Аби захистити себе та перехожих, патрульні застосували вогнепальну зброю. Серед білого дня на очах у багатьох хмельничан поліцейські кілька разів вистрілили в психічнохворого чоловіка. Це сталося 30 грудня минулого року. В цей день на Тернопільській і Кам'янецькій чоловік із шилом поранив трьох перехожих. Усі постраждалі - жінки. Усіх нападник поранив шилом.
Люди покликали на допомогу поліцію. В екіпажі, який зупинили перехожі, був 23-річний поліцейський Ярослав Болюх. Саме його звільнили з поліції і мають судити за вбивство. Хто і скільки разів стріляв в психічнохворого хмельничанина - невідомо. У поліції кажуть, що нападник замахнувся шилом і на їхніх співробітників, був неконтрольований і не реагував на попередження. Тож, вони поцілили в нього. Чоловік помер у "швидкій".
Нацполіція провела внутрішнє розслідування. Ярослава Болюха звільнили з ОВС. Його напарнику пощастило більше - його понизили в посаді. Чи правомірними були дії патрульних, зараз визначає слідство. Завершується досудове розслідування за статтею 118 Кримінального кодексу України «Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця». Тепер вже екс-патрульному загрожує в'язниця.
- Ми хочемо доказати, що ми правомірно застосовували заходи фізичного примусу і зброю. Там була критична ситуація, до того, як стріляти, ми прийняли усі міри, і газ застосували, і резинову палку. Це було недієво. Спочатку стріляли біля ніг, думали, що налякає і зупиниться, і вже після цього стріляли по ногах, а пізніше по руках, - розповідає vsim.ua Ярослав Болюх.
І вже сьогодні, 23 березня, друзі і колишні напарники Ярослава влаштували акцію в на його підтримку. В центрі міста збирали для звільненого патрульного підписи, адже вважають, що він діяв в рамках закону.
З транспарантами та зверненням до Арсена Авакова кільканадцять людей вийшли на майданчик перед кінотеатром Шевченка. Ще до початку акції знайшлися люди, які встали на сторону копів.
Дехто висловив думку, що саджати за грати того, хто захистив хмельничан від психічно хворого чоловіка, непрамовірно. На акції біла присутня і адвокат Ярослава Болюха Оксана Каденко. Як з'ясувалося, вона знає свого підзахисного ще з університету - викладала.
Що цікаво, Оксана Каденко була представником обвинуваченого у ще одній резонансній справі. Вона захищала в суді начальника сервісного центру МВС Сергія Нагорного, якого патрульні запідозрили у водінні "під мухою". Адвокат виграла справу. Вчора, 22 березня, суд вирішив закрити справу, визнавши Сергія Нагорного невинним. Обвинувачений, до речі, жодного разу не прийшов на судове засідання.
Подію активно коментують у соціальних мережах:
Друзі, а ви як вважаєте, чи правильно вчинили патрульні, застреливши психічнохворого? Діліться думками у коментарях.
- Я поставив підпис через те, що Ярослав виконував свій обов'язок, він захищав оточуючих. Це його робота. Як можна звинувачувати у вчиненні вбивства людину, яка виконувала свої обов'язки? Я хочу ходити по цьому місту зі своєю донькою і знати, що нас захищають. Впевнений, що він залишиться в лавах патрульної поліції, - ділиться думками хмельничанин Дмитро Виговський.
Організатори акції зазначають, що будуть продовжувати збирати підписи. Після цього звернення направлять в Міністерство внутрішніх справ.
Біля столика з транспарантом збирали підписи хмельничан
Зібрали вже більше десяти сторінок підписів
На акцію друзі Ярослава прийшли з транспарантами
Перехожі зупинялись, аби поставити свій підпис
Підтримати патрульного прийшли цілою компанією
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Anonymous
Alexander Melnik-Kravchuk
Frank Walter
Хмелевская Ольга
Антоніна Іванова reply Хмелевская Ольга