У Хмельницькому в 2016 році перейменували 48 вулиць та провулків. Зроблено це було відповідно до закону про декомунізацію. Виявляється, що процес перейменування вулиць продовжиться.
- Закон про декомунізацію ми виконали. Але робота топонімічної комісії на цьому не завершується. Над перейменуванням вулиць працюватимемо й надалі. Але вже в іншому форматі, - розповідає «ВСІМ» секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак. – Далі вивчатимемо пропозиції та звернення від громадян. Усі ці зміни в подальшому розглядатимуться лише на сесіях міськради.
Та й це ще не все. Виконану роботу топонімічної комісії та підтримання документу міським головою можна назвати лише формальністю. Далі потрібно братися за виконання – заміну табличок із назвами вулиць та провулків. Робитимуть це міські комунальники.
- Завдання перед нами вже поставлене. Зараз опрацьовуємо все. Обраховуємо те, скільки потрібно замінити табличок та кошторис. Міська влада пообіцяла нам виділити всю необхідну суму. Тому плануємо, що завершимо всі роботи до кінця року, - коментує «ВСІМ» начальник управління житлово-комунального господарства Хмельницької міськради Віктор Чапайда.
Про те, скільки коштів потрібно витратити із міського бюджету на виконання комунальниками практичної декомунізації, посадовець поки не говорить. Виявляється, що фінансову сторону питання топонімічна комісія й не розглядала. Мовляв, їхнє завдання – розгляд пропозицій та їх подальше подання на затвердження.
Окрім заміни табличок, комунальники також мають демонтувати або ж закрасити різноманітні таблички та зображення, які підпадають під декомунізацію. Відповідні розпорядження вони вже отримали. Зараз просто очікують сприятливої погоди.
Щодо зображення серпу та молоту, яке красується на п'ятиповерхівці поблизу філармонії, то поки розглядають варіант простого фарбування стіни. Та Віктор Чапайда не виключає, що можуть обрати варіант із черговим стріт-артом.
Читайте також: Рибалка на Бандери: що думають про нову назву мешканці вулиці
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.