Яким має бути покарання за порушення комендантської години? (ОПИТУВАННЯ)

Яким має бути покарання за порушення комендантської години? (ОПИТУВАННЯ)
Ілюстративне фото
  • Зараз порушників «карають» повістками.

  • У Тернополі, до прикладу, дійшло до того, що її вручили жінці.

  • Яким має бути покарання насправді?

З початком повномасштабного російського вторгнення на території Хмельниччини запровадили комендантську годину. Наразі вона діє від 23:00 до 05:00. У цей час не можна перебувати на вулиці без спеціальної перепустки, виданої військовою адміністрацією. Також можна виходити під час повітряної тривоги, аби спуститися в укриття.

Хмельничани часом порушують комендантську годину. Втім, ніякого покарання за це не передбачено. Залежно від випадку містянам то вручають повістки, то доставляють до відділення поліції для встановлення особи, то просто відпускають.

Голова Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій у своєму Telegram-каналі запустив опитування про те, що слід робити з порушниками комендантської години. Варіантів три (вказані результати голосування станом на 17:00 сьогодні, 8 липня):

Відео дня

До слова, практику вручення повісток абикому критикували як хмельничани, так і мешканці багатьох інших міст України. Зокрема, звертали увагу на те, що служба у Збройних силах не повинна бути покаранням. Крім того, у війську потрібні мотивовані люди, а не випадкові порушники.

А у сусідньому Тернополі практика видачі повісток порушникам комендантської години дійшла до абсурду. 26 червня документ вручили жінці, і це при тому, що вона не є військовозобов’язаною, і у неї воюють чоловік та батько. У військкомат вона таки сходила. Там були здивовані та вибачилися, але так і не змогли чітко пояснити, чому так сталося.

Тим часом у парламенті пропонують запровадити реальну відповідальність за порушення комендантської години. У Раді зареєстрований законопроєкт, який передбачає зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Проєктом пропонується додати статтю 210-2 у такому вигляді:

«порушення комендантської години, тобто перебування у певний період доби, під час дії воєнного стану, на вулицях та в інших громадських місцях або рух транспортних засобів, без спеціально виданих перепусток або посвідчень».

Передбачене покарання за таке порушення — попередження або штраф у розмірі від 170 до 510 гривень. Якщо ж порушення буде вчинене повторно, то штраф має бути більшим — від 850 до 1700 гривень на громадян та від 1700 до 3400 гривень на посадових осіб.

Додамо також, що після запровадження карантину 2020 року покарання за його порушення з’явилося значно швидше. Перші обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, були встановлені 12 березня, а штрафи за порушення — 17 березня. Тобто тоді законодавці відреагували на вимогу часу практично миттєво.

А як ви вважаєте, яким має бути покарання за порушення комендантської години? Чи мають бути це повістки або штрафи? Яким має бути їхній розмір? Голосуйте та пишіть коментарі.

Опитування

Як потрібно карати порушників комендантської години?

Читайте також:

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (5)
  • Наталiя Матвейко
    Штрафи це ще гроші до бюджету
  • Leopard Leoparda
    проголосувала за 3й варіант, можна перший. і коменд. година потрібна.

    один раз дуже спереживалась, і таксі не приїхало, і телефон заряд 19% і додому йти далеко а я на каблуках, і ні туда і ні сюда. і стою дзвоню на всі таксі а дві собаки на мене гавкають і темно надворі і нікого ніде, думаю зараз загризуть мене і все.....то хоч в крайному випадку підеш пішки і заплотиш штраф, і дома жива здорова.
  • ЧитачЧитачів
    Як порушникам комендантської години - штраф 510 грн. а без маски в локдаун - 17 тис. грн. Прямо якась дискримінація.
    Leopard Leoparda reply ЧитачЧитачів
    то не маски , а тряпки на обличчі. такі маски ні від чого не захищають, театр абсурду.
    читач34 reply Leopard Leoparda
    А ти лікар,"театралко"? Зайди в інфекційну лікарню на дозвіллі, поспілкуйся з лікарями реанімації, вони тобі багато чого розкажуть і про "театр",і про маски.

keyboard_arrow_up