Україномовні YouTube-канали для підлітків (СПИСОК)

Україномовні YouTube-канали для підлітків (СПИСОК)
  • Добірка розрахована на дітлахів від 12 років.

  • Та буде цікавою навіть дорослим.

  • В переліку — 42 цікавих та навчальних канали солов’їною.

Навчальні та розвиваючі відео стали невід’ємною частиною життя сучасних дітей. Вони розповідають цікаві факти, тренують пам’ять, показують ситуації з життя та пояснюють все, що завгодно. 

Однак, більшість цікавого контенту на YouTube створено або перекладено російською. Саме через війну з рф частка російської мови в суспільстві значно знизилася. Багато людей переходять на солов'їну в побуті та в соцмережах. Тож і не дивно, що дітей також хочеться привчити до української мови, навіть під час перегляду відео.

Психолог Анна Романик каже, з лютого кількість запитів про те, що хотілося б чимось замінити російськомовний контент для дітей в YouTube росте в геометричній прогресії. Тож жінка підібрала канали із україномовним контентом для дітей різного віку.

Відео дня

Ми вже публікували добірку каналів для наймолодших дітлахів від 0 до 4+ років. Вона стала корисним інструментом у скарбничці батьків. А для батьків старших діток є добірка для дошкільнят та молодших школярів. Тепер продовжуємо наповнювати колекцію україномовних каналів із пізнавальним контентом.

Наостанок пропонуємо добірку каналів Анни Романик на платформі YouTube із україномовним контентом, який буде цікавим для учнів старшої школи, стане корисним при підготовці до іспитів у їх навчанні. А подекуди зацікавить і дорослих. 

ТОП-42 україномовних канали для підлітків та дорослих:

Канали розбиті по групах, тож кожен знайде для себе необхідне. Аби перейти на канал — достатньо натиснути на активне посилання в його назві. 

Наука та освіта

Канал створений групою ентузіастів, які перекладають зарубіжні наукові ролики українською мовою. Головна мета проєкту — популяризація науки і розвиток наукової думки.

Автори каналу пояснюють звичні або нові явища крізь призму науки. NEED science & education транслює інформацію по основних 3 напрямках: соціоформуючий (політологія, економіка, філософія та культурологія); розуміння світу (математика, фізика, біологія, хімія та історія); розуміння себе (біологія людини, медицина, психологія).

Наука простими словами. На каналі можна знайти відео із дослідами, науково-популярні відео з фізики, природи, відеоуроки з української мови та математики.

Незвичайний канал, в якому поєднані різнопланові відео. Там зустрінете ролики з тем: психологія, біологія, філологія, література, культура. Буде цікавим для старших дітей та дорослих.

Автором каналу є вчитель фізики з міста Рівне. На каналі доступна велика кількість науково-популярних та освітніх відео з біології, фізики, астрономії, географії, математики, які перекладені та озвучені українською мовою. 

Канал пропонує науково-популярний контент. Автор проекту розвінчує міфи, просуває науковий світогляд, скептицизм, раціоналізм і здоровий ґлузд, ділиться доказовими лайфхаками й запрошує відомих вчених.

На каналі викладаються іноземні відео з перекладом та озвучкою українською мовою, щоб тренувати англійську та рідну мову. Математика, фізика, хімія, біологія та інші шкільні предмети, які здавалися нуднини, стають улюбленими.

Канал присвячений космосу, технологіям та винаходам: простими словами пояснюються складні технології. А ще на каналі виходять відео про те, як влаштована Вікіпедія, про цифрову безпеку, про те, як функціонує сонячна система і приділяють увагу українській (і не тільки) історії.

На даному каналі ви знайдете: цікаві факти, топи; уроки математики та інформатики; документальні та пізнавальні фільми; анімаційні фільми та багато іншого; DIY проекти.

Назва вичерпно пояснює суть проєкту: на цьому каналі ви знайдете лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук. Ясна річ, таке вільне формулювання розв’язує авторам руки у виборі теми, які обіцяють, що буде цікаво.

Про науку доступно дітям від фанатів наукової програми Галілео.

Документальні, історичні та науково-популярні фільми, які озвучені українською мовою.

Канал з кращими документальними фільмами. Автори каналу не обмежуються однією темою. На каналі можуть бути фільми різної тематики: від історії до кіно, від техніки до живої природи.

На каналі переклади і озвучення українською мовою науково-популярних відео із фактами сучасних досліджень космосу, людини, природи.

Українська мова та література

Авторка каналу робить українську мову живою, сучасною, модною, а також просто і зрозуміло пояснює літературу. На каналі можна знайти ролики про фразеологізми та фонетику, біографію письменників, літературні твори шкільної програми та багато іншого.

Вивчати українську мову – легко й цікаво! Саме це автори каналу хочуть довести своїми відео.

Підготовка до ЗНО з української мови.

На каналі авторка розповідає цікаве та нестандартне про мову та літературу, але не тільки. Бо філологія – це не тільки про зубріння правил чи викладання в школі. Це стан душі, яким дуже хочеться поділитися з людьми.

Англійська мова

100 відеоуроків англійської з нуля. Автор каналу запрошує усіх, хто почав, продовжує або закінчив вивчення англійської мови. На каналі викладаються навчальні відеоролики для різних рівнів — від початківців до proficient.

Застовником каналу є учитель англійської мови, який живе в Лондоні. Канал створено, аби замість стереотипних та традиційних підходів у вивченні англійської застосовувати щось нове для України, що широко використовується за кордоном.

Підготовка до іспитів

Безкоштовна освітня гейміфікована платформа громадської спілки «Освіторія» для підготовки до НМТ, ЗНО та ДПА, на якій Ви знайдете вебінари, онлайн-курси, тести та зможете попрактикуватись.

Команда платформи вирішила безкоштовно надати уроки з підготовки до ЗНО, а також повні курси з Premiere Pro, щоб навчання проходило легше та цікавіше.

Історія

Канал про історію України та світу без прикрас та фальсифікацій. Експертами відео виступають фахові історики, а тематика випусків охоплює всі періоди й висвітлює політичну, військову, економічну історію, історію міжнародних відносин, історію культури, мистецтва і спорту, біографії видатних особистостей.

Мета проекту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців. Щотижня на каналі виходить 2 нових відео: «Історія без міфів» та «10 запитань історику».

Канал надає інформацію про визначні події в історії України та світу, висвітлює цікаві факти про видатних постатей, веде просвітницьку роботу щодо подолання стереотипів, нав’язаних українцям за часів Російської імперії та СРСР.

Автори каналу готують відео про маловідому історію, а також ролики про яскравих історичних персонажів і добірки найзначніших подій.

Історик і журналіст Вахтанг Кіпіані разом із іншими дослідниками перенесуть вас до найрізноманітніших епох української історії. На каналі ви знайдете інтерв’ю з дисидентами. Відео розкривають деталі побуту, їжі, одягу та звичок, завдяки чому ви зможете побувати в середньовіччі, прожити один день на Запорізькій Січі чи в повстанській криївці.

Автор каналу розповідає невідомі історії про відомих людей. Ким вони були, що їли, в кого закохувалися і чому страждали? Як їхні особисті пристрасті змінювали наше з вами минуле й творили історію, яку ми знаємо? Канал «Історія для дорослих» знову зробить минуле великим і цікавим!

Основною цінністю для авторів каналу є українська ідентичність – те, заради чого треба знати та розуміти минуле. Автори руйнують міфи та стереотипи, породжені не лише окупаційними владами, а й окупованим суспільством.

Тут ви знайдете цікаві відео на тему історії України (УПА, ОУН, Козаки, Прапор, Герб, Гімн, Бандера, Шухевич, Міхновський, Атило, Сірко, Шевченко). Ведучі: Брати Капранови – українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі.

Короткі ролики із курсу шкільної історії.

Біологія

Біологія глобально та детально. На каналі можна знайти безліч відео про еволюцію, органічні сполуки, віруси та бактерії, репродукцію організмів, традиційні та сучасні біотехнології, методи біологічних досліджень, задачі з генетики та молекулярної біології. Відеоуроки допоможуть опанувати учням шкільну програму, а випускникам – підготуватися до ЗНО з біології.

Канал веде кандидат біологічних наук, який є автором книжок «Рослини-прибульці» та «Фрукти проти овочів». Науковець популяризує ботаніку.

Біологічний навчальний, літературний та творчий канал. Весь контент авторський. Вчителька біології мотивує учнів вивчати предмет весело, легко та доступно.

Уроки біології, природознавства, хімії у цікавих роликах.

Математика, економіка, фізика

Відеоуроки з математики з 4 по 11 клас та трішечки фізики. На каналі на даний момент вже випущено понад 320 відеоуроків. Всі уроки авторські. Відповідають навчальній програмі. Зроблені у вигляді презентацій, містять теоретичну частину, розв'язання прикладів і проходження тестування по темі, що вивчається.

Мета каналу: оживити такі нудні й далекі від людей цифри та дати можливість кожному досконально розібратися, куди йдуть його податки.

Географія та подорожі

Канал про експедиції та подорожі Україною, відкриття, антропологію та етнографію.

«Смачний» канал, контент якого побудований у стилі мультсеріалу, який заснований на реальних подіях. Прекрасний варіант знайомства з історією.

Автори люблять шукати та досліджувати в самостійних мандрах традиційну, автентичну, цікаву їжу притаманну різним країнам, а також поглиблюються в регіони і міста України, щоб розкрити всю її смачну різноманітність.

Спочатку автор каналу поставив собі за мету щороку відвідувати хоча б три країни, аби до кінця життя відвідати 200 країн, але через пандемію відкрив для себе подорожі унікальними місцями України. Щотижня дослідники організовують експедиції в різноманітні високогірні села, де дізнаються більше про культуру та традиції наших предків, шукають мольфарів, майстрів народного побуту, музикантів на просто колоритних людей.

Навколо світу на велосипедах всією сім'єю. «Двоколісні хроніки» – це реальна подорож та справжні пригоди, а не постановочне тревел-шоу зі знімальною групою. Відео на каналі публікуються від 2014 року, а від лютого 2017-го транслюються на телебаченні.

«Хащі» – відеопроект, котрий дозволяє та навіть змушує поглянути на Україну по-іншому; проект, котрий показує провінційне українське закулісся, якого зазвичай всі інші уникають, соромляться чи просто не помічають.

А, можливо, ви знаєте ще якийсь цікавий канал, яким охоче поділитеся? Пишіть назву каналу чи посилання в коментарях.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up