У Хмельницькому в 67 ліфтах застрягли люди під час повітряної тривоги

-
Дізнавайтесь, як діяти якщо ви застрягли в ліфті.
У вівторок, 15 листопада, росіяни вкотре вдарили ракетами по Хмельницькому. Вони влучили в енергетичний об’єкт. Одразу ж після цього в місті зникло світло, в частини мешканців — вода, почались перебої з мобільним зв’язком.
Заступник мера Василь Новачок повідомив, що чимало містян під час знеструмлення знову застрягли в ліфтах. Так, в 67 ліфтах були заблоковані люди.
— Знову тривога, знову прильоти, знову люди, які ігнорують правила безпеки, у пастці. Повторно прошу, не користуйтеся ліфтами підчас тривоги, обмежте користування в той час, коли енергопостачання в місті нестабільне. Не додавайте турбот собі і обслуговуючим компаніям, — додав Новачок.
Нагадаємо, подібна ситуація трапляється вже вдруге. Під час тривоги 22 жовтня в міських ліфтах застрягли 55 хмельничан. Тоді їх вдалося звільнити за кілька годин. Скільки часу витратили цього разу заступник мера не зазначив.
Що робити якщо застряг у ліфті
Що ж робити, якщо ліфт зупинився? Фахівці кажуть, спочатку потрібно заспокоїтися, оскільки в панічному стані неможливо вирішити проблему. Рекомендують присісти, спертися спиною об стіну, так як від опори людина швидше заспокоюється.
Не слід вибиратися з ліфту самостійно. Слід викликати диспетчера, а для цього є спеціальна кнопка. Необхідно пояснити ситуацію і попросити про допомогу. Якщо диспетчер знаходиться не в будинку, то треба назвати адресу.
Потрібно дочекатися приїзду ліфтерів, і тільки коли ремонтні роботи будуть виконані, можна виходити. Простіше викликати майстрів, якщо є телефон. В зламаному ліфті можна криками кликати на допомогу. Теплий одяг бажано розстебнути чи зняти. Коли відчувається психологічний дискомфорт, то заспокоїтися допоможе дзвінок близькій людині.
Заборонено палити в ліфті, який застряг, так як невідомо, скільки часу доведеться провести там. Заспокоїтися допоможе вода, тільки не слід випивати всю. Що робити, якщо застряг у ліфті разом з іншими людьми? У цьому випадку дії залишаються такими ж. Треба покликати на допомогу. Якщо серед них є діти, то слід насамперед заспокоїти їх.
Що робити тим, у кого клаустрофобія
Деякі люди мають страх замкнутого простору. Це психологічне захворювання називається клаустрофобію. Під час зупинки ліфта якраз може виникнути напад. У цей момент людині важливо розслабитися. Необхідно зробити вдихи-видихи, відновлюючи дихання.
Необхідно створити позитивний уявний образ. Допоможе концентрація уваги на одному близькому предметі. Можна оцінити його зовнішні властивості, визначити недоліки. Якщо хтось ще перебуває в кабіні, можна поговорити з людиною. Допомагають дихальні вправи, які повинні бути знайомі людині з клаустрофобією. Допомагають впоратися з нападом ритмічні рухи.
Якщо ліфт падає
Мешканцям багатоповерхових будинків слід знати, що робити, якщо застряг ліфт. Кабіна може не тільки зупинятися, але і різко падати вниз. У цьому випадку необхідно натиснути кнопку «Стоп». Потрібно прийняти безпечну позу: сісти навпочіпки, притулившись спиною до стіни, а руками впертися в підлогу. Голову слід закрити сумкою.
Якщо в ліфті є поручень, то слід взятися за нього. Якщо бути зафіксованим в одному положенні, то з'являється менше ризиків пошкодження. Після зупинки кабіни треба викликати диспетчера.
Правила використання ліфта
Кожен ліфт встановлюється після того, як була виконана перевірка його безпеки. З часом конструкція зношується, з-за чого з'являються недоліки. Мешканцям треба користуватися правилами безпеки, не лише під час повітряної тривоги, а й на щодень.
Не потрібно заходити в ліфт, якщо він не зупинився. Іноді буває, що його двері відкриті, і ведуться ремонтні роботи. Тому кабіна може зупинятись на різних рівнях. Коли сталася зупинка, не потрібно самостійно вибиратися, інакше можна тільки погіршити ситуацію.
Заборонено палити в ліфті, а також брати з собою отруйні та легкозаймисті (самозаймисті) компоненти. Подібні речовини завдають шкоди здоров'ю, оскільки доведеться бути в замкнутому просторі якийсь час. При застряганні кабіни людина деякий час знаходиться в замкнутому просторі, і тому слід берегти повітря.
Правила користування ліфтом повинні бути в кожному під'їзді. Якщо застосовувати їх, то в будь-якій ситуації вийде поводитися грамотно. Головне, зберігати спокійний стан. При оповіщенні диспетчера проблема зазвичай вирішується за короткий час.

А вам доводилося застрягати в ліфті? Що робили в такому випадку?
Читайте також:
-
СБУ відкрила кримінальне провадження за фактами ракетного обстрілу Хмельниччини
-
Планові та аварійні: в Укренерго анонсували відключення світла по всій країні
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Василь Темко
Olena Shp
Надія Боднар
Валентина Котик