Штрафи від 5 до 25 тисяч. В Уряді пропонують покарання за прослуховування російської музики

-
Хочуть заборонити не лише прослуховування музики держави-агресора, а й публічне виконання фонограми, відеограми чи показу музичних кліпів росіян.
-
Штрафи за подібні дії пропонують встановити від 5 до 25 тисяч гривень.
В Україні пропонують ввести штрафи за використання російської музики в громадських місцях. Такі можливі зміни пов'язані не лише з відмовою від російського культурного продукту, а й підтримкою національних надбань у цій сфері. Про це йдеться в законопроєкті №9547.
Подробиці законопроекту
У пояснювальній записці вказано, що такі зміни необхідні для викорінення сепаратистських настроїв населення, які можуть створюватися саме через культуру.
— Такі продукти часто по своїй суті були інформаційними спецопераціями, спрямованими на послаблення нашої держави. Саме тому слід вживати дієвих заходів щодо обмеження музичного продукту держави-агресора на території України», – йдеться в документі.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про культуру» заборонено також публічно виконувати фонограми, відеограми та показувати музичні кліпи, участь в яких беруть громадяни рф.
Які штрафи хочуть ввести
За публічне виконання, показ, демонстрацію, сповіщення у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг, музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів, їхніх елементів, інших творів, розповсюдження яких заборонено, можна отримати штраф. Пропонують такі розміри штрафних санкцій:
-
за первинне порушення — від 5 100 до 8 500 гривень
-
за повторне порушення — від 17 000 до 25 500 гривень
Чи потрібно штрафувати за російську музику в рогмадських місцях?
Конфлікти через мову та музику окупанта в Хмельницькому
Додамо, в Хмельницькому було кілька конфліктів через російську мову та через російську музику. Так, в червні минулого року на барахолці в парку Франка чоловік слухав російський реп. Виник конфлікт між продавцем та перехожим.
На що любитель російської репу питав "А в чьом дєло? Чьто вас нє устраіваєт?”, "Какая разніца? а чьто - рускій запрєщьон? а развє музика - прєступлєніє?”. Чим все закінчилось читайте у матеріалі “Какая разніца?” Дізналися, чи заборонять в Хмельницькому слухати російську музику.
Також нещодавно у Хмельницькому дівчина-підліток під російську попсу танцювала на фоні портретів загиблих Героїв на “стометрівці”. Reels розлетівся по соцмережах. За лічені хвилини він зібрав десятки коментарів і шалену хвиля хейту щодо 15-річної авторки.
Багато критики полилось на хмельничанку саме через російську музику. В ролику звучала версія пісні російської поп-групи “Вінтаж”. На що дівчина пояснила, що — це ремікс українського виконавця. За виконання на фоні портретів загиблих вона публічно вибачилась, а от за вибір музики вказала, що своєї провини в цьому не бачить. Більше про це читайте у матеріалі Хмельничанка танцювала на фоні портретів загиблих Героїв під російську попсу: деталі інциденту.
А ще був інцидент із харків’янкою, яка їхала в хмельницькій маршрутці й вела діалог російською. Тоді пасажири стали робити їй зауваження, що обурило жінку. Подробиці дізнавайтеся тут - Через російську мову в хмельницькій маршрутці стався конфлікт: розповідаємо подробиці.
Які заборони на “російське” вже діють в Хмельницькому
Через подібні конфлікти у червні минулого року міська рада Хмельницького прийняла рішення про заборону на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Хмельницької тергромади.
Це зробили з "метою уникнення напруги в суспільстві і недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі…". Відповідне рішення прийняли 17 червня під час позачергової сесії міської ради.
Отож, що вже під забороною:
-
використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах у публічних місцях, зокрема:
-
в громадському транспорті,
-
в об’єктах торгівлі, сфери послуг, закладах ресторанного господарства,
-
на ринках,
-
в парках, скверах,
-
по вуличному радіо,
-
в приміщеннях, де перебуває необмежена кількість людей тощо;
-
ведення російською мовою публічних заходів, у т.ч. урочистостей, перфомансів, акцій тощо.
Окрім цього, у Хмельницькому діє режим тиші під час скорботних днів та днів жалоби, відповідно до Законів України та указів Президента України. Як йдеться у проєкті рішення, така заборона діятиме на період воєнного стану.
Читайте також:
-
З 16 липня штрафуватимуть за порушення мовного законодавства, – Кремінь
-
Куди здати російськомовні книжки та іншу макулатуру. Пункти прийому (КАРТА)
-
У Хмельницькому заборонили російський контент в публічних місцях
-
“Какая разніца?” Дізналися, чи заборонять в Хмельницькому слухати російську музику
-
Хмельничанка танцювала на фоні портретів загиблих Героїв під російську попсу: деталі інциденту.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Валєра ЦуцманДурдом
-
Oksana LitvinenkoДавно пора
-
Таня ТатьянаТ это демократия?🤣🤣🤣🤣🤣🤣
-
Саша СвищукКрім музики ще потрібно зробити незалежний екзамен на диктант та переклад на державній мові нашим народним депутатам нездав допобачення. Я думаю що це булоб дуже цікаво.