Вперше в Україні: ліси на Хмельниччині садитимуть за допомогою фінських машин

-
Інноваційні технології застосують у Ізяславській та Шепетівській лісових філіях.
-
Розповідаємо як працює система та чому садити дерева можна навіть вночі.
Цьогоріч у Хмельницькій області планують висадити 1,8 мільйона дерев. Із них 60% листяних порід і 40% хвойних. Таким чином в Хмельницькій області хочуть заліснити 336 гектарів земель. Садитимуть насадження не лише люди, але й інноваційні машини. Про це повідомили в “Подільському лісовому офісі”.
В Ізяславській та Шепетівській філіях минулої осені запрацювали фінські машини PM160 для висаджування сіянців із закритою кореневою системою. Такі технології перші в Україні.
— Процес посадки – повністю автоматичний. Машина самостійно робить лунку в ґрунті, регулює глибину ямки, поміщає сіянець, підживлює його мікро- та макроелементами для покращення росту. Далі агрегат прикопує саджанець з обох сторін та обробляє репелентами — спеціальними речовинами, які відлякують комах, гризунів та тварин, що можуть пошкодити молоді насадження, — кажуть лісівники.
Така система працює за допомогою мобільного обладнання з підключенням Bluetooth. Спершу оператор вносить в базу площу ділянки, її контури та встановлює GPS-координати. Далі він задає схему посадки і система автоматично її виконує.
Ця установка садить сіянці з механічною та рівномірною точністю. Процес можна відслідкувати в режимі онлайн на центральному сервері.
— Таке програмне забезпечення дає можливість створити цифровий двійник лісу. Направляюча система дозволяє проводити посадку навіть вночі, — додають в лісовому офісі.
Швидкість висадки є конкурентоспроможною, адже тепер не потрібно попередньо готувати ґрунт для висадки сіянців. Цей процес виконуватиме сама машина.
Традиційно лісокультурна кампанія стартує в березні. Додамо, що у сусідній Тернопільщині готові створити 332 гектари лісу, а це 1 мільйон 155 тисяч нових насаджень. Та найбільше лісів садитимуть на Буковині — 1 мільйон 907 тисяч сіянців на площі 1 012 гектарів.
До слова, саме ліси Хмельниччини, Чернівеччини та Тернопільщини об'єднали в єдине державне підприємство, створене в рамках реформування лісової галузі.
Це підприємство відповідає за охорону та захист лісів, лісорозведення, лісовідновлення та весь цикл лісогосподарських функцій, починаючи від насінини, закінчуючи заготівлею та реалізацією деревини.
Структура офісу – це 16 філій. З них 8 — з Хмельниччини:
- Ізяславське лісове господарство
- Кам'янець-Подільське лісове господарство
- Летичівське лісове господарство
- Хмельницьке лісомисливське господарство
- Славутське лісове господарство
- Старокостянтинівське лісове господарство
- Шепетівське лісове господарство
- Ярмолинецьке лісове господарство.
Читайте також:
-
Що росте навесні у хмельницьких лісах та як його використовують (ФОТО)
-
Чому не можна їсти черемшу та як штрафуватимуть за її продаж
-
“По варварськи”: на Дальніх Гречанах невідомі обрізали дерева (ФОТО)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Тетяна Чернова
Новини Хмельницького на vsim.ua
❗️Оперативно слідкуйте за новинами міста у нашому Telegram-каналі https://t.me/vsimnews