У соборі в Нетішині знайшли документи про приналежність до "московського патріахату"(ВІДЕО)

У соборі в Нетішині знайшли документи про приналежність до "московського патріахату"(ВІДЕО)
Фото Олександра Супрунюка (зліва). Прапор поруч з собором поставили після 9 липня
 • “Цікаві знахідки” показав мер міста Олександр Супрунюк. 

 • Їх виявила комісія, яка наводить порядки в храмі після його виходу зі складу УПЦ. 

Боротьба за собор “Неопалима купина” в Нетішині тривала 2 місяці. Ще 9 квітня громада міста проголосувала за перехід двох храмів із Української Православної Церкви до ПЦУ.  Це Собор Ікони Божої Матері "Неопалима купина " та церкву Святої Параскеви. Тоді на зборах були присутні 2 436 нетішинців. 

Того ж дня затвердили статути 2 релігійних громад у новій редакції, обрали голів та членів парафіяльних рад, ревізійні комісії.

Однак, священники УПЦ відмовились покидати кафедральний собор, а на його сторінці в соцмережах поширювали приналежність до Української Православної Церкви. Вони заявили, що оскільки що “рішення суду відсутнє (про примусове виселення УПЦ — ред.) тому немає підстав у будь-якої сторони «силою чи примусово» вирішувати питання”. Так тривало рівно 2 місяці. 

Відео дня

Це обурило жителів громади. Вже 9 липня вони вкотре зібрались аби випровадити представників УПЦ із храму. У храмі дійшло до штовханини та сутичок. Детально про це читайте у матеріалі Боротьба за храм: у Нетішині прихильників УПЦ вигнали з собору “Неопалима купина”

Зрештою прихожани настояли на своєму. Протоієрей УПЦ Віктор Тишкун покинув собор Ікони Божої Матері із пакетом книг. А священників УПЦ та їх прихильників проводили за двері храму під оплески.

Після цього в храмі розпочали ревізію та прибирання. Під час цього процесу нетішинці знайшли в соборі російську символіку та документи про приналежність до “московського патріархату”. Фото та відео поділився мер міста Олександр Супрунюк. 

— Ось що знайшли в Соборі Неопалима Купина. Канделябри з двоотоловими курками та «свідоцтво про приналежність російськоі церкви!!! Патріоти кажете? Якої держави? — написав він на своїй сторінці у Фейсбук. 

 

Нагадаємо, представники УПЦ на сторінці кафедрального собору зазначили, що храм 9 липня “захопили незаконно та силою”. 

А ще 7 квітня у виконкомі Нетішинської міської ради повідомили, що заборонили діяльність Української Православної Церкви на території громади та для двох церков про які йшлося вище припинили права постійного користування земельними ділянками. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
 • Леонид Гончаренко

  Мер намагається виправдати свої неправомірні дії... "Від себе не сховаєшся!"
 • Людмила Врублевская

  Гонінь  СРАНОЮ  МІТЛОЮ  ПРИКИДУЮТЬСЯ  ПРИМАЗУЮТЬСЯ  ДО  ВСЬОГО  УКРАЇНЬСКОГО,БРЕШУТЬ  В  ОЧІ  І  КАЖУТЬ  ДОЩ  ІДЕ,,ГАНЬБА  ГАНЬБА  ГАНЬБА  СЛАВА УКРАЇНІ СМЕРТЬ ВОРОГАМ АМІНЬ
 • Valentyna Chernyuk

  "... мьі нє рабьі..рабьі нє мьі.... мьі просто УПЦ кгб мп"...!!! Ой, як болить від запроданців!
 • Читач81

  Який жах. Ще більший ніж сотні мільйонів гривень , які пиляються на непотрібні будівництва під час війни.

keyboard_arrow_up