Роками у Хмельницькому думають, як збудувати в місті сміттєпереробний завод. Чиновники шукали інвесторів, їздили по Україні і за кордон, аби перейняти досвід. Минулого року в міській раді таки створили робочу групу, аби вирішити цю проблему і зрушити справу з "мертвої точки". Допомагати хмельничанам згодився волонтер корпусу миру з США Алан Янг. Сьогодні, 21 лютого, представили один з варіантів - що робити з хмельницьким сміттям і коли в місті нарешті з'явиться завод, який перероблятиме відходи. Мер наголосив, варіант поки не остаточний. Але якщо будуть кошти, то до 2020 року у Хмельницькому буде сміттєпереробне підприємство.
Алан Янг каже, в основному, проект розрахований на те, щоб це було екологічно безпечно, вигідно і в межах закону. Запропонував кілька варіантів, серед яких будівництво сміттєсортувальної лінії, термічна переробка сміття. Волонтер розповідає, що план передбачає видобування звалищного газу з полігону. Зону полігону, яка не використовується, пропонує накрити. Окрім того, передбачається і вироблення електроенергії з біогазу. А тепло використовувати для комерційних теплиць. Загалом девіз ідеї - "не марнувати нічого".
Читайте також: Розрекламована у Хмельницькому сміттєсортувальна лінія не працює. Договір з підприємцем не уклали
За словами Алана, найбільше витрат піде саме на будівництво цього заводу. А це близько 35 мільйонів гривень. Каже, за попередніми розрахунками, підприємство приноситиме дохід у 2,5 мільйони доларів доходів на рік. Плюс йтиме додатковий дохід від «Спецкомунтрансу» - близько мільйона доларів на рік.
Волонтер каже, що для цього, аби проект був прибутковим, потрібно підвищити тарифи за утилізацію відходів.
Якщо на сьогодні ціна за вивіз і утилізацію складає в сумі 10,5 гривень, то в майбутньому може становити 17 гривень.
У міській раді говорять, що варіант поки допрацьовується. З бюджету міста планують виділити 5 мільйонів гривень, які підуть на проектно-кошторисну документацію.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.