В Україні хочуть продовжити воєнний стан ще на 90 діб

В Україні хочуть продовжити воєнний стан ще на 90 діб
Фото ілюстративне

Володимир Зеленський вже вніс у Раду два законопроекти про продовження воєнного стану та загальної мобілізації. 

Майже рік триває повномасштабна війна в Україні. За цей час в Уряді вже 4 рази продовжували воєнний стан та загальну мобілізацію, які ввели 24 лютого. Востаннє це було 14 листопада минулого року. Тоді воєнний стан та загальну мобілізацію продовжили на 90 днів — до 19 лютого 2023 року. 

У понеділок, 6 лютого, нардеп Ярослав Железняк анонсував чергові зміни. Він зазначив, що Президент вже вніс у Раду два законопроекти про продовження строку дії воєнного стану та загальної мобілізації. 

— Продовжується з 19 лютого 2023 року на 90 діб — як і очікували. Сьогодні їх (законопроекти — ред.) вже розгляне профільний Комітет ВРУ з питань оборони, — написав Железняк у своєму телеграм-каналі. 

Відео дня

Чому воєнний стан і мобілізацію продовжують на 90 днів

В Україні вдруге за час повномасштабної війни продовжили воєнний стан не на 30 днів, а одразу на 90. На “24 Каналі” пояснюють, що це гранично можливий період продовження воєнного стану, але кількість продовжень не обмежена.

Ще у травні, коли президент Володимир Зеленський вперше запропонував продовжити воєнний стан на 90 днів, нардеп Федір Веніславський пояснив, що у такого рішення є кілька аспектів. Перший — стратегічний. Адже наступ потребує значно більше часу, ніж оборона.

Другий — юридичний. Він полягає у тому, що за кожне продовження воєнного стану представники України в ООН повинні доповідати генсеку організації, оскільки цей режим передбачає обмеження певних конституційних прав та свобод громадян. Відтак, необхідність щомісяця доповідати в ООН відпала.  

Мобілізація ж зараз є необхідною для укомплектування Збройних Сил України та для ротації тих, хто зараз захищає нашу державу на фронті. Відповідно, якщо тривають бойові дії, то й призов теж повинен тривати.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up