У Хмельницькому підбили підсумки розслідувань порушень, скоєних під час виборів-2015

У Хмельницькому підбили підсумки розслідувань порушень, скоєних під час виборів-2015

 Спостерігачі зафіксували, що найчастіше виборцям перешкоджали голосувати інші особи, а члени комісій підробляли бюлетені чи видавали їх незаконно.  У Хмельницькій області під час виборів-2015 засудили чотирьох порушників.  

Торік на місцевих виборах в Україні зареєстрували найбільшу кількість порушень виборчих прав у порівнянні з президентськими та парламентськими. Відкрили 422 кримінальні провадження. До відповідальності притягнули 69 осіб. 

У прокуратурі Хмельницької області розповідають, що перевіряли факти використання виділених для виборів коштів, дій виборців та членів комісії. Так, у Кам'янець-Подільському районі зареєстрували 7 злочинів, у Городоцькому – 5, у Летичівському та Шепетівському по 3, Волочиському, Чемеровецькому, та місті Кам'янець-Подільський – по 2, Старокостянтинівському, Теофіпольському, Ярмолинецькому та Хмельницькому районах по 1. 

- У нашій області правоохоронні органи зареєстрували 31 кримінальне правопорушення з 22 проваджень, - розповів прокурор Роман Нараган. - З них 14 злочинів за 12 провадженнями закрито, 7 проваджень про 13 злочинів направлено на розгляд до суду. Чотири особи було засуджено. 

Читайте також: Рік при владі: що хмельничани говорять про роботу мера 

У поліції ж стверджують, що по п’яти провадженнях в області ще тривають розслідування. 
- Кримінальні провадження розпочаті у Волочиському, Теофіпольському, Городоцькому, Дунаєвецькому та Шепетівському відділах поліції, - повідомив слідчий організаційно-методичного відділу Юрій Дмитрук. – По деяких з них виконуються вказівки прокуратури та допитуються свідки. 
Хто найчастіше порушував? 

На місцевих виборах порушували члени комісій та самі виборці: безробітні, пенсіонери та вчителі.

Читайте також:  Як Симчишин формував свою команду
 
- По суті до відповідальності притягуються тільки виборці, лише в Острозі був притягнений кандидат. Бо такі злочини довести дуже важко, - скаржиться член громадської мережі «Опора» Ольга Коцюруба. – Та й штрафи дають мінімальні. Частіше це 100 неоподаткованих мінімумів. Буває, що зменшують до 30, якщо людина не має можливості сплатити більше. Якщо ж засуджують до позбавлення волі, то термін дають умовний. 

Спостерігачі від ГМ "Опора" переконують, що у 2015 році політичні партії були не надто активними. А кандидати на посаду міського голови проводили передвиборчу кампанію цивілізовано.

Відео дня

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:01 Пануватиме антициклон: якою буде погода на Хмельниччині на Великдень 17:03 Ветеран Майдану, АТО та розвідник ГУР: на Хмельниччині поховали прах В’ячеслава Кучерука photo_camera 16:04 У Хмельницькому замість деяких тролейбусів кілька місяців курсуватимуть автобуси 15:02 У Хмельницькому матері залишили дітей у зачиненому авто — врятували патрульні Від читача 04:43 ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ, КОЛИ БІТКОЙНИ ВТРАЧАЮТЬ АБО ВКРАДУТЬ? Найміть FOLKWIN EXPERT RECOVERY. 14:11 Працівницю Хмельницької АЕС Президент нагородив Орденом княгині Ольги 13:06 Що має бути у кошику та як правильно провести Великдень: пояснення священника 12:05 На Хмельниччині водія «схопило» серце за кермом — авто влетіло в стовп 11:30 Привітання з Великоднем лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко (пресслужба ВО Батьківщина) 11:04 У Хмельницькому створять центр ментального здоров’я для військових і їхніх родин 10:05 Безпека на Великдень: СБУ закликає подолян утриматися від масових заходів 09:03 У Хмельницькому на два тижні відключатимуть гарячу воду (АДРЕСИ)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up