники собаки були на місці. Потім приїхав мій колега Олександр. Хвилини через 2-3 під’їхала поліція. Їхала без проблискових маячків. Увімкнула їх, коли зупинилася. Підійшли до Олександра і сказали, що він перетнув дві суцільні лінії. Там де він їхав, такої розмітки навіть нема. Хвилин 30 вони виясняли все і почали оформляти якісь документи. Не пускали в лікарню мене і колегу.
Медики пригадують, що в цей час власник із собакою був біля них. Кажуть, що, попри всі їх прохання, поліцейські не відразу хотіли пускати лікарів до хвостатої пацієнтки. Головний лікар закладу також висловив свою думку:
Кирило Чумаков, головний лікар Хмельницької районної державної лікарні ветеринарної медицини
- Допомога собаці була необхідна терміново. Була маточна кровотеча. Один лікар там би не впорався сам. Це не нігті обрізати. Тому викликав іншого на допомогу. На роботу їм потрібно було хвилин 35-40. Але поліція їм не дала працювати. Тримали їх 2,5 години. Це вони писати не вміють чи шифром оформляють? Не пускали до лікарні довго. Ламали, крутили, обзивали. Як гопніки себе вели. Патрульні спочатку сказали, що мій лікар порушив правила дорожнього руху. Коли зрозуміли, що той не винен, попросили документи. Потім їм показалося, що він п’яний.
За словами Сергія Лапенка, його колега просив лікарів дати можливість допомогти псу, а потім зайнятися оформленням усіх матеріалів. Та поліцейські не послухали його. Заявив Сергій також, що поліцейські його штовхали і від цього дісталося його вагітній дружині, яка приїхала з ним на роботу.
- Коли ми стояли на сходах, мене патрульний відштовхнув. Дісталося і моїй вагітній дружині. Я попросив забрати від мене руки і відштовхнув його. Мені сказали, що складуть протокол про адмінправопорушення, - каже Сергій Лапенко. - Коли я був всередині і допомагав собаці, Саша з поліцейськими був на вулиці. Ми почули крики і гуркіт. Вийшли і побачили, що два поліцейських тримають Сашу за руки. Він схопився однією рукою за стовпчик. Він казав поліцейським, що піде допоможе прокапати собаку і тоді будемо розбиратися. Вони почали тягати його.
Конфлікт із поліцією, за словами Сергія, не минув безслідно для його дружини. Вона на 8-ому місяці вагітності. За його словами, після пережитого у неї був нервовий зрив і вони ходили на обстеження до лікаря. Каже, що все стабілізувалося лише сьогодні, 5 вересня.
Патрульні усі звинувачення спростовують. У прес-службі переконують, що фізичної сили чи спецзасобів ні до кого не застосовували і не погрожували. Чого затримали лікаря і що було тієї ночі, у патрульній пояснюють так:
Роман Мартинюк, речник патрульної поліції Хмельницького.
- Водій порушив правила дорожнього руху. Він звернув до Шаровечки в сторону ветлікарні. Патрульні їхали за ним. Водій зупинився, патрульні підійшли. Водій - п’яний. Запропонували пройти експертизу. Той відмовлявся. Вони почали оформляти документи із залученням свідків. В цей момент підійшли інші лікарі і почався конфлікт.
Ветеринар Олександр відмовився проходити освідування на алкотестері “Драгер”. Тому, за процедурою, склали адмінпротокол за частиною 1 статті 130 КУпАП “Керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння”. Її можуть перекваліфікувати в частину 2. За словами поліцейських, в суді вже розглядається справа по даному лікарю стосовно можливого кермування авто у стані алкогольного сп’яніння.
Після звинувачень в свою сторону, в патрульній поліції пообіцяли надати відео. Вони нібито має дати відповіді на усі запитання. У ветлікарні ж готові до кінця захищати своїх працівників. Вже готують позови до суду на патрульних поліцейських. Слідкуйте за перебігом подій разом із vsim.ua.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Roman Martyniuk
Борис
Анонім reply Борис
Справа з нагорним і її фінал показала, що посада вище закону, і показав як слід рішати справи по 130-й щоб держава недоотримала кошти.
Алекс
Зверніть увагу на фото головного лікаря із сігарєткою, ще б чарку а другу руку!!!
Сергій Якубенко reply Алекс
Анонім
Сергій Якубенко reply Анонім