Нова влада - нові реформи. На початку жовтня Уряд встановив стандарти доступності публічних послуг. Вони діятимуть в межах територіальних громад та стосуватимуться різних сфер життєдіяльності від Wi-Fi в школах до регламенту прибуття екстрених служб.
Так, для “швидкої” допомоги це не більше 10 хвилин по місту. Швидкість прибуття на виклик в межах регіону не може перевищувати 20 хвилин. Самі ж пункти надання екстреної лікарської допомоги мають бути в діапазоні кожних 7 кілометрів. А відстань між стаціонарними медзакладами (лікарні, амбулаторії) має становити не більше 60 кілометрів.
Чимало інновацій в сфері медицини анонсувала і нова міністерка Зоряна Скалецька. Вона представила на Урядовому порталі свою програму діяльності на найближчі 5 років. Відповідно до неї, бригада «швидкої» буде виїжджати тільки для надання екстреної медичної допомоги. Екстреність визначатиме диспетчер. Підсказкою йому будуть слова того, хто подзвонив. Тому при зверненні на “103” потрібно якомога точніше описати симптоми або стан хворого. Виняток зроблять для дітей, яким ще не виповнилося 2 роки. До них «швидка» приїде в будь-якому випадку. Щоб засвідчити смерть, “швидка” виїжджати не буде.
До екстрених станів відносять:
Саме за наявності таких симптомів можна буде дзвонити на “103”. Якщо випадок не підпадає під категорію екстрених, диспетчер направить до хворого чергового сімейного лікаря. До речі для нього теж встановили регламент. На виклик повинен прибути не пізніше ніж через 60 хвилин.
Також у міністерстві планують розширити програму “Доступні ліки” та збільшити по Україні кількість аптек, де їх можна буде отримати до 22 тисяч.
Чи готовий Хмельницький та область до таких інновації, ми запитали у департаменті охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації.
Також посадовець зазначає, що для більш оперативної роботи в районах необхідно придбати ще 60 карет швидкої допомоги. Щодо виїзду лише на екстрені виклики, зазначає, що це стандартна європейська практика, яка дозволить хмельницьким медикам на “швидких” працювати ще ефективніше.
Зупинка серця та смерть, яку неможливо забути: історії хмельницьких лікарів “швидкої” у цьому матеріалі ви зможете прочитати про: те, як працюють лікарі “швидкої”, хто відповідає за екстрену допомогу у Хмельницькому. Скільки є діючих підстанцій та бригад. Як медики потрапляють на роботу до даної структури та з якими випадками їм доводиться зустрічатися на викликах, ви можете прочитати в матеріалі
Також нагадаємо, що у червні під стінами Хмельницької обласної ради прийшов “бунт” водіїв карет швидкої допомоги. Вони скаржилися на мізерні зарплати та розповідали, про масові звільнення. Про це ви можете прочитати в матеріалі Обурені водії швидких із бунтом прийшли до Хмельницької облради. Чому і для чого.
А напередодні, неподалік від автовокзалу №2, стікав кров’ю перехожий. Йому надавали допомогу випадкові свідки. Чому довго їхала швидка, читайте Хмельничани Віктор та Валентин рятували непритомного чоловіка поки у “швидкої” не було машин.
Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті та у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
То не на ту адресу поїдуть і телефонують, то хвилин 25 їдуть.
А вже як на місці, то починають допит: "Як звати? Скільки років?...". Ніякого швидкого реагування