У Міноборони відповіли, доки мобілізація для жінок буде добровільною (ВІДЕО)

-
Нині на передовій вже воює 5 тисяч жінок.
-
Чи мобілізовуватимуть представниць прекрасної статі найближчим часом?
До 2022 року в українській армії було майже 25% жінок. Це один з найвищих показників у світі. Однак коли у жовтні 2021-го ухвалили перелік спеціальностей для обов’язкового військового обліку – це багатьох неабияк схвилювало. Адже в переліку було понад 100 професій, навіть музикантки та маркетологині. Згодом міністерство скоротило перелік до 14 груп спеціальностей та 7 груп професій.
Як мобілізовуватимуть жінок до 2026 року
Днями заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла, що нині на фронті перебувають близько 5 тисяч жінок, які захищають державу за власним бажанням.
В ефірі одного з телеканалів Маляр також пояснила як найближчим часом буде відбуватися мобілізація представниць прекрасної статі. За її словами, призиватимуть жінок до війська в Україні найближчі три роки лише на добровільних засадах. Маляр додала, що наразі жінок не мобілізовують.
— До 2026 року навіть та єдина медична спеціальність, яка може підлягати мобілізації, не має обов’язкової постановки на військовий облік. Усі інші професії у добровільному порядку, – зазначила заступник Міністра оборони України.
Хто з жінок буде змушений ставати на військовий облік
Нагадаємо, в Центрі спільних дій розповіли яких професій стосується обов’язковий військовий облік. За новим законом всі жінки цих спеціальностей, які придатні до служби за віком та станом здоров’я, мають обов’язково стати на військовий облік.
До переліку включені такі спеціальності:
-
фізична терапія, ерготерапія, медична та психологічна реабілітація, громадське здоров’я, фізична реабілітація, промислова фармація, санітарія і експертиза
-
стоматологія, медицина, медсестринство, фармація, технології медичної діагностики та лікування
-
біомедична інженерія, біотехнології та біоінженерія
-
професіонали в галузі наук про життя та медичних наук, а також медицини (крім медичних сестер)
-
професіонали в галузі лікувальної справи, стоматології, наукові співробітники (стоматологія), стоматологи, фармації, провізори
-
професіонали медико-профілактичної справи, наукові співробітники
-
інші професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства)
-
допоміжний персонал у галузі сучасної медицини, фізіотерапії, фармації (крім медичних сестер), медичні асистенти, дантисти-асистенти, фізіотерапевти та масажисти, фармацевти, інші асистенти професіоналів в галузі сучасної медицини (крім медичних сестер)
-
професіонали патології, токсикології, фармакології, фізіології та епідеміології
-
патологи, токсикологи, фармакологи, фізіологи та епідеміологи, наукові співробітники (лікувальна справа), лікарі, фахівці в галузі медико-профілактичної справи, професійні медичні сестри та акушерки, професіонали в галузі сестринської справи та акушерства
-
медичні сестри та акушерки, гігієністи, окулісти та оптики, медичні сестри та акушерки, що асистують професіоналам, помічники професіоналів-акушерів
-
оператори медичного устаткування, робітники, що обслуговують устаткування з виробництва фармацевтичних продуктів та косметичних засобів, керівники підрозділів в охороні здоров’я.
Жінки ж, які мають інші спеціальності з переліку Міноборони, можуть стати на військовий облік за власним бажанням.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України опублікував правила військового обліку для жінок-медиків. Вони входять до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, прийнятого 30 грудня. Так, у жінок медичних спеціальностей буде сім днів для того, аби прибути у військкомат після отримання тимчасового посвідчення військовозобов'язаного.
А що ви думаєте про мобілізацію жінок в Україні? Чи потрібен обов’язковий облік чи краще аби жінки ставали до війська на добровільних засадах?
Читайте також:
-
Яку зарплату отримують мобілізовані хмельничани під час війни та скільки мають служити
-
Які є пільги для учасників бойових дій та членів їхніх сімей
-
Військовий облік для жінок: роз'яснення для хмельничанок (ВІДЕО)
-
Видача повісток на вулицях Хмельницького. Чи дійсно так роблять?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Народжувати дітей та займатись їх вихованням,домашнім побутом,кар'єрою щоб забезпечити своїх чад допоки татки захищають країну,а потім ще й піти і захищати сраки вибачте мужчин-депутатів!!!
Треба то треба,у мене двоє дітей,їх безпека на любому фронті понад усе!
Але точно вже країні ми нічого не винні,бо щось від неї нічого ще не дочекались....