Перехід на літній і зимовий час в Україні відбувається згідно із постановою Кабінету міністрів №509 "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року. Датою переходу на зимовий час традиційно є остання неділя жовтня.
У 2020 році переводити стрілки українці будуть у ніч на неділю, 25 жовтня. Перемістити стрілки слід на одну годину назад. Зазначимо, що чимало сучасних гаджетів переводять час автоматично.
Варто пам'ятати, що такий перехід є непросте випробування для нашого організму, багатьом людям складно швидко звикнути до іншого режиму дня. Також переведення годинників може викликати дратівливість, перепади настрою та, навіть, депресію.
Тож, аби перехід на літній час був менш стресовим, фахівці рекомендують підготуватися:
- за кілька днів до переведення часу варто почати лягати спати трохи пізніше. Слід кожні два дні "зсувати" графік на 15 хвилин.
- краще дотримуватися правильного раціону харчування та пити багато рідини.
- потрібно висипатися.
- необхідно більше часу проводити на свіжому повітрі.
Навіщо переводити годинники?
Переводити годинники на "літній" і "зимовий" час вперше почали у 1908 році у Великій Британії. Зробили це, щоб зекономити електроенергію. А в СРСР стрілки годинника почали крутити з 1981 року. Україна і досі підтримує цю "традицію" та двічі на рік, зміняє час — в останню неділю березня перехід на так званий "літній" та останньої неділі жовтня — на "зимовий". Слід зазначити, що наразі перехід на сезонний час проводиться більш ніж у ста країнах світу.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
гость
Володымир
Александр Москаль
Світлана Олійник
tom talking reply Світлана Олійник