Зібралися активісти, як завжди, у малій залі Будинку рад. Запросили до себе і представників влади – головного архітектора міста Віктора Дунаєвського та заступника міського голови Андрія Капуру. Найбільше турбували активістів будівництва, які ведуться за наступними адресами:
Найбільше часу приділили розгляду проблеми із будівництвом та знищенням зеленої зони по вулиці Інститутській. Аби привернути увагу, місцеві жителі нещодавно перекривали вулицю Кам’янецьку. Люди бояться, що на місці, де мав бути парк, постане будинок, який стоятиме на схилі і нестиме небезпеку для усіх. Вони жалілися на те, що до їх побажань не прислуховуються і будують що хочуть і де хочуть.Усе це мовчки слухали Віктор Дунаєвський та Андрій Капура. Вислухали і їх позицію. За їх словами, усі будівництва, які ведуться в місті, законні і усі документи у забудовників відповідають дійсності. Такі твердження викликали у одних посмішки. Інші ще більше обурювалися. Найбільше присутні завелися, коли почули слова Дунаєвського, який, на думку активістів, просто «вмиває руки».
- Я уже 4 роки не підписую ніяких проектних документів. Починаючи з 2011 року це відбувається без мене і я відповідальності за це не несу. Переклали її на авторів проектів. – заявив Віктор Дунаєвський, - місто забудоване на 85% і я неодноразово просив депутатів розробити проект із озеленення міста.
Його словам ніхто не повірив, заявивши, що це абсурдно, коли забудова міста ведеться без участі головного архітектора.
Андрій Капура запевнив присутніх у тому, що нормальному контролю за будівництвом у Хмельницькому заважає заборона на будь-які перевірки.
- Поки не відмінять мораторій, який мають на меті ще й подовжити, то буде продовжуватися така вакханалія. Усі органи влади втратили контроль над будівництвом. Міська рада лише може виділити землю чи передати її в оренду. І все. Далі все покладається на Державну архітектурно-будівельну інспекцію, яку ми не контролюємо. Можемо робити до неї звернення від міської ради, - заявив Андрій Капура.
У відповідь на такі заяви представників влади, представники громади пригрозили, що у випадку не наведення порядку із забудовою міста люди перейдуть до більш активних дій, ніж громадські слухання.
- Ми зробимо свій майдан у Хмельницькому. І нам не потрібно буде їхати в Київ до Яценюка. Я так бачу, що нам і тут є з чим розбиратися. Наведіть лад, бо люди рішуче налаштовані і готові діяти. Може так статися, що виборів 25 жовтня не буде. Не буде куди і кого обирати, - заявив голова Ради Майдану Алім Ліщук.
Його думку поділило чимало з присутніх. Головною вимогою активістів є створення містобудівного кадастру. На їх думку, саме він посприяє тому, що весь процес виділення і забудови землі стане простіше контролювати. На даний момент такий кадастр є лише в столиці України.
Читайте також: Забудовник «кинув» хмельничан, які купили квартири на Гречанах
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
а) втратять роботу (бюджетники, якими легко маніпулювати),
б) якісь привілеї (частина бізнесменів, які мають замовлення та пільги від міської влади),
в) керувалися чужими переконаннями та "волею партії" (особливо ті, які купували місце у партійних списках)
г) узагалі не розуміли, за що голосують і для чого (новенькі у раді, яких легко було обдурити, та й просто випадкові там люди).
Але таких депутатів обирали, і на превеликий жаль, обиратимуть і надалі...
Так справді є будівництва незаконні і які заважатимуть,тоді слід бунтувати, а коли це просто забаганки і маніпуляції,то це смішно!